Защо прави така като яде?

  • 1 112
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 251
Малката ми двумесечна дъщеричка има много странно поведение понякога, когато яде /кърмя я/.Започва да си изпъва тялото, да ръкомаха, да рита, да ръмжи и при това не ми пуска зърното, а го опъва и от това боли.Защо прави така?Дали не пуска мляко и тя се сърди? Thinking

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И моето три седмично бебче прави така понякога, но аз мисля че е заради коликите Tired... а дали не е заради липса на мляко newsm78

# 2
  • Мнения: 495
може би ти тече бавно и по малко
изцеди се и ще разбереш
имай предвид, че сутрин имаш най-много кърма, тъй като пролактина се произвежда през нощта, а той "отговаря" за кърмата

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
може би ти тече бавно и по малко
изцеди се и ще разбереш
Цеденето не може да бъде показател нито за скоростта на потичане на кърмата, нито за количеството и.
Ако проблемът е в количеството на кърмата това ще се разбере от тегленето на консултацията или от по-малкото напишкани памперси дневно. Трябва да са поне 6.

Някои бебета просто си правят така на една определна възраст и много често дори няма причина. Все пак те сега откриват света и пробването на еластичността на мамините зърна е едно много интересно занимание  Grinning
Знам, че боли и е неприятно. И мен са ме ритали, блъскали, щипали (все още), хапали и какво ли не други инквизиции...
Хубавото на тези бебшки експерименти е, че рано или късно им омръзват Wink
До тогава - да са ви здрави зъбите   bouquet

# 4
  • Мнения: 288
Моето бебе от преди около месец и досега прави така   Laughing Забелязала   съм, че обикновено малко след това изкарва газове. Също смятам, че по този начин чеше венците, които вече във все по-голяма степен го дразнят.

Ще стискаме зъбите, друг начин засега няма  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 026
 Споко! При нас е така от около 2 месец, та и до днес.Побърква се от мърдане.Изразходва доста енергия и по време на ядене.В началото ми минаха какви ли не мисли:няма мляко,топло му е, неудобна му е позата.....нищо подобно.Явно така си му е добре!

# 6
  • Мнения: 81
Да, и моята беба прави така - стиска със венци зърното и се изпъва назад /ами ако имаше зъби Sick/, всъщност като се кърмим през деня тя почти не спира да мърда, да се оглежда и да се опъва на зад без обаче да пуска зърното #Crazy, съпроводено обикновенно с ръмжащи звуци. Много боли и е неприятно ама какво да направя търпя си и това е. Според мен това е част от опозанавателния процес на моята беба, пък може и да й е забавно  Mr. Green.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 356
Малката ми двумесечна дъщеричка има много странно поведение понякога, когато яде /кърмя я/.Започва да си изпъва тялото, да ръкомаха, да рита, да ръмжи и при това не ми пуска зърното, а го опъва и от това боли.Защо прави така?Дали не пуска мляко и тя се сърди? Thinking

моят син прави същото, но се храни с шише. така че, причината вероятно не е в това, че не пуска мляко.

# 8
  • Мнения: 3 760
При нас също имаше такъв период. Твърдо бяха колики. Даже се е случвало докато се върти и изпъва да изпусне зърното, а то да шурти...

# 9
  • Мнения: 55
 GrinningИ моята бебка прави така и то от както и започнаха коликите преди повече от 2 седмици! Това го прави само вечер, когато коремчето наистина много я боли и с всяко преглъщане на млекце болките в пупичката и нарастват, дърпа ми зърното и дори реве, а виждам че е гладничка! Нещата се поуспокояват когато пръцне или  свърши голямата работа! Будуваме си нощем до 2-3 ч., като почти не ми слиза от гърдата /мисля че  се успокоява като усеща близостта на мама/. Flutter

# 10
  • Мнения: 1 298
Моето бебче е същата работа.Не спира да се джаска и плаче.Някои има ли идея защо плаче докато суче?
Не е от позата,не е от млякото.Предполагам че е от млечицата  newsm78

# 11
  • Мнения: 631
моето когато суче / кърмя легнала/ о ме рита с крака, щипе ме по лицето и ръмжи едновременно
много е смешно отстрани

# 12
  • Мнения: 619
Да, и моята беба прави така - стиска със венци зърното и се изпъва назад /ами ако имаше зъби Sick/, всъщност като се кърмим през деня тя почти не спира да мърда, да се оглежда и да се опъва на зад без обаче да пуска зърното #Crazy, съпроводено обикновенно с ръмжащи звуци. Много боли и е неприятно ама какво да направя търпя си и това е. Според мен това е част от опозанавателния процес на моята беба, пък може и да й е забавно  Mr. Green.
newsm10
колики няма от месец и половина насам,ама не й пречи да се държи така... Party

# 13
  • Мнения: 3 760
моето когато суче / кърмя легнала/ о ме рита с крака, щипе ме по лицето и ръмжи едновременно
много е смешно отстрани


Абе на мен не ми е до смях  smile3515 Също се опитва да ми откъсне носа, бърка ми в устата, дере здраво и се хили...

# 14
  • Мнения: 422
И ние го минахме този период..ще премине ..после ще има промяна в поведението Laughing
Мъни, искрено ти съчувствам ....малкия прави абсолютно същите номера.Надявам се само скоро да не ми извади някое око.Отначало като му поникнаха зъбките и за дъвка ми приемаше зърното на няколко пъти ,но успешно се отучихме.Какво да се прави , май всички минават по този път Hug

Общи условия

Активация на акаунт