Трикове за подреждане и складиране

  • 7 593
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 258
Аз нашите малки и извънсезонни дрехи ги сплащам,
Какво е сплащам?

Щях да питам и аз, а забравих.

Хайде, дами, не се заяждайте! Peace "Сплащам" е регионална дума, синоним на "сгъвам".

# 16
  • София
  • Мнения: 6 794
И аз не знаех какво е. Не виждам някой да се заяжда?  newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 648
Всичко горе-долу непотребно, но не за изхвърляне опаковам в кашони и нося на село.

# 18
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
От Практикер съм си купила куфари, които са найлонови и са с цип. Побират доста дрехи. Два такива държа под спалнята. Доста по-удобни са от чувалите, защото багажът е по-прегледен.

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Хайде, дами, не се заяждайте! Peace "Сплащам" е регионална дума, синоним на "сгъвам".

Бря, че то да не попита нещо човек  Rolling Eyes Много пък тънко се засягат някои люде  Tired ooooh! Whistling

# 20
  • Мнения: 7 640
Имам кутии с плътно затварящи се капаци. Хубавите кутии са скъпи, но си струват - имат и колелца, за да се плъзгат лесно под леглото и да ги вадиш когато чистиш. Лепиш надпис какво има вътре, за да си спестиш ровенето всеки път като търсиш нещо. Има и по-евтини варианти - платнени с прозорче, дори едни в "Метро" като кашончета от ПВЦ. Архивните кашони на ОфисУан също не са за пренебрегване - в тях държа на децата творбите. Вътре в кутиите дрехите не се мачкат толкова и не се прашат. Оттам нататък - под леглата, или най-горе в гардероба, в килер или където се сетиш.
кажи повече за тези хубави кутии- колко са големи и колко струват- имам дрешник и това е идеален вариант.
Чудя се обаче дрехите на закачалка с какво да покривам

# 21
  • Мнения: 156
С приятелки събираме всичко, което няма да се носи повече и носим в църквата или в детски дом. От там им намират нови собственици Grinning. А за дрехите на закачалка съм си ушила калъфи от стари чаршафи.

# 22
  • Мнения: 9 680

За подреждане използвам подобни стелажи (не се сещам по-точна дума), които се закачат на лоста в гардероба. Но и те не са ми достатъчни, за да е подредено всичко.

# 23
  • Мнения: 5 877
И такова си купих. Първо, не се оказа много удобно, защото пък ми намаля мястото за закачалки. Второ, след 8 месеца се скъса, а беше скъпичко.

# 24
  • Мнения: 2 407
Аз мойте ги давам в апартамента на майка ми, там има място ,ако има място при ваще ги дай там.

# 25
  • Мнения: 3 591
Като дойде време за прибиране на дрехите, всичко което не съм обличала през сезона (т.е. една година не е било обличано) отива в един чувал и го нося в църквата за нуждаещите се.
След като си създадох този навик претъпканите ми гардероби станаха просторни Blush

Иначе складирането е на наааааааааай-високото в гардероба. Не прибирам в нещо - просто редя плътно всичко, което няма да нося. Което е за закачалка и не е за сезона отива в гардероба на мъжа ми(а неговите ризи ги слагам по 10 на закачалка да има за моите дрехи място Twisted Evil)

# 26
  • Мнения: 446
кажи повече за тези хубави кутии- колко са големи и колко струват- имам дрешник и това е идеален вариант.
Чудя се обаче дрехите на закачалка с какво да покривам
Вчера писах, но се изгуби. Едните кутии са около 50/40/40 см и капаците им се захващат с нещо като скоби. Има ги в Метро и преди две години струваха около 15-17 лева едната. Могат да се стифират. Има и други, плоски, с колелца. Купувала съм ги от Пикадили, струваха около 20 лева. Ако са ти скъпи, вариантът с кашоните от ПВЦ не е лош, те също са от Метро и са два за пет лева. Само дето вместо дръжки имат дупки отстрани. За дрехите на закачалка има калъфи с цип с различни дължини.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 210
Премествахме се в апартамента на нашите, а те в нашия. Установих, 4е има дрехи и вещи, за които не съм се сещала пове4е от година- та те си "предсказаха" съдбата- подарих ги, раздадох и пр. Детските раздавам и нося на дечицата в домовете- за второто все ще се оправим Wink, нали и на него ще правим погача, и на него ще подарят, зимните и на мен са ми в надстройката на агрдероба. Съжалявам, 4е не мога да ти дам идеи (което е смисълът на темата) Embarassed, но освен да ги редуцираш тези вещи и дрехи до минимум- друго не мога да те посъветвам.  bouquet

# 28
  • Мнения: 5 288
В апартамента на родителите ми има  антресоль (не знам как точно е на български  Embarassed) - използва се горното пространство на коридорите (на малките е по-удобно). Един вид окачена за  тавана горната част на гардероба с вратички (понякога и от двете страни), всичко е в тон с цвета на коридора. По този начин не се набива на очи и събира невероятно много багаж. Май не обясних добре  Heart Eyes.

# 29
  • Мнения: 5 877
Имаме едно такова, използвам го за склад на препарати. Може би трябва да си направя второ  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт