Как се стерилизират домашно приготвените пюрета

  • 21 159
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, отново се обръщам към вас за съвет  Hug

Казаха ми, че мога да замразявам сварените зеленчуци, за да не варя всеки ден картофите и другите зебенчуци. Но, като изкарам сварените картофи от фризера и ги размразя, пюрето не може да се разбие хубаво и става на много молки,но все пак топченца. Казаха ми, че за да стане пюрето хубаво картофите трябва да са топли. Но дори като подгрея картофа пак не става добре. Та сега се чудя дали да не си правя пюретата, като купените. Да си го правя направо пюре с вода и да стерилизирам бурканчетата. Но не знам как става това стерилизиране newsm78 Доколкото знам се кипват във вода. Но не знам водата трябва ли да покрива бурканите или не и коло време да ги варя newsm78

Ще съм ви много благодарна, ако ми помогнете  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 030
Ох, много хубава тема си пуснала. И мен ме интересува, въпреки че бебето е малко. Но пък защо да не си направим "консерви" за на зима, когато няма да има пресни зеленчуци и плодове.
Много ще е полезно да се публикуват и рецепти за консервиране, защото това, което е публикувано е само за бурканчета, които се съхраняват във фризер. Ние нямаме фризер, а в камерата на хладилника няма достатъчно място...

# 2
Ние и миналата и тази година затваряме плодови пюрета може без да ги вариш  като ги наливаш още горещи в топли бурканчета и капачки които предварително затопляш на печката докато приготвяш пюрето затваряш ги хубаво и ги обръщаш на долу  ooooh! ако не течат значи са супер

# 3
За стерилизиране с варене редиш бурканите в съд удобен за варене и 15 мин

# 4
  • Мнения: 1 209
Да ти кажа честно ако го затвориш бурканчето топло, но от старите капачки не ти трябва стерилизация.

# 5
  • София
  • Мнения: 663
За стерилизиране с варене редиш бурканите в съд удобен за варене и 15 мин
Peace

# 6
  • Мнения: 867
   Аз правя домашни пюрета на сина ми. Още вряла сместа за пюрето/зеленчуково/ я пасирам, слагам в бурканчета, затварям капачките и ги обръщам! Като изстинат ги прибирам в хладилни-ка. Като ги отварям се чува как изпльоква! Така ги съхранявам до 1 седмица.
   Иначе зеленчуковите пюрета  се стерилизират за 7 минути, а плодовите 5 минути!

# 7
  • Мнения: 210
Аз много ги си играя за да направя голямо разнообразие и ми изстиват, но правя поне 20 бурканчета. Затова ги пълня като готовите до шийката. Затварям силно капачката, ако мъжо си е в къщи помага. Стерилизирам зеленчуковите 20 мин., месните 30-40 мин. Понякога и повече ако забравя. Използвам тенджерата под налягане, че ми е височка и събира. Слагам една кърпа нареждам бурканчетата и заливам с вряла вода,  да не чакам да завира от електрическата кана става за мин., да покрие капачките, без да затварям тенджерата. После обръщам бурканчетата и държа така докато изстине и бутам в хладилника за всеки случай и там си ми стоят. Като дойде време вадя затоплям на водна пара и е готово. Вкусът не се променя.

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 22:14 от zeni

# 8
  • София
  • Мнения: 2 428
Малко в страни от темата, но да не пускам нова, та някоя мама замразявала ли е във фризера сварени и пасирани зелечуци, например чушка, тиквичка, морков, картоф? На мен вкуса на картофа не ми харесва след като престои 1 ден, а като е бил замразен, има ли промяна във вкуса? newsm78, ако някои е опитвал...

# 9
  • Мнения: 210
Картоф в фризера не става, като се размрази става като гума. Другите може, вариш, пасираш и или в кубчета за лед или в бурканчета както ти е удобно. Но за мен има разлика и затова предпочитам да стерилизирам.  Simple Smile

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 726
направих плодови пюрета като само пасирах суров плод- кайсия, праскова, круша и после стерилизирах 10 мин- мисля че няма да има проблем

# 11
  • Мнения: 7 640
Картоф в фризера не става, като се размрази става като гума. Другите може, вариш, пасираш и или в кубчета за лед или в бурканчета както ти е удобно. Но за мен има разлика и затова предпочитам да стерилизирам.  Simple Smile
може, има някакъв чалъм, чела съм във Форума, ама не знам какъв беше.

# 12
  • Мнения: 5 026
 Аз стерилизирах за зимата, но картоф не съм слагала вътре. Ще го прибавям преди самото ядене към готовото пюре. Стерилизирам за около 15 минути ( да ми е сигурно).

# 13
  • Мнения: 4 428
Мами, имам още един въпрос за стерилизирането на домашни пюрета

Вие какви бурканчета използвате за стерилизирането?

Аз използвам тези от АМ-ам, Ганчев, Хип и Бебивита, сега съм приготвила и от тези на Сънвал, Хело и Гербер. Въпросът е, че само бурканчетата от Ам-ам издържаха на варенето. При останалите им се отвориха капачките или по време на варенето или след това, докато изтиваха обърнати  ooooh! И резултата беше, че трябваше много скоропостижно да ядем тези пюрета, но пак ми се наложи да изхрърля не малко количество Tired
Сега пак съм приготвила да правя пюрета и се чудя дали пак да пробвам бурканчетата с такива капачки, като на Хип и т.н. или да търся само от сорта на Ам-ам? Лошото, е че от готовите пюрета повечето са с "неподходящите" капачки. От другите имат само Ам-ам и Хело.
Какво да правя? Да не би нещо да не затварям бурканчетата както трябва, та се отварят капачките Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 15 198
Ако искаш да стерилизираш домашни пюрета, ще трябва да ползваш само бурканчета като тези на Ам-ам и старите на Ганчев. С другите няма да стане.

Общи условия

Активация на акаунт