А всъщност защо не се дава вода?

  • 1 976
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 162
Нашето бебче до сега не е близвало нищо различно от кърма. На езичето му обаче има лек белезникав налеп, като по вътрешната страна на бузките и небцето няма такъв. Възможно ли е да е млечница и трябва ли да и давам с лъжичка малко вода след кърмене за да изплакне устата, както настояват всички около мен?
Да гъби4ки и се махат с дактарин Peace

Освен това мисля, че даването на 1 лижичка вода (неподсладена) за изплакване на устата не се брои за даване на вода. Да, тя няма да изчисти гъбичките, но е превантивна мярка.
Но не знам дали в твоя случай се касае за гъбички. Изчакай няколко дена и ако не се махне сложи Дактарин. Моето бебе нямаше подсечено дупе, но все пак се оказаха гъбички.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 917
Да, тя няма да изчисти гъбичките, но е превантивна мярка.

Превантивна мярка е само според нашите педиатри Wink

# 32
кърмата е към 80% вода....няма смисъл от чиста вода

# 33
вода се дава само лятото ако детето иска...в големите жеги!..моя малкия изпива до 700-800 гр. вода!

# 34
  • Мнения: 988
вода се дава само лятото ако детето иска...в големите жеги!..моя малкия изпива до 700-800 гр. вода!

Виждам,че е над10 месеца, та ако е на голяма част твърда храна, добре, съгласих се... Но за по-малко бебе, и изобщо бебе без заместени хранения, толкова много вода си означава скрито гладуване, според мен.

# 35
  • Мнения: 784
Когато малкия беше на 15 дни се разболя от пневмония и влязохме в болницата - освен всичко друго се оказа, че е обезводнен - беше на кърма и около 30мл вода на ден. След това започнах да давам по-големи количества вода.  Сещам се как преди това той с такава наслада пиеше вода и плачеше като му дръпна шишето, а аз все го ограничавах, защото "не било полезно"...
Замислих се и за друго - кърмата ми има изразено сладникав вкус, може би затова обичаше водичка.
Първия месец наддаде 1,200 кг, а след това продължи да наддава толкова устремно, че ако цокахме само мляко щеше да стане истински шишко.
Аргументите против даването на вода въобще не ми звучат убедително. В медицината постановките по много по-сериозни въпроси се сменят кардинално на десетина години. Толкова години бебетата са ги поили с вода и пак са ставали хора, защо точно нашите да стават опитни зайчета в името на новостите в науката?!

# 36
  • Мнения: 988
Еделвайс, всъщност именно поените с вода са опитните зайчета, векове наред на кърмаче вода не се е давала.

За обезводняването може да има различни причини - като начало не пишеш колко често е сукал, на режим или на поискване, ти ли го сваляше от гърдата или го оставяше да се пусне сам, а всичко това има голямо значение, но нека се изкажат по-опитните майки (имам предвид по-начетени от мен по отношоние на кърменето, а не просто с по-големи деца).

Изразено сладникава доколкото знам е кърмата на всяка жена, при нормални обстоятелства.

Общи условия

Активация на акаунт