Спагети на фурна

  • 16 092
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Една любителска рецепта (т.е. моя) за любителите на спагети  chef

Необходими продукти:
спагети - 1пакет; лук - 1 голяма глава; кайма (по желание) - 500гр; доматено пюре - 2/3 буркан; кисели краставички - 4-5 средни; бира - 200мл; сирене - 300-400гр; царевица - 1 консерва; чушки (зелени) - 2-3 средни; кашкавал - 300гр; подправки - сол, чубрица, черен пипер по желание

Начин на приготвяне:
Сваряваме спагетите в подсолена вода
Плънка Ічаст

Смесваме натрошеното сирене, нарязаната на ситно чушка и царевицата

Плънка ІІ част

Задушаваме наситнения лук. Прибавяме каймата и бирата. Бъркаме непрекъснато докато каймата стане готова. Прибавяме доматеното пюре и вода в съотношение 2:1. След 10ина минутки прибавяме наситнените кисели краставички и подправките. Отстраняваме от котлона.
***
В намазнена с маргарин тава "разстиляме" 1/3 от спагетите

Отгоре разпределяме равномерно първата част от плънката

Слагаме втората третина от спагетите, а отгоре разпределяме втората част от плънката

Слагаме останалите спагети и ръсим обилно с настърган кашкавал

Печем до зачервяване на кашкавала

Сервираме със студена биричка

# 1
  • Мнения: 1 455
Страхотна рецепта и илюстрация! От няколко дни ми се ядат спагети и точно след малко отивам да ги правя.
Благодаря за рецептата   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 430
Благодаря за рецептата   bouquet тъкмо имам изкарана каймичка и се чудих какво да я правя Wink

# 3
  • Мнения: 465
Май и аз утре ще ги пробвам  chef

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Хубава рецепта и приятен начин на поднасянето й. Ще я пробвам непременно и скоро/като реша какво да избера - дали мусаката от друга тема на първа страница или тези спагети - еднакво се тачат двете ястия у дома Hug/.

# 5
  • София
  • Мнения: 830
Да, много е вкусна. Аз я правя и когато ми останат от обикновени спагети. Както са разбъркани със соса, рендосвам кашкавал и пъхам във фурната. Не можеш да разбереш, че са вчерашни. Wink

# 6
  • Мнения: 2 126
Страхотна идея!Браво на авторката за снимките  bouquet
Съвсем скоро ще я пробвам.Чудех се дали няма да стане с някакъв колбас вместо кайма.Не че имам нещо против каймата,просто питам Grinning

# 7
  • Мнения: 1 455
Направих спагетите и станаха супер (аз ги направих без кайма, защото не ям месо, с изкл. на риба). Ядох ги към 15 часа и още ми е тежко, но пък кой ме накара да изям половината тава  Embarassed? За днес не искам да поглеждам повече ядене.
Дейзи, още веднъж - благодаря ти за страхотната рецепта   bouquet

# 8
  • Мнения: 5 713
Мммм страхотни снимки. Ще се пробва непременно. И без това ве4е 2-ра седмица се кумя на едни оризови спагети и се 4удя на пастицио ли да ги правя или нещо друго.
 Simple Smile

# 9
  • Мнения: 922
Радвам се, че ви е харесала рецептата и че съм ви била полезна  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 567
Чудех се дали няма да стане с някакъв колбас вместо кайма.Не че имам нещо против каймата,просто питам Grinning
Със сигурност ще станат, аз често правя с колбас, ако нямам под ръка кайма. По подобен начин бъркам сос с кайма, сметана и бяло вино, изключително вкусни стават така.
На авторката на темата-благодарности за снимките!  Heart Eyes  bouquet

# 11
  • Мнения: 555
 Веднага я копнах. И тези ще ядем "Спагетената лазаня на daisy_g "
 smile3521

 bouquet  за   chef

# 12
  • Мнения: 2 126
Направих ги - станаха страхотни  chef

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Тази вечер ги направих спагетите и всички си облизахме пръстите  Heart Eyes Само, че смених първата плънка малко, че нямах царевица и сложих майонеза и нарязани маслини...

Станаха страшниии  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 274
Аз  го направих със спираловидни макарони.
Страшна вкусотия!  chef

Общи условия

Активация на акаунт