Ипотечен кредит от Булбанк

  • 6 046
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 272
Някой теглил ли ипотечен кредит от Булбанк? Доволни ли сте?
А от коя банка сте теглили?

# 1
  • Мнения: 1 655
Ние теглихме от там. С какво мога да ти бъда полезна?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 272
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?

# 3
  • Мнения: 46 492
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?

Изискват и то за по-дълъг период от другите банки.

Ние теглихме от ОББ. Искаха ни само 1 месец назад доказване на доходи.
Много често актуализират лихвения % в посока надолу, започнахме на 12.75 и за 1 година падна на 8.75, а вноската с почти 100 лв.  Grinning
Поемат сумата за двете задължителни застраховки.
Дали да е с равни вноски или намаляващи- зависи от теб.
Доволна съм  Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 926
И ние теглихме от ОББ. Вноските не можеха да са ни намаляващи, защото в началото се получаваха много големи.

# 5
  • Мнения: 1 655
Изискват ли документ за доход от предходни месеци? С равни вноски ли е вашия кредит или с намаляващи?
Изискват дохода за 2 месеца назад.Избрахме равни месечни вноски

# 6
  • Мнения: 10 569
Хубавото е,че ако върнеш предсрочно част или целия кредит, не ти начисляват наказателна лихва като в другите банки - 4-5% е. Това е при условие, че средствата са собствени - т.е. не сте теглили кредит от друга банка /ако условията за по-изгодни/, за да върнете този в Булбанк. Ние не сме го изтеглили още, но сме се спрели на тази банка и евентуално Райфайзен. Успех!!!

# 7
  • Мнения: 106
имам впечатления от две банки: БАКБ и Прокредит.

в БАКБ обслужването е перфектно. лихвите са доста по-големи. може би защото това беше първата банка в страната, която започна да отпуска кредити без да държи на официални доходи. информацията ми е от преди 3-4 години.

последните 2 години ипотеката ни е в Прокредит. лихвите са малко над средните за страната. заемът се оскъпява допълнително с няколко ежемесечни такси/комисионни, свързани с обслужването му. дотук всичко изглежда нормално. миналата седмица получих писмо, в което ме уведомяват, че вноската по кредита се повишава с повече от 50 лв. до известна степен това е заложено в договора. при сключването му обаче ме увериха, че плаващата лихва в никакъв случай няма да надвиши определен процент. очевидно се налагаше разговор с кредитен инспектор. отидох в клона на банката в Младост. девойката там много мило и любезно ми обясни, че обработката на кредита ми е възложена на човек от централния офис, всички документи са там, а политиката на банката е всякакви въпроси, свързани с даден кредит, да се отнасят към съответният служител. наложи се да ходя 3 пъти до централата и да вися с часове за да може кредитният инспектор да ми отдели няколко минути от ценното си време. при положение, че никой друг не чака за него. в интерес на истината той загуби доста повече обяснявайки ми как точно в момента не представлявам никакъв интерес за него и затова той не е в състояние да поддържа разговор с мен (цитирам почти дословно). като че ли съм отишла там да си говорим за времето... в крайна сметка някак си успях да получа час за разговор. и след поредното разкарване до другия край на София този човек погледна бегло в монитора си и каза "да, лихвата ви е повишена", "да, вие имате много добра кредитна история". и с това се приключи. не отговори на нито един мой въпрос. и едва ли не ме посъветва да търся услугите на друга банка. признавам, бясна съм. и смятам да последвам съвета му.

# 8
  • Мнения: 106

Никол, знаеш ли дали има някакви месечни такси за обслужване и евентуално да ме ориентираш какви са. дебитни карти вече издава всяка банка, но дали ОББ има кредитни, които важат в чужбина? така и така ще се търси рефинансиране на ипотечния кредит, но поне покрай тази разправия ще се опитаме да обединим заем, дебитни и кредитни карти на едно място. че ми е писнало в началото на всеки месец да губя по половин ден в разходка по различни банки.

# 9
  • Мнения: 46 492
За таксите ще ти пиша по-късно, трябва да питам мъжа ми  Blush
За кредитните карти- имат, на нас ни издадоха още с отпускането на кредита. Може да се ползва в чужбина, ето тук можеш да видиш условията  Grinning

# 10
  • Мнения: 106
там видях и другите условия. благодаря Simple Smile
нали още беснея, та не се сещам да потърся в интернет...

# 11
  • Мнения: 234
 А от ДСК да е теглил някой?
 извинявам се, че разводнявам темата

# 12
  • Мнения: 46 492
там видях и другите условия. благодаря Simple Smile ...

Ок  Peace

elidik, ако теглиш от ДСК, при падане на лихвения % не предоговарят условията, както е при другите банки, ако бяхме теглили от там, още да сме си били на 12.75  Crazy масово хората си прехвърлят вече изтеглените кредити към други банки, за да избегнат това.

# 13
  • Мнения: 234
Мерси, Никол. Да се спираме навреме значи...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 272
Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт