Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 7 авг. 2006, 23:23 ч.
  • Преглеждания  5 558  Мнения  16  Онлайн  1
Отговори
  • София, Дървеница
  • Мнения: 646
Майки, моля ви да ми обясните какво се прави след изтичане на 135-дневния болничен за раждане? Педиатърката ми спомена, че трябва да се попълни някаква декларация за майчинството на работното място, обаче от там не са много наясно (първата бременна в офиса бях Grinning). Проблем ли е, ако тази декларация се попълни малко по-късно и какво всъщност се декларира?
Другият ми въпрос е парите за майчинство превеждат ли се по сметката за заплатата по дебитна карта?
Мерси предварително за помощта!

Реклама
# 1
  • София
  • Мнения: 3 739
Каква декларация?  newsm78
Пускаш молба за отпуск по чл. 164...
Ако има някакви новости, моля да ме извините  Embarassed

# 2
  • UK, Harlow/София
  • Мнения: 7 671
За декларация и аз не съм чувала.От болничен се подаваШЕ нормална молба за отпуск, без допълнителни документи.
 Парите от майчинство ще можеш да ги теглиш от дебитната ти карта.

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 021
Да, пуска се молба за отпуск. Някъде искат да се попълва декларация, че детето не ходи на ясли, но тук проблема е разискван доста пъти-такова чудо няма.

# 4
  • София
  • Мнения: 497
След изтичане на болничния пред работодателя се подава Молба с горе-долу следния текст: Г-н ...,  Моля да ми бъде разрешено да ползвам отпуск за отглеждане на малко дете до навършване на 2 годишна възраст, считано от ... ... 2006 год.
Към молбата се прилага копие от Удостоверението за раждане на детето.

Парите би следвало ежемесечно да ти се изплащат/превеждат по дебитната карта от работодателя.

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 14 683
След изтичане на болничния пред работодателя се подава Молба с горе-долу следния текст: Г-н ...,  Моля да ми бъде разрешено да ползвам отпуск за отглеждане на малко дете до навършване на 2 годишна възраст, считано от ... ... 2006 год.
Към молбата се прилага копие от Удостоверението за раждане на детето.

Парите би следвало ежемесечно да ти се изплащат/превеждат по дебитната карта от работодателя.


Точно така  Peace

# 6
  • Пазарджик
  • Мнения: 261
Заявление (уведомително писмо) за ползване на отпуск по чл. 164 или 165 от КТ
ЗАЯВЛЕНИЕ (МОЛБА)

от......................................................................
ОТНОСНО: ползване на отпуск по чл. 164 (или 165) от КТ

Уважаеми ..............................,
С настоящото Ви уведомявам, че считано от ...................... г. ще
ползвам платен (неплатен) отпуск за отглеждане на детето ми .................
.............................................................................
Моля да оформите документално ползването на отпуска. Представям Ви
копие от акта за раждане на детето.
Дата: ............. Подпис: .............

Аз пуснах нещо подобно/бяха изготвили от службата/.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 107
Това са официалните документи, само трябва да ги оформиш в word файл:

До ......
Управител
.... (фирма)
                                           
             

ЗАЯВЛЕНИЕ


 От ……
                               
  на длъжност: …




   Уважаеми/а ...,


   Уведомявам Ви, че желая да ползвам полагащия ми се отпуск по чл. 164а от КТ, смятано от ... 2006 г.
                       
   Декларирам, че в момента отпуск на същото основание не ползва съпругът ми.
   Заявявам, че при настъпването на някое от обстоятелствата по чл. 46а, ал. 4 от НРВПО (основания, прекратяващи правото ми на ползване на отпуска), ще ви уведомя незабавно.


  Приложено: 1.  Копие от Акта за раждане на детето;
  2.  Декларация, че детето не е настанено в детско заведение;
   



   Дата: .... г.                      С уважение: ...............
                                                               (подпис)



                               

ДЕКЛАРАЦИЯ



   Долуподписаната ......
                                       
ЕГН: …, Л. К. № ..., адрес: ...., София



 ДЕКЛАРИРАМ
 
 ... (име на бебето)
                           
ЕГН: ...., родена на …, не е настанена в детско заведение на пълна държавна издръжка и в момента аз полагам грижи за нея.


 




Дата: ... г.                          Подпис: .............

# 8
  • Мнения: 3 126
Здравей!Аз си взех образец от НОИ.Дадоха ми Молба-декларация за получаване на парично обезщетение за отглеждане на малко дете.Смисъла е като това,което др. са ти дали.И няма промяна работодателя ти изплаща паричното обезщетение по посочен от теб начин -банк. сметка, в брой....От социални грижи се получава ,когато нямаш трудов договор.

# 9
  • София, Дървеница
  • Мнения: 646
Благодаря ви много за отговорите! Супер сте Hug  bouquet

Остава само май да го преведа на английски, ако ме инструктират така от фирмата.
Лек ден!

# 10
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Чудя се дали работодателя има право да откаже отпуск по майчинство ?

# 11
       В счетоводният отдел на фирмата, с която имаш трудово правоотношение, трябва да депозираш:
1.   Заявление от майката (осиновителката) до работодателя за ползване на отпуск за отглеждане на дете до навършване на 2 – годишна възраст по чл. 164, ал. 1 и евентуално, чл. 165, ал.1 от К.Т, но той касае майки на 4 и повече деца
2.   Декларация от майката, че не е дала съгласието си по чл. 164, ал. 3 от К.Т., който дава право на майката с писмено съгласие да преотстъпи правото си по чл.164, ал.1 от същия кодекс на бащата (осиновителя) или на един от родителите им, който работят по трудово правоотношение.
Задълженията на работодателя, няма да ги обсъждаме.

Не, работодателят няма право да откаже изплащането на суми, полагащи се на майка от отпуск за отглеждане на малко дете до 2 години, но за съжаление има такива недобросъвестни и в същото време неплатежоспособни работодатели, които проточват плащането с месеци.

# 12
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Нямам предвид да откаже да ми изплаща майчинските, а дали има право да откаже да ме пусне в отпуск по майчинство

# 13
  • Нейде тук из НЕГОВИТЕ фантазии
  • Мнения: 575
Нямам предвид да откаже да ми изплаща майчинските, а дали има право да откаже да ме пусне в отпуск по майчинство
Мисля че въпроса на Калима е породен от текста на т.нар. "Молба" А то всъщност е "Заявление" . Майката не моли, а заявява , че ще използва правото си на платен отпуск.

Simple Smile Поне аз така ги виждам нещата Simple Smile

# 14
Нямам предвид да откаже да ми изплаща майчинските, а дали има право да откаже да ме пусне в отпуск по майчинство





Няма право да ти откаже отпуск по майчинство. Това е абсурдно!
Въпреки, че много неща на този свят звучат абсурдно, но са факт! smile3542

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт