чудя се какво куче да си взема...

  • 29 407
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 622
А ходене на почивка? Малко са хотелите допускащи домашни любимци, на кой да го оставиш?
Не, мерси!

Ето това е проблем, да.

Изобщо кучето и всички домашни любимци са супер, но...трябва сериозно да се замислите има ли на кого да го оставите, ако ще ходите някъде. Защото това може да се окаже голям проблем  Rolling Eyes

Ние имаме Ирландски сетер и зимата имахме голяма чуденка на кого да го оставим за 10 дена, докато сме на ски. Без малко да не заминем  Confused

В крайна сметка го оставихме на едни познати млдежи,  на които имаме доверие и срещу заплащане, да се грижат за него и да го разхождат два пъти на ден....Абе проблем си беше. Иначе много си обичам Алекс (кучето), но ми е една грижа повече милия........


Относно породата, аз лично бих си взела Йоркширски териер на твое място  Peace

# 16
  • Мнения: 5 622

Само като малки са такива и са толкова сладки. Като пораснат, не са вече толкова сбръчкани и грухтят много смешно  Stop

# 17
  • Мнения: 6 902
Йоркширски териер...Пуска много малко козина и е супер сладко мъниче. Hug
Аз нямам куче, ама за в къщи бих си взела такова...Около 700лв е Rolling Eyes

ммм не, над 1000 са  йоркширските терири. Виждала съм цена и 2500. Много изнежени кучета са. Лесно умират
Над 1000 са такива с родословие и микрочип, което ще рече изложбени кучета. Домашно може да се намери и по-евтино. Пращала съм и-мейл на този сайт - http://www.yorkbg.net/ и ми отговориха, че обикновено кученце е 600 лв. Хубавото е, че често имат бебета (през 1-2 месеца). А изнежени са по-малките кученца, които тежат едва 1- 1,5 кг. Нормалното йорки тежи около 2-3 кг.

# 18
  • Мнения: 581
И на мен ми харесва идеята за дакел. Имат хубави уши, някак весели... Simple SmileСлед като родя и поотрасне беботката и аз може би ще се ориентирам към тази порода.

# 19
  • Мнения: 8 917

Само като малки са такива и са толкова сладки. Като пораснат, не са вече толкова сбръчкани и грухтят много смешно  Stop

На мен са ми много мързеливи, но това е любимото куче на мъжът ми Mr. Green И мен ме кефят, като са малки и такива набръчкани, но кучето определено е отговорност, така, че бих задържала максимално високо гарда да си имаме някога такова Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 978

Освен, че грухтят..гледането е по- сложно при тях.
С тази кожа имат много често проблем, защото натежава и клепачите на очите се затварят и се ходи да им се цепи. Иначе и мен много ме кефят.

Също много са хубави Мопсовете..ама и те също хъркат ужасно смешно...Ама аз си имам едно хъркащо..така, че второ не, благодаря Naughty Laughing

# 21
  • Мнения: 258
И на мен ми харесва идеята за дакел. Имат хубави уши, някак весели... Simple SmileСлед като родя и поотрасне беботката и аз може би ще се ориентирам към тази порода.

Ама ти сериозно ли би си избрала куче по хубавите му уши и понеже ти се струва весело?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Много исках и аз едно такова. Толкова са ми симпатични с тези клепнали уши, но имат едни цени Money та мъжа ме отказа. НО!!!! ако някой подарява, или знае откъде да си взема бийгълче за до 200лв...

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
И на мен ми харесва идеята за дакел. Имат хубави уши, някак весели... Simple SmileСлед като родя и поотрасне беботката и аз може би ще се ориентирам към тази порода.

Ама ти сериозно ли би си избрала куче по хубавите му уши и понеже ти се струва весело?
Да! Много народ така си избира куче - по ушите (сиреч външността), по темперамента (дали е подходящ за апартамент) и по размер.

# 24
  • Мнения: 581
 Simple Smile Просто дакелите са ми много симпатични. Това е. Е инак харесвам по - едри породи, но живея в апартамент и не бих искала да мъча животното.

# 25
  • Мнения: 258
И на мен ми харесва идеята за дакел. Имат хубави уши, някак весели... Simple SmileСлед като родя и поотрасне беботката и аз може би ще се ориентирам към тази порода.

Ама ти сериозно ли би си избрала куче по хубавите му уши и понеже ти се струва весело?
Да! Много народ така си избира куче - по ушите (сиреч външността), по темперамента (дали е подходящ за апартамент) и по размер.

За размера - ясно. А колкото до темперамента... ThinkingСпециално за дакелите, веселата им физиономия с нищо не подсказва за злобния им характер. И въпреки, че са малки ( тоест подходящи за апартамент), не мисля, че са най-подходящата компания за малки деца.

# 26
  • Мнения: 3 457
ние имахме пикинез преди 2г. ,но почина  от старост и сега сме без животинка

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
Малките кученца са по-злобнички от големите...по принцип Wink
Дакела не ми е любим...много са своенравани, диви и трудно се възпитават..по наблюдения в/у четири дакела.

Само да кажа, че късокосместите кучета пускат повече косми и трудно се чистят. От гл.точка на хигиената, по-добре куче, което се подстригва, напр. кокерче. Много ги харесвам и са много милички Simple Smile

# 28
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Абе и пинчер не бих си взел. Въобще ангажиментите и отговорностите с куче са големи. И не виждам защо трябва да си усложнявам живота с гледането му. Пек, мраз, дъжд, мъгла, навън на разходка. Сутрин и вечер. Шест месеца живях със съквартиранти, които имаха куче. Връща се бащата от работа и извежда най-напред кучето, щото не може да трае. После се прибира и готви вечерята. А дъщеря му чака до 11 вечерта да яде. След тоя пример просто не си и помислям за куче. Или събота и неделя. Единствените ти дни за почивка. Вместо да се излежаваш, в 6:30 навън, на разходка. А ходене на почивка? Малко са хотелите допускащи домашни любимци, на кой да го оставиш?
Не, мерси!


Грижите за куче са същите като за още едно дете......трябва редовно да се обезпаразитява, ваксинира, води на ветеринар........всеки ден да се разхожда по няколко пъти...........поне за по 1 час...........да се разтича.........а се къпе, реши, чистиш подире му............чудиш се каква храна да взимаш.малките кученца сменят зъби, карат пубертет.....по- скоро минават през един много лудешки период.......Освен всичко трябва да се примириш с проблема косми ( у нас имаше дори във фризера, макар че навсякъде е теракот и майка ми миеше по 4 пъти на ден цялата къща ) и миризмата на животинче..........която в началото е приятна, но колкото повече пораства и остарява става все по- неприятна.......Освен това лая.........непрекъснато лае..няма да имаш покой.......щом някой мине пред вратата, куче по улицата или чуе чужд лай- кученцето лае...........Ти си решавай, но си е трудоемко, психоемко, скъпо........ако го гледаш като хората........Освен това трябва да го кастрираш...

# 29
  • Мнения: 1 652
Абе и пинчер не бих си взел. Въобще ангажиментите и отговорностите с куче са големи. И не виждам защо трябва да си усложнявам живота с гледането му. Пек, мраз, дъжд, мъгла, навън на разходка. Сутрин и вечер. Шест месеца живях със съквартиранти, които имаха куче. Връща се бащата от работа и извежда най-напред кучето, щото не може да трае. После се прибира и готви вечерята. А дъщеря му чака до 11 вечерта да яде. След тоя пример просто не си и помислям за куче. Или събота и неделя. Единствените ти дни за почивка. Вместо да се излежаваш, в 6:30 навън, на разходка. А ходене на почивка? Малко са хотелите допускащи домашни любимци, на кой да го оставиш?
Не, мерси!


Грижите за куче са същите като за още едно дете......трябва редовно да се обезпаразитява, ваксинира, води на ветеринар........всеки ден да се разхожда по няколко пъти...........поне за по 1 час...........да се разтича.........а се къпе, реши, чистиш подире му............чудиш се каква храна да взимаш.малките кученца сменят зъби, карат пубертет.....по- скоро минават през един много лудешки период.......Освен всичко трябва да се примириш с проблема косми ( у нас имаше дори във фризера, макар че навсякъде е теракот и майка ми миеше по 4 пъти на ден цялата къща ) и миризмата на животинче..........която в началото е приятна, но колкото повече пораства и остарява става все по- неприятна.......Освен това лая.........непрекъснато лае..няма да имаш покой.......щом някой мине пред вратата, куче по улицата или чуе чужд лай- кученцето лае...........Ти си решавай, но си е трудоемко, психоемко, скъпо........ако го гледаш като хората........Освен това трябва да го кастрираш...
Моля да ме извините, но темата не е - Чудя се да си взема ли куче?, а- Чудя се какво куче да си взема?
Ние имаме пинчерче- толкова е добър, умен, дружелюбен- нямам забележка за това кученце. Той е вече на 8 години. Според мен е много важен характерът на кучето, защото независимо от породата и те си имат характер. И друго важно е кучето да е възпитано добре.  Пинчер е добра порода за апартамент- не е  капризно, малко са космите, мъничко е, не боледува много.

Общи условия

Активация на акаунт