Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам регистрирана остеопения -2.1 (чрез остеометрия на глезена).Лекарят веднага ми изписа БОНВИВА, но пък други с които се консултирах смятат, че е просто зарибяване с поредния скъп продукт. Нямам причиини да съм с тази диагноза, освен поднорменото си тегло, и имам съмнения относно диагнозата. Някой има ли представа от използуването на костни маркери за поставяне на диагноза, както и за  някой по-природен начин за реакция на диагнозата? Според един от лекарите лекарства от сорта не са още добре проученин и  е възможно след години да има последствия (върху щитовидна жлеза и др).
Цитирай

София

Ако не си от години в менопауза, ако не се лекуваш с кортикостероиди, ако не си баба на 70 години, ако не си преживяла тежка травма с дълго залежаванеы ако не боледуваш от мултиплен миелом, НЯМА НКАКВА ПРИЧИНА ДА МИСЛИШ ЗА ОСТЕОПЕНИЯ ИЛИ ОСТЕОПОРОЗА. Остеометрията на пета и китка - не е точен метод за поставяне на диагноза. Остеометрия на лумбални прешлени на ДЕХА - апарат поставя диагнозата. Костни маркери можеш да си направиш, но е много скъпо, поне доскоро се пращаха в чужбина, сега не знам може и тук да ги работят вече. Бифосфонатите към които принадлежи Бонвива са добре проучени  икачествени лекарства, вършат добра работа, ако имаш остеопороза. Залагам си истинското име, че нямаш!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.