Въпрос за избор на стерилизатор, шишета и т.н.

  • 2 983
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!
Много ще съм ви благодарна, ако внесете лъч светлина по темата с шишетата, стерилизаторите, бибероните и тяхната съвместимост. Интересува ме доколко са взаимно-заменяеми. Например ако купя стерилизатор на Авент, в него ще мога ли да слагам шишета на Чико или на произволна друга марка? Съответно и обратното. Обвързва ли ме купуването на една марка стерилизатор с купуването на все такива шишета или мога да ги менкам. Съответно бибероните към шишетата също ли вървят само биберон-шише от една марка или могат да се сменят в случай на нужда?
И в края на крайщата към коя марка от предлаганите на пазара сте се насочили и защо?
Благодаря предварително на всяко споделено мнение!  Flutter

# 1
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Аз имам стерилизатор на Авент, 2 шишета на Авент и 1 на Чико. Чикото влиза без проблем в стерилизатора, заедно с двете шишета на авент, бибата и кутийката за биба. Виждала съм и
стерилизатор  на Чико. Разликите с моя са следните:
 1) Чикото е с по-малък диаметър - Така че ако имаш по-малка микровълнова фурна трябва да измериш диаметъра на чинията, върху която ще поставяш стерилизатора и да вземеш такъв, който не е по-голям от нея.
 2) по друг начин се нареждат шишетата (което няма никакво значение, според мен)
 3) на Чикото пишеше, че стерилизацията важи 5 часа, а на Авент - 3 часа

За бибероните не мога да ти кажа, не съм се опивала да ги разменям, но мисля че не би трябвало да има взаимнозаменяемост.

Не мога да кажа коя марка от мен използваните е по-добра. Шишетата и стерилизатора ми ги подариха, много съм доволна, но всичко е въпрос на лично мнение.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не бързай с нито едно от изброените неща Stop А и като гледам ти е прекалено рано. Първо за стерилизатора искам да ти кажа, че поне според мен е по-добре да си купиш такъв за микровълнова, защото освен шишета можеш да стерилизираш и биберони и играчки и др. Само, че като го избираш внимавай, защото някои стерилизатори са по-високи, т.е. трябва да го съобразиш с размера на микровълновата, която имаш.
А защо бързаш със шишетата? Или си решила, че няма да кърмиш? Ако кърмиш ще ти трябва само едно за вода. А за бибата изчакай. Искам да ти кажа, че някои бебоци /като мойта бебка / въобще не искат биби.
Незнам дали ти бях полезна, обаче толкова от мен Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря ви много за отговорите!
Mopsy, просто искам да се ориентирам сред предлаганите продукти и възможности. Дори и в началото да ми е нужно само 1 шише, с времето бройката ще нарастне. Просто вчера разглеждахме доста бебшки продукти с татито и се зачудих дали покупката на определена марка стерилизатори те обвързва да ползваш и шишета само на същата. Това е.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 794
Ним, няма поблем да слагаш каквито и да е шишета, в който и да е стерилизатор. Мисля само, че анатомичното шише на Чико, това извитото не влиза в някои стерилизатори.  newsm78

# 5
  • Мнения: 5 103
Аз със със стерилизатор на Авент и шишета на Авент и Чико анатомичното.

# 6
  • Мнения: 174
Аз имах стерилизатор на Чико за микровълнова и стерелизирах всичко в него. Много съм доволна от него. Ако може да се говори за някакви предимства пред Авент единствено това, че е доста по- евтин. Също така е по- малък, но това може да и предимство (ако ти е малка микровълновата), ни и недостатък (сигурно в другия се събират повече неща едновремено).

За бибероните и шишетата - по принцип не е хубаво да ги размешваш, защото може да не пасват точно и да пропускат, но е въпрос на проби и грешки. Някои марки идеално се съвместяват, но аз вече не помня точно кои биберони на кои шишета пасваха.

# 7
  • Мнения: 4 970
Интересува ме дали бибите на авент стават за шишета- Чико newsm78Аз съм си взела физиологи4ното на чико и още едно малко имам ,което е от стерилизатора ,и мисля 4е на първо време ще са достатъ4ни.( а най-се надявам да не се налага да ги използвам,разбира се  Grinning).НО мисля да взема силиконови биби,защото на шишетата са кау4укови,и за това питам дали са съвместими,тъй като не навсякъде се намират силиконови на 4ико,а авент има навсякъде.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 794
Мисля че са свъместими, или поне обратното ставаше, на Авентско шише, чиковса биба .

# 9
  • София
  • Мнения: 44 041
да напиша и аз нашия опит....скромен с шишета. С времето нуждата от такива не само, че не се е увеличила, но и намаля от 2 на 1 (само за вода), но и вече не стерилизирам почти от 3 месеца. Иначе правих това с електрически парен стерилизатор, ужасно удобна вещ, слагала съм вътре каквото се сетиш, шишета разни марки и големини, биби, кутиики за биби, стъкленицата в която му преварявам водата, лъжичките за капките за колики, капкомери, спринцовки (с тях давах сироп за Т), дори няколко от първите му пласмасови дрънкалки съм стерилизирала вътре...за мен това е най-добрия избор - нареждаш нещата, слагаш малко вода , затваряш, натискаш копчето и забравяш....като е готово само спира и нещата са готови и за употреба...

А за бибите чела съм тук, че чико (анатомичната им срия) и авент са съвместими, но не мога да го потвърдя от опит. Ползвала съм само чико и още едно незнайна марка и не ми е хрумвало да купувам различни биберони за чико. Ние иначе имаме 5-6 шишета, че бях решила първите 2 дни, че ми е малко кърмата и ще дохранвам, та накупихме...и сега си стоят и чат пат ги връткам за водата....но малкото 150 мл май ми е най-удобно за целта...другите хващат прах общо взето...Wink

# 10
  • Мнения: 3 457
аз съм със стерилизатор чико и вътре слага шишета чико ,авент ,помпи и изобщо всичко което се побира и става за стерилизация.Бибероните за шишета тези широките против колики са еднакви като размер и на авент и на чико,така че ги менкам

# 11
  • Мнения: 2 149
Стерилизаторът ни е Джордани, за мен нямаше нужда от по-скъп, и без това повечето се изпускат и загарят поне веднъж Simple Smile
Шишета на Авент мисля са най-добри.

# 12
  • Мнения: 3 457
стерилизаторите загарят ли,сега го чувам това?Как загарят в МВ-то? newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 6 794
И аз това се чудя? newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 896
ако ще кърмиш няма да ти трябват шишета - за момента можеш да си спестиш този разход и с него и дилемата... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт