Търсим набори за компания и раздумки от Варна

  • 2 408
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте всички,

Търсим със жена ми, некои набори от Варна, с които да споделяме разходките в морската.

Аз по цял ден сам на работа и почти нямам възможност да ги придружавам на разходките. Затова питам дали има майки с деца, които да са наоколо и да са ни набори и да искат да се разхождат

Ние сме на 7 месеца и живеем във Варна зад Пикадили Чаталжда. Sunglasses

Много ще се радвам ако си намерим компания за разходките Simple Smile

Поздрави,
Мартин

# 1
  • Мнения: 131
 Laughing Здравейте,
ние сме на 6 месеца (почти наборчета), ама живеем над стадион Юрий Гагарин (сега по-точно преименуван Варна).
Не мога да ви опиша колко е кофти връзката със света Cry
Поздравявам ви за бебока, да ви е жив и здрав, а за морската все ще намерите дружки :0) Ние рядко успяваме да се класираме за там - само ако нашия тати има работа из центъра и ни остави да се поразходим

# 2
Здравей,

Много се радваме че ни отговори.

Всъщност Ева (жена ми) от преди няколко дена започна да извежда малкия не само след 18:30 (като се прибера от офиса) а и преди това. Преди време компания ни правеха бабите в такива моменти, но вече почваме да ставаме по-самостоятелни и те не винаги са налични Simple Smile

Та разходките през деня не са основно в морската ами около нас, или до близките градинки.

Като гледам напълно удачно място за разходка което да е еднакво близо между вас и нас е в кв. Чайка. Има доста тихи и приветливи места за разходка. Как ви се струва като вариант ?

Ето и малко наши снимки, че верно тук не сме се представили :

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=52505

Кажи дали ти допада идеята,

Ще се радваме да се запознаем Simple Smile

Поздрави
Мартин и Ева

# 3
  • Мнения: 131
Здравейте Ева, Мартин и Мартин-младши!

Извинявам се, че не можах веднага да отговоря, но тези дни ми е много натоварена програмата и нямам време да седна пред компютъра. За жалост ние нямаме помощ от никъде - ни баби, ни дядовци. Двамата с тати се оправяме сам сами.
Тази седмица вероятно няма да ми е възможно да излизам из града на разходка. Иначе с удоволствие ще се разходя с мама Ева и малкия Мартин из Чайка.
В повечето случаи нашите разходки ги правим извън града - из Ривиера.
Бих се радвала наистина да се запознаем! Мога ли да си запазя правото и удоволствието да ви потърся другата седмица, за да се уговорим нещо?

Весели и спокойни дни ви желая от сърце и много нови приятели Wink
Кремена

# 4
Здравейте и Вие всички Simple Smile,

Няма проблем за забавянето на отговора (въпреки че си помислихме че няма да отговориш) Simple Smile

И Ева има също толкова време за компютъра и затова аз влизам от офиса или вечер късно от вкъщи за да проверявам форума и да пиша. Така че ни е напълно ясна картинката Simple Smile

Ние не ходим чак до Ривиера, а използваме тихите места в морската и на Почивка. Кажи ми дали там (на Ривиера) има нещо по-специално, защото чета че и други също ходят там. С какво е по-различно и заслужава ли си да се бие път до там само за една разходка?

И ние ще се радваме да се запознаем, не е проблем, че тази седмица няма да имате възможност. Ще чакаме сингал от вас, за другата седмица да се уговорим нещо.

Поздрави от нас,
Ева, Мартин и Мартин

# 5
  • Мнения: 131
Здравейте всички!

Ама, че съм се забавила пак! Но какво да правя - днес си изпращам поредните гости и се надявам на глътка чист въздух Simple Smile))
За Ривиера - единственият запазен в що годе сносно състояние черноморски курорт! Т.е. не е застроено като на Златни, има прекрасни сенчести алеи, по които се разхождаме с часове дори и в най-големия пек. Много е чисто, приятно е, спокойно е, въпреки пиксезона. Има много семейства с бебета и деца - кой на почивка, кой дошъл от града за разходка ...Реално погледнато няма смисъл да се бие път до там само за една разходка от 1-2 часа. Ние отиваме примерно по обяд и стоим до 7-8, че някой път и до 9 часа вечерта. Имало е случаи, в които по цял ден си прекарваме там.
Друг е въпроса, че нашия тати ходи там по работа и ние всъщност се възползваме от "намалението" Wink)))
Въпреки всичко си заслужава примерно някой ден да си отделите малко време и да идете до там. Събота и неделя е най-натоварено (заради плажуващите разбира се), през седмицата е по-спокойно.
На мен лично ми харесва точно заради чистотата, спокойствието, възможността да усетя аромата на море дори и под дебелата сянка на вековни липи.
Пак ще ви пиша като се поосвободя тази седмица.
Поздрави от нас!

# 6
  • Мнения: 592
И АЗ ДА СЕ ВКЛЮЧА... ЗА ДА РАЗНООБРАЗЯ ТЕМАТА. ПИСАХ НА ЛИЧНИ, НО ДА СЕ ПОВТОРЯ: НИЕ С НИКИ ИЗЛИЗАМЕ СЛЕД ОБЕД ОТ 16,00 ДО КЪМ 19,30. ХОДИМ В ГРАДИНКАТА НАД ПИКАДИЛИ ЧАТАЛДЖА ИЛИ НАД МЕДИЦИНСКИЯ. ВЕРОЯТНО СМЕ СЕ ВИЖДАЛИ, НО ОТКЪДЕ ДА ЗНАЕ ЧОВЕК...ЧАКАМ ДА СЕ ОБАДИТЕ ЗА ДА СЕ УГОВОРИМ. ПОЗДРАВИ ОТ НАС. СЕГА СЕ МЪЧА ДА КАЧА ЕДНА ПО-НОВА СНИМКА, ЧЕ СЪМ ПОЗАБРАВИЛА КАК СТАВАТ НЕЩАТА....ТО СЕ ВИЖДА Embarassed

# 7
Хай 4arovnica,
Направо звучиш като PR реклама на Ривиера по някоя западна телевизия Sunglasses
Не съм сигурен че ще можем да откараме 7-8 часа разходка.  Rolling Eyes
Те първа се престрашаваме да направим някое хранене на вън. feeding
Но дори и да не стане скоро за толкова дълго, ще се метнем до там с тумбиля, да видим така ли е хубаво както го описваш Simple Smile

Чакаме да звъннеш като се поосвободиш тази седмица да се срещнем в Чайка Simple Smile

Поздрави от нас Simple Smile

# 8
Здравей Sissa,
Ева ми "нареди" : Предай на Sissa бързо оздравяване Simple Smile Та .. предавам Simple Smile))
Днес се прибирам и ги гледам заели нисък старт (малкия беше в поза старт от лежанка /леглото/) че щели да излизат нейде ми казаха. Да сам си купил кисело мляко и да изкарам сухара от килера и да не съм ги чакал, че после и на дискотека долу на плажа щели да ходят.. Simple Smile

Айде и бързо да оздравявате и от мен и жена ми ви чака с Никол за разхоки (с лодки) Simple Smile
Мартин

# 9
  • Мнения: 131
Хай 4arovnica,
Направо звучиш като PR реклама на Ривиера по някоя западна телевизия Sunglasses

Еееееххх, да взема аз да се "цаня" пред Ривиера за PR - барем изкарам някой и друг лев допълнително към майчинските Simple Smile))) Ама пусто, ако ме вземат на работа няма да ми разрешават да се разхождам с бебешока, щот за персонал е забранено Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Може пресилено да съм ви прозвучала, ама понеже туризмът ми е специалност, доста съм пътувала из цяла БГ, малко навън, и като гледам какви са бунаци българите и как си окепазяват красотите направо ме боли сърцето.
Що се отнася за дългите разходки - ми като си нямаме помощ и баби, ние си ходим с бебешока навсякъде. Първото му голямо пътуване беше още на 4 мес - над 700км. За храненията нямаме никакви проблеми - още кърмя, тук таме додавам АМ, а по обяд вече сме на пюре - никакви проблеми нямаме с хранене навън.
Наистина много ще се радвам да се запознаем, само да мога да си "отворя" прозорец тези дни. Не знам вие как сте, ама ние всяко лято се скапваме от гости .... И никой не се съобразява, че сме вече с малко дете ....
Поздравявам ви и дано карате леко жегите! До скоро Wink

# 10
  • Мнения: 131
И АЗ ДА СЕ ВКЛЮЧА... ЗА ДА РАЗНООБРАЗЯ ТЕМАТА. ПИСАХ НА ЛИЧНИ, НО ДА СЕ ПОВТОРЯ: НИЕ С НИКИ ИЗЛИЗАМЕ СЛЕД ОБЕД ОТ 16,00 ДО КЪМ 19,30. ХОДИМ В ГРАДИНКАТА НАД ПИКАДИЛИ ЧАТАЛДЖА ИЛИ НАД МЕДИЦИНСКИЯ. ВЕРОЯТНО СМЕ СЕ ВИЖДАЛИ, НО ОТКЪДЕ ДА ЗНАЕ ЧОВЕК...ЧАКАМ ДА СЕ ОБАДИТЕ ЗА ДА СЕ УГОВОРИМ. ПОЗДРАВИ ОТ НАС. СЕГА СЕ МЪЧА ДА КАЧА ЕДНА ПО-НОВА СНИМКА, ЧЕ СЪМ ПОЗАБРАВИЛА КАК СТАВАТ НЕЩАТА....ТО СЕ ВИЖДА Embarassed
Привет и на мама Сиса и бебе Ники! Добре сте си там в градинките на медицинския. Преди да родя живеехме в тоя район и щеше да ми бъде лесно сега, ама вече се преместихме надалеч ...
Поздрави и на вас!

# 11
  • Мнения: 592
Привет на 4arovnica  - наистина градинкта е приятна.
Благодаря за пожеланията на mDonchev наистина искам да оздравеем възможно най-рано, щото е меко казано ужасно да си болен в най-хубавото време. А ти от рано ги изпусна твоите хора...плаж, дискотеки... Laughing
В четвъртък сме на контролен преглед иако всичко е наред после ще звънна вече имам вашите координати. За сега чао от мен.

# 12
  • Мнения: 2 070
Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви инфромираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Досега майките получаваха 90 % от осигурителния си доход 3 месеца след раждането. Сега този период става 9 месеца. След това майката продължава да си взима 160 лв до 2-годишна възраст на детето, догодина най-вероятно ще са 170 лв. Измененията предвиждат и нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 9 месеца тя ще може да си наеме детегледачка от Бюрото по труда и държавата да й плаща тези 170 лв на нея. Това не означава, че другите варианти - да се взима половината майчинство или да се прехвърли майчинството отпадат. Детегледачката е просто нова възможност. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверявам ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. Сега на дневен ред са детските, приемаме всякакви предложения – моля обаче давайте ги в темата “настоящи и бъдещи майки – майчинство, права на майките”http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.0

# 13
  • Мнения: 131
Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви инфромираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Досега майките получаваха 90 % от осигурителния си доход 3 месеца след раждането. Сега този период става 9 месеца. След това майката продължава да си взима 160 лв до 2-годишна възраст на детето, догодина най-вероятно ще са 170 лв. Измененията предвиждат и нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 9 месеца тя ще може да си наеме детегледачка от Бюрото по труда и държавата да й плаща тези 170 лв на нея. Това не означава, че другите варианти - да се взима половината майчинство или да се прехвърли майчинството отпадат. Детегледачката е просто нова възможност. Искам да благодаря на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверявам ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. Сега на дневен ред са детските, приемаме всякакви предложения – моля обаче давайте ги в темата “настоящи и бъдещи майки – майчинство, права на майките”http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=120073.0

Много Ви благодаря deshtovidi!
Но аз примерно не разбрах за майки като нас - заварено положение, които сме родили преди приетите промени, дали ще важи това за заплатите? Ще пусна този въпрос и във Вашата темичка, защото нещо не ми стана ясно, а от работа само повдигат рамене ...
Начинанието Ви е похвално и винаги ще Ви подкрепям! Бъдете здрави Вие и семействата Ви!

P.S. Прочетох повечко и вече въпросът ми е излишен, така че моля да ме извините. Въпреки всичко много се радвам, че поне майките в тази държава си търсят, защитават и поне отчасти получават резултат от спазването на правата си!

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 12:02 от 4arovnica

# 14
Благодаря за информацията deshtovidi!
Аз също като 4arovnica се интересувам дали това важи и за майките, които са в заварено положение? Може би ще е по удачно да си задам въпроса във вашия topic.
Радвам се, че има майки с будна съвест! Но мисля, че колкото повече сме толкова начинанията на сдружение „Настоящи и бъдещи майки” ще се увенчават с успех! Изцяло ви подкрепям!

П.С. използвам logina на съпруга си, моят псевдоним е Lauretta
Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт