Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 66 отговора

Напоследък се забелязва тенденция, как масово хора започват да си купуват къщи някъде около селата или в отдалечените краища на градовете в които живеят.Причините са много-чист въздух, няма го градския и отегчителен шум; приятна обстановка, голямо пространство, особено за многолюдно семейство и т.н....И разбира се, за по-заможните им се отваря възможност, освен да си построят къщата, да направят и градина PeaceНо, тук не става въпрос, за градина засята с плодове и зеленчуци, а за градина с райграс, фонтанчета, с тераски, алеи, осветление и др.Просто съм възхитена от снимките, които съм видяла именно за такива градини и искам да ги споделя с вас:
градина 1
градина 2
градина 3
градина 4
градина 5
градина 6
градина 7
Разбира се има и още...Вие как мислите-трябва ли ако живееш в къща да имаш такава градинка, или това е скъп и излишен лукс.За мен лично това е една красота, която не бих могла да опиша с думи, и ако живеех в къща, щях да имам най-прекрасната градинка на света, със една беседка, където да посрещам приятели и мноооого детски нещица, за да играят децата ми...(ех, мечти, мечти)А има ли сред нас, мами, които имат такива градини? newsm78
Цитирай

Градина № 2 идеално ме устройва. Praynig
Всичките снимки са хубави и съм сигурна,че няма човек който би се отказал от подобно нещо, но повечето само ще си мечтаем Tired
Цитирай

Разкошни са! И аз искам такава приказка.
Цитирай

Ето още една "приказка"
Цитирай

Ето още една "приказка"

Не ми се отварят снимките
Цитирай

Zurich, CH

Много са красиви, на мен ли4но стената а ла градина номер две ми напомня на тука6ните гробища, на парцелите, в които се слагат урните, то4но така и3глеждат.  Naughty newsm78
Ина4е о3еленяването е фантасти4но, само пари, желание и време да има 4овек  Hug
Цитирай

София

Страхотни са Smile
Живея в къща, но нямам толкова голям двор и градина...
Иначе, бих искала такова нещо. По принцип цветята и храстите, ако са подбрани добре няма да изискват много грижи...само тревата Rolling Eyes
Но си трябват пари за всичко...дет се вика, едното камъче от тези е 5лв...
Пробвах да насадя райграс, но нищо не стана. Иска дълго поливане всяка вечер, а това ми е непосилно.

В къщи няма много място за игра на малкия и другата седмица ще махам половината градина за да стане равно, с плочки. Така ще има място и за масичка. Иначе, градината ми е от старите- на високо. Не  е на равно с плочките, не е удобно, стеснява пространството визуално и не е хубаво.

В тази връзка да попитам, можете ли да ми препоръчате фирма за озеленяване...която не дере кожи?
Цитирай
   О, Белла, ти ме докосна по-най болната тема, касаеща двора.Аз живея в къща, в квартал, който си е село, да си го кажем Rolling EyesОт 4 години кроя планове за градинатаА тя не е никак малка, но все не мога да ги осъществя,заради ремонтите.Дано тая година ги приключим и да я почвам.Изрисувах сума ти и скицници с алпиниуми тераси и цветни аранжировки. #CrazyЩе се пенсионирам докато стане Wink
Майка ми дори в блока зад терасата си беше направила чудна градина, с арки от трендафили, рози и всякакви там цветя, но това лято и я разринаха тия дето опъват оптичния кабел.Направо я унищожиха до основи.Горката, колко страда Crying or Very sad
Цитирай

Мили момичета, не знаете, но аз давам мило и драго да  се отърва от тъпата панелка и да заживея накъде на село(е, да е близо до града все пак)в такава къщичка HugМъжо е на същото мнение и с радост обсъждаме всяка такава идея.А относно градинките, думи нямам просто. smile3501Разбира се че трябват много пари...
Diana T, виж ето тук има много фирми за озеленяване Peace
Цитирай

Springfield, VA

В тази връзка да попитам, можете ли да ми препоръчате фирма за озеленяване...която не дере кожи?

Всички дерат  #Cussing out

Затова ние сами сме си направили всичко и сами си го поддържаме. Доста е трудно и понякога ти писва, но като знаеш, че това е единственият начин, просто стискаш зъби и си вършиш работата  Peace

Алтернативата е куфар с пари на куп и още по един куфар всеки месец(че и по-често за поддръжка)  Stop

Ето едната част на нашата градина:

Цитирай

Magrathea

Поддръжката на такъв двор е много на месец, че и по-често Rolling Eyes
Ние живеем в къща с голям двор. Не е като тези на снимките, но не е и лош. През седмица трябва да се коси, да се полива доста често, да се почиства ежедневно. Но пък за децата е перфектно. В момента нашият двор е половината детска площадка, другата половина сме отделили за кучето.
Иначе и аз мечтая някой ден да си направим двора като на снимките
Ето го нашият в момента:

Цитирай

Springfield, VA

Поддръжката на такъв двор е много на месец, че и по-често Rolling Eyes
Ние живеем в къща с голям двор. Не е като тези на снимките, но не е и лош. През седмица трябва да се коси, да се полива доста често, да се почиства ежедневно. Но пък за децата е перфектно. В момента нашият двор е половината детска площадка, другата половина сме отделили за кучето.
Иначе и аз мечтая някой ден да си направим двора като на снимките
Ето го нашият в момента:

Поливането при нас е ежедневно, иначе всичко загива. Тук е доста горещо през деня, че чак почвата се напуква  Stop

Почистването- ежедневно, или поне през ден. Косенето през ден, по правило, но ние го косим два пъти седмично, ако сме в къщи. Когато отсъстваме, се коси като се приберем.

Аз си мечатя да имам градина + градинар. По възможност градинарят да е поне като този в "Отчаяни съпруги"  Wink
Цитирай

А аз от две години се мъча като грешен дявол да си направя една мъничка градинка, обаче кучето не е на същото мнение: В момента там се мъдри само една китка, а около нея лунен пейзаж. Ах, що не съм китайка!
Цитирай

Springfield, VA

А аз от две години се мъча като грешен дявол да си направя една мъничка градинка, обаче кучето не е на същото мнение: В момента там се мъдри само една китка, а около нея лунен пейзаж. Ах, що не съм китайка!

И аз имам едно голямо голо петно без трева, което не мога да оправя заради кучето и детето, защото то е на такова място, че ежеминутно се тъпче и естествено тревата няма как да израсте необезпокоявана. А в началото поне две седмици- месец не трябва новата трева да се гази  Tired
Цитирай

Нещо, което много искам-градина с беседка цък
И още една
A тази е повече от прекрасна Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 66 отговора