За пълните памперси

  • 1 229
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Не знам дали въпросът ми е за тук, но да пробвам... Wink
Моята Калина е вече на 1 месец, но от 2-3 дни не ака след всяко ядене, а прескача 6-7 часа, което ме притеснява, защото си личи, че се мъчи и коремчето понякога е доста твърдо.  Sad Според педиатърката това е нормално за 1-месечно бебе и тепърва ще ака все по-рядко - до 2 пъти на ден...  newsm78 Храната й основно е кърма + съвсем малко дохранване от време на време с АМ /1-2 пъти в денонощието/.
Имам ли повод за притеснение според вас? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 503
Аз мисля,че яма повод за притеснение,но защо даваш АМ?Звучи сякаш го даваш за разнообразие newsm78
Храната й основно е кърма + съвсем малко дохранване от време на време с АМ /1-2 пъти в денонощието/.

# 2
  • Мнения: 1 701
Не виждам защо трябва да се оправдавам, но нека да спазя добрия тон... не дохранвам за разнообразие, а в случаите, когато не мога да изцедя от себе си достатъчно, за да нахраня детето си. 
Благодаря за отговора все пак!

# 3
  • Мнения: 27 524
Нямаш повод. Първите дни след раждането на акат, после по веднъж на ден и така поне месец. 7-8 дневното пълнене на памперсите е след това, не се притеснявай  Hug

# 4
  • Мнения: 922
По-важни са мокрите памперси. Щом пишка обилно светла урина, значи всичко е наред...
Успех Grinning

# 5
  • Мнения: 1 947
   Имаше една табличка преди време - http://exoexo.com/MJ/Other/brfeed_table.pdf
   Да се обади барабар Петко с мъжете, ще ме прощавате, 'ма съм ентусиаст Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 917
По-важни са мокрите памперси. Щом пишка обилно светла урина, значи всичко е наред...
Успех Grinning

 Peace

# 7
  • Мнения: 118
Мисля , че не трябва да се притесняваш, тепърва нещата ще се променят, та дори и когато  коремчето се регулира напълно , пак можеш да очакваш изненади
Бъди търпелива

# 8
  • Мнения: 118
Мисля , че не трябва да се притесняваш, тепърва нещата ще се променят, та дори и когато  коремчето се регулира напълно , пак можеш да очакваш изненади
Бъди търпелива

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърми на поискване, а не се цеди, защото толкова колкото бебето може да изсуче ти не можеш да изцедиш... По този начин ще си стимулираш гърдите да произвеждат повече мляко и няма да се налага да даваш адапте. Когато бебчето е само на кърма поне ще си спокойна, че няма запек.

# 10
  • Мнения: 601
 Когато Симеон беше на един месец педиатърката каза,че след всяко кърмене ще трябва да се изхожда и го правеше,да не е заради адаптираното нещо newsm78нали то по-бавно се разграждаше?

# 11
  • Мнения: 3 760
Горе-долу по това време акането намалява като честота. Не е добре, обаче, че ти се струва, че коремчето е твърдо  Thinking По всяка вероятност е от АМ - усвоява се доста по-трудно.
Все пак ака 2-3 пъти в денонощието, нали? А как е с напишаните памперси? Има ли 4-6 мокри в денонощието? Ако да - няма проблем (стига да не даваш вода или чай Wink).
Кърмиш ли или сте изцяло на изцедена кърма (извинявай за многото въпроси, но само така бихме могли да те посъветваме адекватно   bouquet)
На поискване ли храниш или спазвате някакъв режим?
П.С. Цвети не се заяжда,  (и никой не те напада, така че няма за какво да се оправдаваш), просто от постинга ти не става ясно защо даваш АМ.

# 12
  • Мнения: 532
Мила Джейн,

адаптираните млека са белтък на краве мляко, пък макар и хуманизиран. Предполагам, че даваш стандартно АМ, а не хипоалергенно, а в стандартното белтъка не е много смлян - просто обезмаслено и т.н.

Първото даване на друга храна освен кърма се нарича "захранване" - така е и с даването на АМ. Затова се дава много внимателно - по лъжичка всеки ден, до достигане на порция. Така се прави, защото бебешкия организъм е настроен да смила само майчина кърма през първите месеци и всяка друга обикновено създава храносмилателни проблеми /малки или големи/ - запек, подуване на стомаха, разстройство, колики, не дай боже алергизиране.

Можеш да прочетеш в библиотеката какво се прави, ако майката си мисли, че кърмата е намаляла.

Ако детето суче, не е необходимо изцеждане - изцеденото количество само показва колко добра си ти в цеденето. Повечето майки не могат да изцедят и капка, но като засуче детето, кърмата шурти. Само бебето знае как да задейства рефлекса на потичане на кърмата. Помпата това обикновено не го може, за съжаление.

Ако кърмиш, обаче, с шише отдавна - то пак прочети в библиотеката как можеш да подпомогнеш рефлекса на потичане на кърмата. А можеш и да върнеш бебето обратно на гърда - и за това можем да ти помогнем - толкова е по-лесно.

За повече кърма:

1. Лактогонен чай - Хип или български билков /съдържа копър, анасон, коприва и т.н. - хем за теб кърма, хем кърмата ти ще бъде противоколикна Simple Smile/

2. Бирена мая на таблети /хранителна добавка/ - лактогонно - съдържа много витамини и минерали - добре е и за теб за добро следродово възстановяване

3. Почивка - действа много добре на хормоните на кърмата - окситоцин и пролактин.

4. Добра храна /не големи количества/ /без прясно мляко - силно коликно за малко бебе/ - не злоупотребявай с хранителен продукт - от всичко по малко - да не докараш на бебе непоносимости.

Ако успееш да минеш само на кърма - до 3-4 дни този проблем със запека и подуването ще изчезне - гарантирам!

Успешно кърмене! И много здраво бебенце!

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Мила Джейн,

адаптираните млека са белтък на краве мляко, пък макар и хуманизиран. Предполагам, че даваш стандартно АМ, а не хипоалергенно, а в стандартното белтъка не е много смлян - просто обезмаслено и т.н.

Първото даване на друга храна освен кърма се нарича "захранване" - така е и с даването на АМ. Затова се дава много внимателно - по лъжичка всеки ден, до достигане на порция. Така се прави, защото бебешкия организъм е настроен да смила само майчина кърма през първите месеци и всяка друга обикновено създава храносмилателни проблеми /малки или големи/ - запек, подуване на стомаха, разстройство, колики, не дай боже алергизиране.

Можеш да прочетеш в библиотеката какво се прави, ако майката си мисли, че кърмата е намаляла.

Ако детето суче, не е необходимо изцеждане - изцеденото количество само показва колко добра си ти в цеденето. Повечето майки не могат да изцедят и капка, но като засуче детето, кърмата шурти. Само бебето знае как да задейства рефлекса на потичане на кърмата. Помпата това обикновено не го може, за съжаление.

Ако кърмиш, обаче, с шише отдавна - то пак прочети в библиотеката как можеш да подпомогнеш рефлекса на потичане на кърмата. А можеш и да върнеш бебето обратно на гърда - и за това можем да ти помогнем - толкова е по-лесно.

За повече кърма:

1. Лактогонен чай - Хип или български билков /съдържа копър, анасон, коприва и т.н. - хем за теб кърма, хем кърмата ти ще бъде противоколикна Simple Smile/

2. Бирена мая на таблети /хранителна добавка/ - лактогонно - съдържа много витамини и минерали - добре е и за теб за добро следродово възстановяване

3. Почивка - действа много добре на хормоните на кърмата - окситоцин и пролактин.

4. Добра храна /не големи количества/ /без прясно мляко - силно коликно за малко бебе/ - не злоупотребявай с хранителен продукт - от всичко по малко - да не докараш на бебе непоносимости.

Ако успееш да минеш само на кърма - до 3-4 дни този проблем със запека и подуването ще изчезне - гарантирам!

Успешно кърмене! И много здраво бебенце!



Няма какво да добавя след това, sneji_73, прекрасен постинг, браво! Hug

# 14
  • Мнения: 1 503
Благодаря на Мъни за защитата.
Съжалявам ,че ти е прозвучало като нападка,но наиситина звучи сякаш даваш АМ за разнообразие.Друго нямам какво да напиша....Това ,че не изцеждаш достатъчно не значи ,че бебчето не може само да изсуче необходимото му количество.Според мен се изцеждай за случайте когато отсъстваш,но щом си с бебчо си му давай да суче(ако искате да се кърмите по-дълго) Peace
Съжаляват ,че не си ме разбрала от начало
Успех с кърменето  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт