За психолозите - прегледите при тях и терапията

  • 671
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 412
От известно време съм се замислила за профилирането при психолозите.
Като чета има изглежда има 2 типа - едните дават хапчета, а другите работят с детето в посока да учи нови неща /поне в клиниката по ДЦП бях разбрала, че така се работи/.
Как се казват тези психолози, които учат детето на нови неща?
И още как протича обективния преглед при психолог - защото за времето на един стандартен преглед не може да се видят всички неща.

# 1
  • София
  • Мнения: 798
Тигоню,

Психологът обследва детето по определени тестове и съвместно с лекуващият лекар, логопеда и спец.педагог организират интервенции свързани с когнитивните, поведенческите и комуникативните умения на детето.

ПСИХОЛОГЪТ НЯМА ПРАВО ДА ПРЕДПИСВА И ДАВА МЕДИКАМЕНТИ.

# 2
  • Мнения: 4 414
Да, психологът няма право да изписва медикаменти, защото не е лекар /за разлика от психиатъра/.
опитах се да намеря повече инфо за психолозите, но не успях. имам само бегъл спомен, че има клинична психология и някаква друга Embarassed и в университета всичките ми познати психолози се натискаха да специализират клиничната....
ще следя с интерес темата

# 3
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
психолозите са няколко типа да кажем
  • клинични психолози
  • детски психолози - като много малка част от тях работят и диагностицират във възрастта 0-3 год
  • училищни психолози
  • психолози - така да се каже общо практикуващи
  • педагог-психолози - те не са истински психолози, имаше по едно време такава специалност в СУ
  • и може би има и другиli]
По интересното е че сега психолозите започват да се организират много стриктно относно диагностиката, правата на практикуване и такива неща
има един интересен сайт - www.psihologia.org

Общи условия

Активация на акаунт