Колко бързо става обезводняването?

  • 1 000
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Детето ми (2 г. 4 м.) повръща цял следобед, а преди да заспи - и доста вода. Опасявам се, че може да се обезводни. Но сега спи. Да го будя ли да му давам вода? Давах му на малки порции и въпреки това я повръща, а е и с разтройство  Sad

# 1
  • Мнения: 5 525
Направи му чай от мента и го давай на всеки пед-десет минутки по лъжичка.Ако виждаш че сега е спокойно не го буди но бъди нащрек.Непременно се обади и на лекар( в Бърза помощ, ще ти дадат съвет какво да му дадеш, аз когато Мария не е добре, а е късно винаги им се обаждам и ми дават добри съвети как да постъпя.)

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря за отговора! Засега лекарката каза да не му давам нищо, но, разбира се, да го наблюдавам...

# 3
  • Мнения: 5 525
Дано бързо да се оправите.Нищо като лекарства ли имаш предвид?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Да, каза да не му давам храна и лекарства, само ако вдигне температура над 38.5 - парацетамол и течности... но той ги повръща Sad

# 5
  • Мнения: 5 525
И Мария беше в това положение миналият месец.За храната и нашето GP е на същото мнение.Но за да не се обезводни ни каза, или чай от мента с малко лимон или вода с малко лимон и на 5 мин. по лъжичка, за да не дразни стомаха.Дано бързо да оздравеете.

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=111623.0
Темата не е за това, но по средата на страницата Валенцето дава интересни съвети срещу обезводняване. Късмет  Peace

# 7
  • Мнения: 286
А от какво е така детенцето? Летен вирус ли? Води ли я на лекар?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря още веднъж за отговорите. Той така или иначе по едно време се събуди през нощта и почти не спа нормално до сутринта, защото все искаше вода, а аз, лошата, давах все по малко... Водих го на лекар, да, или е вирус (например от плажа) или е претоплен, но не могат да кажат какво точно. Мъжът ми се опасяваше, че може да е сътресение, но той падна преди 2-3 дни, а повръщането и разстройството са от вчера...
За хидратиране му препоръчаха сок от кайсиев компот със сол, но, да не ви се налага!

Общи условия

Активация на акаунт