Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Искам аз да правя пюренцата на беба и си търся различни рецепти. До сега съм правила картофи и моркови и ги яде, а веднъж сложих спанак, но него не го хареса. С какви други зеленчуци мога да го правя, кое харесва на вашите бебоци? Слагате ли сол, захар, масло и мляко? А млякото как го слагате?

Цитирай

Варна/София

Аз също си ги правя сама, засега съм слагала картоф, морков, тиквичка и домат, а когато се сварят пускам и малко магданоз. Не слагам нито АМ, нито захар или сол, просто Хриси си ги яде и така .Ние сме на 5.5месеца. И аз се чудя какво още да сложа,,, newsm78
Цитирай

Varna

Пипер, пащърнак, карфиол, тиква, за друго май не се сещам  Rolling Eyes Мисля, че е рано за домат, захар и сол  Stop
Цитирай

Кебекуйка

Малкият мелеше много със спанак и картофи, винаги съм слагала и по малко кр. масло, сол или захар-не. Пробвай с тиква, коприва, чушка...
Цитирай

между град и село

Варен картоф плюс печена чушка малко масло или зехтин и АМ. Peace
Цитирай

Хасково

в момента редувам различни смески от картоф, морков, тиквичка, чушка и мъничко домат. след като се сварят зеленчуците слагам мъничко масло, в бульона от варенето разтварям АМ и пасирам 
Цитирай

Montreal

Задължителните съставки на моите пюрета са морков и лук, почти винаги слагам картоф, и разнообразявам с броколи, тиквичка, зелена или червена чушка (по малко, понеже придава силен вкус на пюрето), карфиол, зелен боб... (това се сещам в момента). За подправка слагам малко магданоз, а скоро смятам да въведа спанак и червено цвекло (от около 9 месеца). Никога не слагам сол, захар, АМ, а масло още не яде, но като го въведа, ще му слагам по мъничко. Учудвам се понякога как ги яде тези мои фантазии, но поне откъм витамини смятам че го докарвам.
Цитирай

Антверпен

При нас фаворит са тиквичка с морков и броколи,червено цвекло с картоф  chefНа всички други зеленчуци се мръщим   Confused
Цитирай

gr.sofia

ние ядем картоф, морков,тикви4ка,4ушка и магданоз като всеки пат ги комбинирам разли4но
Цитирай

Плевен

Правила съм какви ли не "експерименти"   chef. Картоф, чушка, домат, лук, копър, магданоз, ориз,тиквичка, зелен боб, морков, ябълка...А когато му купувах готови, ядеше една зеленчукова смес на Ам-Ам с грах, зеле и др. зеленчуци. Мирише  Mr. Green, но той много я лапа. И му се отразява добре( без колики...).
Цитирай

sofiq

jjhfuy
Цитирай

Пловдив

Чудесни идеи, но моето дете явно е каприз. Днес насила хапна половин бурканче картоф с моркоф, масло и АМ. Утре ще пробвам купешко - може тях по-да ги яде. Давала съм веднъж-два пъти, но разлика между домашните и купешките за нея няма. Просто не изгаря от желание да ги яде. хПлодовите си ги обича. Дали ще се променят нещата или просто недолюбва зеленчуци?

Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.