запек от изцедена кърма?

  • 1 329
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, от 3 дни се налага денем да хранят бебка с изцедена от предишния ден кърма(2-3 хранения). Не знам дали е съвпадение, но от 2 дни не е акала, а до преди това го правеше обикновено повече от веднъж на ден. Само на кърма е, без сокчета. Изцедената кърма е не е замръзявана - от предишната вечер е. Ако и днес не се изака, ще се притесня, дайте съвет!Колко дни е нормално за кърмени бебета да пропуснат, дали е запек? Не се напъва, спокойна е, само попръцква отвреме на време и пишка нормално.

# 1
  • Мнения: 1 503
А сигурна ли си ,че количеството,което изцеждаш й стига?Мисля ,че дори веднъж седмично изхождане на кърмено бебе,не е проблем.Смята се ,че кърмата е усвоена 100%.Не мисля,че съществува подобен причинител на запек newsm78-изцедена кърма!

# 2
  • софия
  • Мнения: 555
при нас имаше такъв период като станаха на 2 месеца докъм 4 месеца акаха много нередовно. според докторката кърмата се усвоявала 100% и да не се притеснявам. след 4 месец започнах да пия домашно мляко (супер маслено въпреки че махах по 1 буркан каймак) и започнаха да акат по-редовно. Не знам дали от млякото което пиех или от това че пораснаха. Но ако детенцето изяжда по 100-120 гр. на едно ядене няма от какво да се притесняваш. Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?

# 3
  • Мнения: 62
Мисля че 2-3 дена е нормално да не се изака, според мен няма връзка с това че изцеждаш кърмата, но се обади на лекаря все пак

# 4
  • Мнения: 1 503
Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?
-
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....

# 5
...запека е опасен след 3тия ден..едва ли от кърма ще имаш проблем, но се посъветявай задължително с педиатър...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16599.msg312466#msg312466
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14649
Тези теми могат да ти помогнат да определиш дали бебето има запек или не.
Не мисля, че има връзка между изцедената кърма и неакането всеки ден.

# 7
  • Мнения: 3 457
при нас имаше такъв период като станаха на 2 месеца докъм 4 месеца акаха много нередовно. според докторката кърмата се усвоявала 100% и да не се притеснявам. след 4 месец започнах да пия домашно мляко (супер маслено въпреки че махах по 1 буркан каймак) и започнаха да акат по-редовно. Не знам дали от млякото което пиех или от това че пораснаха. Но ако детенцето изяжда по 100-120 гр. на едно ядене няма от какво да се притесняваш. Нали преваряваш кърмата на водна баня 1-2 мин. преди да я дадеш?
аз не я преварявам само я слагам в гореща вода да се размрази и я давам

# 8
  • София
  • Мнения: 4 381
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа и изчакваш бебето само да се пусне от гърдата. Може да се уригнете и да предложиш другата гърда. Бебче ако иска да запълни освободилото се от въздух място в коремчето, ще посуче още малко. Може и да не поиска повече да суче. При следващото кърмене започваш от гърдата, която е била последна при предишното хранене.

А замразена кърма се размразява, като се остави за няколко часа в хладилника и после се затопли на водна баня до телесна Т.

# 9
  • София
  • Мнения: 555
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа
Защото ми се наложи да се върна на работа за две седмици.

# 10
  • София
  • Мнения: 555
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 4 381
Защо не опиташ да се кърмите по-често и по-дълго време, например през 2 часа
Защото ми се наложи да се върна на работа за две седмици.

Може да опиташ това през времето, когато сте заедно. В работата предполагам се изцеждаш? Може да го правиш по-често, например през 3 часа.

# 12
  • софия
  • Мнения: 555
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете

# 13
  • Мнения: 1 503
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Да ,има бактерии,но все пак кърмата е стерилна ,нали?! newsm78 newsm78 newsm78
А и тя като се изцежда не я оставя отворена да се омирише от хладилника и т.н. Thinking
Просто от тук знам,че ако се превари, ефекта на кърмата се губи Naughty
А и лекарите какво ли знаят по въпроса.....Щом като препоръчват АМ при най-малката спънка в кърменето....

# 14
  • Мнения: 1 503
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Да ,има бактерии,но все пак кърмата е стерилна ,нали?! newsm78 newsm78 newsm78
А и тя като се изцежда не я оставя отворена да се омирише от хладилника и т.н. Thinking
Просто от тук знам,че ако се превари, ефекта на кърмата се губи Naughty
А и лекарите какво ли знаят по въпроса.....Щом като препоръчват АМ при най-малката спънка в кърменето....

# 15
Относно акането - едва ли е от изцедената кърма. Моята дъщеря също ходеше редовно и изведнъж започна да прави паузи от по два-три дни.Докато се притеснявам и умувам да ходя ли на лекар или не тя се отрегулира сама и сега сме редовни пак-по един-два пъти на ден.
С две думи не бързай да се плашиш, изчакай. Вероятно ще се регулира. За себе си бях решила, че ако не се изходи и на третия ден ще я заведа на лекар, но както вече написах не се наложи.
Важон е също да обърнеш внимание дали изходеното е нормално на цвят, а и трябва да е по-сериозно количество, след като е на по-голям интервал от време.

# 16
  • София
  • Мнения: 555
Oще няма развитие Sad

# 17
  • Мнения: 2 614
Не се притеснявай. Кърмечетата могат да акат от 8 пъти на ден, до 1 път на 8 дни и не се счита за проблем. Разбирам, че те притеснява това, че са съвпаднали двете събития, но не се притеснявай, особено ако малката Радина не дава повод за притеснения - нервничи, постоянно помрънква, присвива се и т.н.
И не преварявай кърмата! Нищо няма да и се случи от предишната вечер до момента, в който на другия ден си решила да я предложиш за хапване!  bouquet

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Цитат на: ~Цвети~ link=topic=119296.msg2185650#msg2185650 [b
Мила,кърма не се преварява,защото се убиват антителата.Тя се затопля  във вода,която мисля не трябва да бъде над 50градуса....[/b]

Peace
колкото лекари толкова мнения... твоя работа... освен антитела има и бактерии... а лятото...
но тва е мое мнение. вие правете квото знаете
Да ,има бактерии,но все пак кърмата е стерилна ,нали?! newsm78 newsm78 newsm78
А и тя като се изцежда не я оставя отворена да се омирише от хладилника и т.н. Thinking
Просто от тук знам,че ако се превари, ефекта на кърмата се губи Naughty
А и лекарите какво ли знаят по въпроса.....Щом като препоръчват АМ при най-малката спънка в кърменето....


Това с преваряването трябва да е "бисер" на български лекар.  Laughing

Аз се придържам към тези упътвания за складиране и транспортиране на изцедена кърма:
http://www.askdrsears.com/html/2/T026900.asp#T026901

Почти на 4 месеца е моят син, изключително кърмен, аз работя от два месеца.

По темата - не мисля, че запичането на бебето е в следствие на изцеждането. Доколкото разбирам, консистенцията на акото не се е променила, така че дори за запичане не може да се говори. Ако бебка не се тормози и е спокойна, както казваш, може би просто й се променя честотата.  Peace

# 19
  • Мнения: 41
Не е възможно да е от цедената кърма. Аз храня сина си предимно така-роди се недоносен. Вече е на 4 м. и запек е получавал само от фризолак.

# 20
  • София
  • Мнения: 555
Благодаря за подкрепата, снощи акахме подобаващо:)

# 21
  • Мнения: 3 591
Айде да ви дам един компетентен отговор от личен опит Simple Smile

ДА< ОТ ИЗЦЕДЕНАТА КЪРМА Е Simple Smile
Защото тя се дава с шишето, където детето не се напъва да суче. А както знаете малките бебета по време на сукане се напъват да акат. Т.е. няма е стимулацията, няма го и акането. И ние бяхме така на вашата възраст. Не сме акали и по 5 и по 7 дена. След това следва голяяяяяяяямо оакване, но консистенцията е нормална. ТОВА Е НОРМАЛНО да се случва.

Поздравления, че си решила да храниш бебето си с кърма, дори и да не можеш да си с него  bouquet

За кърмата - не се стерилизира по никакъв начин - вади се от хладилника и после се топли в топла вода. Да се остави  1-2 часа преди хранене в стаята да се стопли е също решение.

# 22
  • Мнения: 303
Ако това ще те успокои точно на 3 мес беше дъщеря ми, когато започна да ака веднъж на 5 дни (веднъж дори не ака 7). Така беше докато не стана на 9мес-после нещата се нормализираха. Водих я дори за клизма от притеснение-казаха ми след прегледа, че изобщо не се налага. Просто следи състоянието на детето, дали се мъчи.

# 23
  • Мнения: 1 503
Е добре де Деси,а бебетата на АМ не акат ли?Щото то идва,че не се напъват!Аз мисля,че те се напъват вследствие на сигнал ,че трябва да го направчт ,за да изкарат  нещото:).Съдя и по нас-хората.Аз не се напъвам просто ей така Sick

# 24
  • Мнения: 303
Е добре де Деси,а бебетата на АМ не акат ли?Щото то идва,че не се напъват!Аз мисля,че те се напъват вследствие на сигнал ,че трябва да го направчт ,за да изкарат  нещото:).Съдя и по нас-хората.Аз не се напъвам просто ей така Sick
newsm10 newsm12

# 25
  • Мнения: 13
Аз имам същия проблем. Не мога да дам съвет, но мисля че не е от кърмата. Пиши какво се случва.

# 26
  • Мнения: 3 591
Е добре де Деси,а бебетата на АМ не акат ли?

акат Simple Smile Има някои от тях акат и по повече от веднъж на ден Simple Smile Но всички докато свикнат с АМ са с много нередовни стомаси.

А за цедената кърма съм сигурна - моя юнак през седмицата редовно прескача дни или върши работата само сутрин, но за сметка на това събота и неделя пълни памперса редовно на всяко хранене.

# 27
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз все пак мисля, че е до дете - моят ака по няколко пъти на ден, независимо дали яде изцедена или прясно произведена кърма от извора.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 555
Мариа, нищо не съм правила, ситуацията май се нормализира, сега ака през ден. Пробвай с масажче на коремчето и гимнастика с крачетата, все едно кара колело.

# 29
 И аз съм чувала че когато бебето не ака кърмата се усвоява на 100%  newsm78 а адли е така не знам  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт