Ефикасно лечение на разтройство

  • 811
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 672
Момичета Валето от 3 дни е с жестоко разтройство Cry- не е много често според педито-4-5 пъти на ден,вчера бяха само 3,ама...направо е вода и то със зеленикъв цвят
Иначе детето е жизнено ,играе си и не плаче,но почти нищо не иска да хапва
Педито ми предписа Ентерол- сутрин и вечер и диета с оризова каша./това от вчера
Да ама Валето не я харесва тая кажа и не ще да я яде Sad
По принцип откакто започна това, го храня само с варени картофи,сирене,бисквитки и сухари,солети...Ама и тях вече не ги ще,снощи му сварих ориз- хапна 2-3 лъжички и това е
Много съм притеснена че не иска да яде,ама и аз нещо като него ...и на мен не ми е до храна,ама той трябва да яде нали,или може да не папка много-как мислите?
Знам че трябва да пие много течности да не се обезводни- давам му чай от шипки,оризова вода дори му дадох- пие ги ама слагам и захар ,че иначе не ги ще-може ли? newsm78
Та молбата ми е - дайте съвет вие как процедирате в такъв случай- храните ли децата ,при положение че отказват,какви лекарства давате,дори и някои бабини дивитини приемам- аз се изчерпах на идеи вече ooooh!....А знаете ли АМ дали може да навреди в случая- за киселото мляко-ясно- не го давам, ама АМ?
Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Здравей!
Аз имам много горчив опит с разтройство /продължило 9 месеца/ и съм станала експерт по стомашно - чревни проблеми.
Ако разтройството продължи повече от 5 дни - трябва да се изследва проба от него в ХЕИ, за евентуално наличие на бактерии, т.е причинителя да е бактериална инфекция.
През това време детето минава само и единствено на Лечебна Хумана "NH", или Милупа NH.
Само това! Никакви оризи картофи и т.н.  Чай от шипки може. Затягащият ефект ще се прояви до часове. След подобрение на симптомите, изчакваш два - три дни, да се възстанови лигавицата на червата и започваш внимателно да захранваш.
Ако имаш някакви въпроси питай тук или на ЛС.

# 2
  • Мнения: 468
Освен хранителния режим бих ти препоръчала Хидрасек /от 10мг за вас/. Даването на захар не е удачно в този момент, поне я намали до минимум. Лечебната храна на Humana и Milupa става и на каша /то си пише на опаковката/. Печена ябълка също е добре да се хапва, рядко нишесте с вода /или лечебно мляко/, чайче от джоджен.
Ако решиш да даваш Хидрасек - попитай лекар първо.

# 3
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Освен хранителния режим бих ти препоръчала Хидрасек /от 10мг за вас/. Даването на захар не е удачно в този момент, поне я намали до минимум. Лечебната храна на Humana и Milupa става и на каша /то си пише на опаковката/. Печена ябълка също е добре да се хапва, рядко нишесте с вода /или лечебно мляко/, чайче от джоджен.
Ако решиш да даваш Хидрасек - попитай лекар първо.
Peace
Много е добро прахчето хидрасек ние ходехме по 8 пъти на ден само вода и за 3 дни с диета разбира се се оправихме .А към оризовата каша педито каза да слагам половин банан.Щом не ще да яде не го насилвай на мен лекари са ми казали при разстройство ако може даже хич да не яде известно време най добре .

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
......А към оризовата каша педито каза да слагам половин банан.....

На мен и на дъщеря ми бананът ни действа разхлабително, така че внимателно и с него, защото не се знае как ще подейства на детето. Знам, че го дават за запичащ, но.....

# 5
  • Мнения: 1 416
Освен с лечебни млека, те съветвам да бориш разстройството и с "Ентерол" - при моята дъщеря помогна, изписаха й го в болницата...
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт