Пиете ли фолиева киселина?

  • 21 153
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Във всички книги и интернет страници накоито съм попадала, пише че всяка жена преди да забременее, трябва да приема фолиева киселина (около 3 месеца преди да започнат опитите по забременяването).

Аз до сега, се старая да ям повече плодове и зеленчуци съдържащи витамин В. Но не знам дали е в достатъчни количества. А недостига на фолиева киселина води до много тежки последствия (според това което съм чела).

Имате ли мнение по въпроса? А някоя от Вас приема ли фолиева киселина във вид на таблетки?
А какви други витамини е добре да се пият преди и по време на опитите за зачеване?

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 185
аз не пия, не знам защо отлагам. сега зимата няма много плодове и зеленчуци, но все пак гледам да си хапвам портокали и лимони. това, което ме интересува е колко време може да се пие фолиева киселина? защото ние вече имаме 10 месеца стаж и ми се вижда много да се пият 10 месеца и след това по време на самата бременност.
p.s радвам се, че има закована тема отгоре, може би да прехвърлиш темата с линковете там, а аз ще донапиша още линкове.

# 2
  • Мнения: 4 324
Да продължа с това което знам  Simple Smile .

Значи фолиевата киселина се пие до 4-тия месец от бременността.

"Фолиевата киселина е водоразтворим витамин от групата “Б-комплекс” . Човешкото тяло не произвежда фолиева киселина, нито може да съхранява запаси от нея за продължително време, а тази набавяни с храната, е изключително нестабилни и бързо губи своята активност по време на обработка, съхранение, и т.н.  Запасите на организма от фолиева киселиан са относително кратковременни и се изчерпват бързо."

Мисля, че не може да стане предозиране на организма с фолиев киселина и по принцип не може да ни навреди колкото и месеци да я пием.

# 3
  • Мнения: 539
скъпички а как да разберем кога е три месеца преди да забременеем. Това е единственото нещо което ми е много чудно.  Давайте го по-спокойно  Wink   Grinning

# 4
  • Мнения: 299
фолиевата киселина е най-важно да я пиеш през първите 3 месеца от бременността заради опасност от спина бифида на детето. Предварително можеш да пиеш Геритамин , защото спомага за образуването на половите хормони , но като забременееш трябва да го спреш веднага поради голямото количество витамин А, който може да доведе до кръвоизлив. Успех

# 5
  • Мнения: 920
Аз по принцип се смятах за добре информирана....но това с фолиевата киселина ми е убягнало. Таничка дай някой сайт да прочета по подробно, че това с тежките последствия ме притесни.
Иначе аз от този месец пия едни хапчета за имунната система. Те съдържат Б комплекс. На мен ми ги предписаха за да коригирам проблема с "антитела на яйцеклетките".
Предварително благодаря за сайта.

# 6
  • Мнения: 539
Тиа, в бг-мама има голяма тема за фолиевата киселина
виж ги от тук
  http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=531

а това е в зачатие и има линкове за други сайтове  
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=27

надявам се да съм била полезна

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 688
тук и аз се чудя Confused:  Confused:  Confused:
да пия ли или не?
мъжленцето ми вика да не пия каквото чуя, прочета и т.н. щото като си му дойде времето ще наваксам... но с фолиевата кисилина нещата не стоят съвсем така...
нали ако чакам времето... то е първите месеци? аз докато разбера, че е време и то ще мине...
затова си взех, пих и тъй като не забременявам, пак го спрях...
най-добре е мисля си да пием докато се правят опитите, ама пък и това понякога трае дълго  Cry
не написах нищо умно, но се роди поредния ми въпрос - има ли странично и/или вредно действие туй чудо?

# 8
Абсолютно задължително трябва да се пие, макар, че аз често забравям.

# 9
Линк:
Фолиевата киселина - витаминът на жената

Мисля, че няма предозиране но за всеки случай добре е да се консултираме с лекар!

# 10
# 11
  • Мнения: 920
Благодаря ви момичета. Следващият път като посетя чичо доктор ще го попитам...но колкото повече чета толкова повече си мисля че явно и аз пия Фолиева киселина - с тия витамини дето ги пия.

# 12
  • Мнения: 539
Ако пиеш комбинирани витамини виж на опаковката то си пише дали има и какво количество

# 13
  • Мнения: 920
Роси пише че има каротин, витамини В1, В2, В6, С, Е, калций, желязо, цинк и йод.....

# 14
  • Мнения: 6 315
Тиа, витамин В9=фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт