от кога може да се дава МЕД !?

  • 1 275
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Моля, да ме извините за баналния въпрос... но ако е възможно някой да каже от кога може да се дава МЕД !?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
Изчакай възможно най-дълго
Мисля че до 3 години не е препоръчително,въпреки че на нас са ни топили бибите в медец:)

# 2
  • Мнения: 27 524
След 3 годинки  Peace

# 3
  • Мнения: 495
след 1-та година - така съм чела
дотогава стомахчето "укрепва" и след това вече може да се пребори със спорите, които /може да/ се съдържат в меда и предизвикват ботулизъм /тежко хранително отравяне/

# 4
  • Мнения: 46 488
Изчакай възможно най-дълго ...

 Peace

На моето дете ще дам след 3 г.

# 5
  • Мнения: 318
Аз пък знам, че най-рано след 1 год., защото меда можел да предизвика ботулизъм, което незнам какво означава, но можем и да се разровим из нета.

# 6
  • Мнения: 2 609
Преди седмица опита за пръв път. Peace В момента има страхотна кашлица ooooh! и и давам вечер колкото грахово зърно, за да може да поспи Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 5 790
Изчакай възможно най-дълго ...

 Peace

На моето дете ще дам след 3 г.

И аз така!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 932
По "учебник" след годинка, аз лично дадох, когато беше на година и половина, сега го дфавам сутрин като подсладител за топло мляко.

# 9
  • Мнения: 8 505
Колкото по-късно,толкова по-добре Peace

# 10
  • Мнения: 537
В книгите пише до 1 год. защото медът съдържа бактерия, която може да се развие в храносмилателната система на бебето. По- добре е до 3 год. да не му се дава, макар да има много добри съставки в него.

# 11
  • Мнения: 4 621
Доколкото знам след годинка, но аз мисля да изчакам до 3 годинки Peace

# 12
  • Мнения: 4 392
След 3 годинки.

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
До годинка е достатъчно да не се дава  Peace Аз лично, обаче, ще отлагам още  Grinning

# 14
  • Мнения: 35
И аз знам,че минимумът е 1 годинка

# 15
  • Мнения: 4 406
това знам и аз, заради риск от алергия. баба даде без мое знание на детето , когато беше на 1 год, за щастие без последствия за малкия. давам му от време на време с овесените ядки

# 16
  • Мнения: 791
На каката дадох след 2 год. Трябва да се внимава и какъв е медът. Тя прояви алергия към един, но пък към другия нямаше реакции  Crazy  Обрина се за около 3 дни по телцето. Бях й дала само едно близване на върха на лъжичката, но ето, че този мед не беше подходящ.

# 17
  • Мнения: 8 917
Моля, да ме извините за баналния въпрос... но ако е възможно някой да каже от кога може да се дава МЕД !?

Мисля да дам след 3-тата годинка Peace

# 18
  • Мнения: 7 837
Дадох миналия месец.
Малките количества са полезни за организма. Отдавна ми мина вманиачаването  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 5 183
Аз знам 4е не се дава преди втората годинка. На Томи запо4нах да подлаждам млякото сутрин с малко мед около третия рожде ден

# 20
  • между град и село
  • Мнения: 212
   Чела съм, че най- рано след годинката. Hug

# 21
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Моля, да ме извините за баналния въпрос... но ако е възможно някой да каже от кога може да се дава МЕД !?
Тъй като вкъщи отглеждаме кошери, имам претенцията да знам доста неща за меда и другите пчелни продукти. Медът е много "силна" храна. Именно поради това не трябва да се дава поне до 1 годинка. Това е много полезен продукт по принцип, но тъй като се консумира без термична обработка, довежда често до алергии при малките деца. Затова, не бързайте. Ако все пак трябва нещо да се подслади, по добре е по-малката злина - захар и то в много малки количества.

Общи условия

Активация на акаунт