Отговори
# 30
  • Мнения: 137
Здравейте момичета!
Много ме натъжи новината от Бори-Ана!  Cry Много съжалявам за загубата ти, миличка! smile3518 Нека малкото ангелче почива в мир и да бди над вас! Flowers Rose Flowers Rose Бъдете много силни, защото трябва да продължите напред!  Hug
Момичета, и аз се притесних, защото днес бях в Шейново за запис на тоновете... и май бебчетата не се чувстват вече много добре - едното беше с тахикардия (тоновете му достигаха до 200 и сестрата вдигна цялото отделение на крак, защото бебето страда... аз не знам как запазих самообладание, но съм решила да не се шашкам, каквото и да става!!!), а на другото тоновете му спадаха до 115!!! Направиха им повторни записи, уж са по-добри. Моля се всичко да е наред и бебчетата ми да не страдат! Praynig Утре ще вляза за два дена в Шейново за изследвания, да видим какво ще стане... Освен това (видях, че сте го обсъждали) имам разкритие 3 см, но аз не съм имала почти никакви контракции, нито болки, освен болки в областта на срамната кост... Така че явно може да има някакво разкритие, без да се усеща newsm78
Добре че поне времето се поразхлади, та поне може да се спи като хората.
Прохладна и успешна седмица на всички! И да държите фронта, ей!!! Simple Smile  Heart Eyes   bouquet

# 31
  • Мнения: 2 123
Ех Мерци!!! Съжалявам да прочета за неприятните ти преживявания  Sad Действително сърдечния ритъм на дребчовците ти не е съвсем в норма, но може би е било нещо моментно, което сте нацелили. Никоя от нас не може да знае  как са бебоците ни през времето, когато не сме на преглед. При всички положения съм сигурна, че развръзката ще е възможно най-добрата. Професионализмът на лекарите в Шейново в комбинация с твоето самообладание и позитивизъм няма начин да не дадат добър резултат. Още повече, че твоите сладурчета са напълно износени /особено за близнаци/. Ако искаш ми пусни на лични номера на мобилния и аз ще ти пусна също моя, за да държим връзка. С теб сме, скъпа!!! Heart Eyes Hug Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета!
http://karmene.greatnow.com/

Лека и прохладна седмица на всички ви

# 33
  • Мнения: 407
Mertzy дано като се върнеш след 2 дена всичко да се е оправило,а и както  irinii ти е написала твоите бебчовци са на достатъчно много седмици за близначета.
ziyah   подкрепям напълно всичко което си написала.И аз съм на същото мнение за захранването.80% от информацията която аз съм прочела съвпада с това което ти си споделила.
das благодаря ти за сайта.Има доста интересна информация,след малко ще го разгледам по обстойно.Доста подробно е обяснено до какво води ранното захранване.
Лек и безпроблемен ден. Simple Smile

# 34
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравейте!
Влизам понеделнишки във форума и много ми стана мъчно за Бори-анка, не знам дали трябва да кажа нещо и какво би могло да е то, освен че много съжалявам.
Мерци, а тези тонове за продължително време ли се задържаха около 200.Аз на първия запис малко се изплаших защото и при мен имаше моменти тоновете бяха около190, лекаря ми каза че няма нищо притеснително, показвало реактивността на бебето и не знам там какво обясни още, беше си доста сложно  Embarassed .Така че стискам ти палци и очакваме новини.
Ави, много хубаво е написана лекцията, чак се учудих при положение че има толкова противоречиво инфо навсякъде.
Освен досега изписаното от теб, Каролина, Зия и Ирини чувала съм че е хубаво да започне захранването с оризова каша, защото било медицински доказано че е най-близка по състав до майчината кърма.
Аз сега случки из архива не правете като тях  Wink та на 4 месеца и педиатърката казва и така сега вече ще започваме със зеленчуково пюренце и каша.И аз разбирам всичко буквално, в един и същи ден започнах замяна на две хранения, добре че нямаше алергична реакция, а за гърдите ми.......ами бяха като бомби, как не се спукаха не знам.
За този път мисля със сигурност да не давам сокове, още по-малко от 40 ден както направих, докара ми ядове. Мисля да въведа плодовете чак след 6 месец с намачкан или настърган плод.
Ави аз нещо не разбрах от лекцията, защо не бива да се дава пюре само от сливи например?!Обясниха ли това?

# 35
  • Мнения: 430
Здравейте, момичета  Hug
Не съм писала отдавна, но от време навреме хвърлям по едно око из темичките.

Най-напред: Борянка, мила, безкрайно съжалявам за загубата ти! Преди мъничко прочетох и все още треперя вътрешно! Дано да успееш бързо да преодолееш голямата мъка и скоро да се похвалиш, че чакаш ново бебче (след 3-те ми загубени бебета, зная, че нищо не лекува така, както новото трепетно очакване)... А мъничкото ти ангелче, ще бди над семейството ти и над бъдещите ти дечица, бъди сигурна в това Flowers Rose Прегръщам те силно, мила и ти пращам всичката сила на света, за да се пребориш с болката  Hug

Колкото до мен - учудващо добре съм. Първата ми бременност се "радвах" на доста повече неразположения, от които най-неприятното бяха отоците. Като тиква се подувах, въпреки че изпълнявах съвестно всички съвети на докторите. Нямах албумин, а кръвното ми беше по-скоро ниско, но ... бях китообразна и това си е. Сега си мислех, че ще е по-зле, понеже цялото лято трябва да се изкара (преди раждах през юли), но за моя радост - отоци няма Peace Сега съм доста по-добре с килцата, та може и това да е причината.

Е, имам други проблеми де - контракциите ми са мнооого - по 30-40 дневно, като много от тях болезнени, но вече изобщо не им обръщам внимание. Миналата седмица само се стреснах, понеже станаха редовни (през 15 мин.) и силно болезнени, но Слава Богу, след но-шпа-то, Магнерич-а и полягването, се размина Praynig Не спя изобщо Shocked , но вече свикнах - все така съм си от самото начало Close

Още нямам време да обърна внимание, че съм бременна и само се моля, бебко да почака, че имам още куп неща за вършене ooooh! Освен това, почти нищо не съм купувала - онзи ден взехме с татито 2 хавлийки, та не сме съвсем без хич Wink Е, аз си имам почти всичко от щерка ми де, ама като си припомням бебешките списъци, ще трябва да донабавим това-онова. Този път обаче не мисля да залитам, защото се оказва, че половината от артикулите в бебешките списъци, са напълно излишни и вместо да ти облекчат живота, те затрудняват с това, че трябва и за тях да търсиш място Naughty Лошото е, че за да разбереш кое наистина е нужно и кое не, трябва вече да си минал по пътя на родителството - ако ти е за първи път, просто няма как да се ориентираш ooooh!

Бебочко засега е добре. Рита така, както Ива никога не е ритала - МНОГО БОЛЕЗНЕНО!!! Но да е жив и здрав мъника, пък ритниците ще ги изтърпим Laughing Днес си пуснах кръв и урина и довечера ще е ясно какви са резултатите, но се надявам всичко да е ОК. Преди 2 седмици ходих на фетална при д-р Марков във Фемина и той потвърди, че всичко с бебчо е наред, само дето му се стори с 2 седмици по-малък, но на следващия ден бях на преглед при моята лекарка, която пък ми каза, че е с 2 седмици по-голям, така че, ако се вземат средните резултати, би трябвало да си е таман Mr. Green

Момичета, мъничко остана Whistling С бавни крачки към финала, че от бързане, полза няма Simple Smile
Стискам палци на Мерци всичко да е наред с нейните шушулчици и също й предлагам да разменим телефони на лични, за да имаме информация за нея по всяко време. (Това с телефоните, е хубаво да го направим някак си и с всички други септемврийки, че времето наближава  Wink )
Прегръдки на всички ви и много ведро настроение  Hug

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 17:24 от Кика

# 36
  • Мнения: 731
Мерци, успех ти желая и максимално добра развръзка! Всичко ще бъде наред!  Heart Eyes Heart Eyes - за двете бебчета по 1

Ася, за чиста слива и круша идеята е, че и двата плода имат определено разхлабващо действие и затова е по-добре да се смесват с плод с противоположно действие.

Зия, както съм казвала неведнъж, лекциите не са мои  Mr. Green, т.е. не ги изнасям аз, така че не приемам нищо лично. Всяка от нас си има право на мнение по всички въпроси нищо, че нямаме опит (поне повечето от нас).

Тези дни отоците на краката ми намаляха значително благодарение на повечето движение и по-прохладните дни. Нещо се бях застояла напоследък. В сряда ще ходя да си взема документите за болницата и ще съм в пълна бойна готовност - дано да не ми се налага де! Започнала съм да пълня сака за родилния дом. Аз обичам всичко да ми е готово и организирано. Не мога да правя нещата в последния момент.

Във Втора градска искат да се носи бръснарско ножче като онези от едно време, а не самобръсначка, която е подходяща за течаща вода, но не и за техните условия. Може би не е зле всяка от нас да се поинтересува в болницата, където възнамерява да ражда какво точно изискват.

# 37
  • Мнения: 280
Милинки здравейте!Прегръщам Ви и се моля вс. до края да е перфектно!!!
Да нямаме загуби.
Последнната случка ме отрезви много и мисля да си стоя вече в София.Трябва да се пазим повече...

Струва ми се че моето коремче днес е слязло по-ниско и това ме тревожи. Нали е твърде рано за 34та седмица??????????

Имами понеделнишка добра новина за раждането на 2 бебчета на наше приятелско семейство - момченца Михаил и Калоян !!!! Тооооооолкова се зарадвах Heart Eyes Да са живи и здрави!!!!!

Ирини аплаузи за новостите на първа страница-су-пер си!

Да се оплача и за езика ми - разрани се и се обрина без да знам от какво.Доста боли и няма подобрение. Дано е локално а не симптом за нещо по сериозно Tired

На 9ти съм ж.к. и вземам болничен накрая Whistling

От срещата ни още съм с възторжени резултати благодаря ви!
До скоро Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 303
Здравейте
Днес ме е обхванало голямо чудене за бебешката количка.Обадих се да питам за цената на Куинито,което си избрах и разбрах че имат само 2-бежава и червена,която е в Пловдив.А ако трябва да докарват нови-до 3 месеца..И сега се чудя дали да сега да я купим или след раждането,както бях решила.Ама пък ако свършат,не ми се чака 3 месеца.Та съм се зачудила доста newsm78.Между другото Ирини-количката не струва за съжаление 580,ами 825...може някоя друга да си видяла.То само една фирма май ги внася Куинитата и невярвам да има такива разлики в цените...Със зимния кош и столчето за кола ще стане една сума...ох,ама карай.другия ми вариант е бебе конфорт High treck,но и тя излиза толкова с всичките чаркове.

# 39
  • Мнения: 4 451
След двудневно отсъствие, влизам и аз. Доста ме разстрои лошата новина за Bori-anka. Миличка, сега ще имаш нужда от много сили. Приеми и моите съболезнования smile3518. Зная как се чувстваш, и аз преди тази бременност преживях един спонтанен аборт и го преживях много тежко. А си представям как се чувстваш ти да изгубиш детенце... Прегръщам те мила и аз съм с теб!
Информацията, която ни е написала Ави за захранването наистина е точно такава за нашата страна. Всеки сам решава коя система ще избере. Аз също съм решила този път да се придържам към американската. Повече ми допада. С малката имах доста проблеми с това ранно захранване. Педиатърката ме посъветва във втория месец да започвам сокчетата. Такава тежка алергия направихме, някакъв дерматит по ръцете и гърдичките, с голи ранички, които отделяха някакъв секрет... Беше кошмар, детето не можеше да спи от сърбежи и ни костваше месеци наред лечение. Не искам да си спомням. И чак сега си отговарям на въпроса защо моето дете така и не прояде зеленчукови пюрета. По съвет на лекарката започнахме с плодовите и после зеленчуковите не поиска да ги види. И месните също. Започна да яде месо чак като я записахх на млечна кухня, в манджичките. Докато беше само на кърма и Мими не искаше да пие вода изобщо. Тогава ми беше много чудно и чак се притеснявах. Колко невежа съм била... Wink
Алфира, честито на вашите приятели. Да са им живи и здрави бебоците!
А за бръсненето, момичета, ако имате възможност, направете го у дома. Аз когато раждах не го направих, не си бях и взела самобръсначка даже, защото някой ми беше казал, че като съм секцио не било нужно да се бръсна Laughing Да, ама не. Там в родилното като ме качиха на едно магаре, като ме поляха с една студена вода Shocked и като извадиха едно ръждиво ножче Sick, цялата ме изпорязаха.

# 40
  • Мнения: 388

Информацията, която ни е написала Ави за захранването наистина е точно такава за нашата страна. Всеки сам решава коя система ще избере. Аз също съм решила този път да се придържам към американската. Повече ми допада. С малката имах доста проблеми с това ранно захранване. Педиатърката ме посъветва във втория месец да започвам сокчетата.... И чак сега си отговарям на въпроса защо моето дете така и не прояде зеленчукови пюрета. По съвет на лекарката започнахме с плодовите и после зеленчуковите не поиска да ги види. И месните също. Започна да яде месо чак като я записахх на млечна кухня, в манджичките.
Точно това е причината и аз този път да предпочета американския начин.

# 41
  • Мнения: 858
Привет мами!
Аз съм вече изтощена от поредният си 24ч.маратон с 40 мин.сън към 6 тази сутрин  Shocked ужасно ми се спи и ще се опитам да си легна.Току що се връщам от консултация.Бебо е порастнал за 2 седмици с 500 грама. и вече сме цели 3 кг-49 см..,сърчицето бие чудесно и вече доста силно.Застанал е малкият ми тигър изцяло в дясно и само си протяга ръцете и краката в ляво,главичката му е на една страна и не може да се центрира и да слезе надолу в таза ,защото главичката е доста по-голяма от колкото е моят таз/това го очаквахме още в самото начало,което наложи мнението без дори да са ме питали,че ще се ражда секцио/Водите са започнали да намаляват и плацентата е започнала да минава от 2 към 3 степен на зрелост./по тези признаци се разпознавала и зрелостта на белите дробчета /Взеха ми влагалищен секрет/резултата ще е готов петък/ и трябва да отида до Александровска болница тази седмица за да ме тестват за алергии към упойките.Прегледаха ме и за разкритие,защото от снощи и днес цял ден схванах що е то контракция  ooooh! и си боли ,Съчувствам на всички мами който са така отдавна.Шийката на матката се оказа напълно затворена и няма да имаме изненада поне до 14 ти когато е следващата ми консултация. Надявам се не ви досадих ,че стана дълго!

Надничах в темата на августинките там направо валят бебчета  Hug толкова е хубаво  Laughing Нямам на моменти търпение да зацари и тук една такава бебешорска еуфория!
Отностно телефоните,за да се уведомяваме ако има щастливо събитие нека всеки който няма нито 1 телефон на мама от форума да каже и на лични вярвам ,че ще и изпратим!
А темата за кърменето и захранването тепърва ще е една от най-горещите ни такива  Wink
А отностно количките съм ей така  #Crazy по няколко пъти на ден си сменям възгледите и ще взема да се поспра и когато ми дойде решението тогава ще я взимам.
Мерци Praynig стискам палци на теб и бебоците и ще чакаме най-добрата възможна развръзка!С теб сме!
Прегращам ви всички ,,спокойна нощ!

# 42
  • Мнения: 514
Здравейте,бъдещи майчета! Hug
Много благодаря за полезната информация на всички момичета,които се стараят да ни я предоставят в достъпен вид!Колкото и човек да знае,винаги има какво ново да научи!
Аз от днес намалям Магнерича и сега ще го взимам само по два пъти на ден,малко се притеснявам да не получа контракции,но като трябва!Ако някои от вас са го намалили или спряли ,нека споделят как им се е отразило?
Аз нямам отоци по краката,но за сметка на това през нощта дясната ми ръка се подува,независимо на коя страна спя? newsm78
За бръсненето,надявам се да успея да свърша тази работа вкъщи,че иначе Sick

# 43
  • Мнения: 2 123
Добър вечер и от нас.
Май престоят ми във форумчето ни ще зачести - почти нищо не мога или не бива да върша, така че ще досаждам регулярно.
Денис, всичко, което разкажваш за себе си ми е интересно и важно - ако ще да е 2 страници! Hug Твоето тигърче както разбирам е готово за среща с вас. Уточнихте ли с дкторът ти датата за секцио?Това за връзката между зрелостта на плацентата и дробчетата е мн интересно. Допреди 10 дни моята плрацента си беше 1ва степен, т.е. все още не старееща, което значи, че и бебко не е бил готов за дишане Thinking
Весселка, казвам ти на 100% количката Куини Фристайл 3ХЛ от 2005 година струваше под 600лв, защото се води по-стар модел. /специално го проверявах за една бъдеща мама от Ст Загора/ Това е цена без дрийми кошче. То струва също към 250-300лв. Ние количката ще я вземем като се роди малчо //живот и здраве/ Казаха, че към 15.08 щели до зореждат още колички...ще видим Rolling Eyes Аз ако съм на твое място ще си взема още сега бежавата.
Алексал, аз бях споделяла преди, че спрях на своя глава магнето и то за 10тина дни... Нищо ми нямаше, но сега пак си го започнах заедно с но-шпа заради силните контракции. Вищо лошо няма да ти стане. Сигурна съм. bowuu
Алфира, на мен 2 пъти през последните месеци ми се разранява така езика и съответно си отминава от себе си. Нямам представа на какво може да се дължи, но е доста неприятно. Мисля, че обикновено това е сигнал за стомашно-чревни проблеми.
Кика, добра среща Simple Smile Хубаво е, че всичко е наред при теб. Дано удпееш навреме да си организираш нещата

Аз определено съм обцета от фазата гнездене. Постоянно искам да подреждам и да чистя стари ненужни неща, освобождавайки място за новите вещи на бебешора ни  Party Жалко, че нямам физическите сили, но бавничко правя това-онова.
Моето момче е по-активно от всякога - явно има повече силички, а тясното пространство му е неудобно.

# 44
  • Мнения: 169
Аз от днес намалям Магнерича и сега ще го взимам само по два пъти на ден,малко се притеснявам да не получа контракции,но като трябва!Ако някои от вас са го намалили или спряли ,нека споделят как им се е отразило?

alexal, на мен ми бяха изписали магнерич за 1 месец (около края на 6, началото на 7 мес.), после го спрях и нямах никакви проблеми. След около 20 дни на консултацията питах лекарката дали да пия нещо и тя ми каза като искам пак да пия магнерич. И така от 2 седмици пак го пия, но малко нередовно, в началото гледах да са 3 пъти дневно, но напоследък по два, понеже рядко ям по 3 пъти, а го пия винаги след хранене. До сега не знам какво е контракция, но може би си е индивидуално. От друга страна не съм го пила толкова дълго, че да свикна и да има някакви последствия. Но ти все пак не го спираш, а само го намаляваш и ако не ти се отрази добре това, може пак да ти кажат да пиеш по 3. Важното е да не се притесняваш!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт