Бълхи вкъщи - дайте съвет

  • 28 225
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
От приятели ветеринари знам, че подовете (най-вече ъглите и килимите) се третирет със спрей Bio Kill - преди години ми се наложи да се боря с бълхи и останах много доволна от него - утрепа и някакви паяци, които ме притесняваха  Simple Smile Взех го от зоомагазин.
Изглеждаше ето така:
http://www.jesmond.com/bk_normal.html
Тогава ми казаха, че е един от най-безопасните препарати ("For household use - Perfect for treatment of children rooms and close to food"), ако може да се говори за безопасни препарати де  Crazy Но вече сигурно са се появили някакви по-нови и по-удачни спрейове, така че може да разпиташ по зоомагазините.
А иначе гадинките се крият по цепнатини, може да се спотайват в килим или мокет, а също и по мебелите  Sick

Кучетата и котките е най-добре да се напръскат (или накапят) с Фронтлайн - изпитано решение - досега не съм намирала бълха.

Щях да забравя - много е важно помещенията внимателно да се почистват с прахосмукачка.

# 16
  • Мнения: 168
 Bio Kill Peace и аз съм много доволна от него.Миналата година се бяхме сдобили с тази "екстра" вкъщи,така,че си го взехме по съвет на ветеринарен лекар и се оказа доста ефикасен.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще ги правя тези неща след морето...........и да си прегледам гърдите трябва да ида, че само отлагам........ Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 1 326
Абе явно наистина цяла София е пламнала. Оказа се , че и при нас има...само не мога да разбера във входа и мазетата ли са или в нас....
Един ден след игра във входа забелязахме една бълха се беше забила във вратлето на сина ми, но тогава не разбрахме веднага какво е.....решихме да ходим на лекар да го махне, защото точно предишния ден му се беше забил кърлеж и ние помислихме, че пак е нещо такова, но след 5 минути изчезна. На съседчето ни също откриха в дрехите му бълха....... полудях вече.....абе какви са тези гадини дето смучат кръвта на детето ми?! Shocked Close Какво става!?!!!!!!!!!! Зарихме се от баклуци , мръсотия, разни твари и хепатити....... smile3512

А тоя БиоАктив по ветеринарните аптеки ли го има?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 326
А сега видях, че го има в Зоомагазините....... Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 672
Райд - имаше някакъв ефект, ама цял ден бяхме "по гости-та"

# 21
  • Мнения: 133
извикай си фирма да напръска.
 навсякъде е пълно с бълхи тази година. Ние си викаме фирма. бях написала телефона някъде из форума пак в тема за гадини,
0899 967 115.

# 22
  • Мнения: 53
А тоя БиоАктив по ветеринарните аптеки ли го има?

Bobka, Био Кил, че с БиоАктив може да те гледат така по зоомагазините Shocked
Joy
по-горе момичетата говореха и за Айкън, но аз лично не съм го ползвала.


Викането на фирма ми се струва краен вариант, ако нищо друго не е помогнало - все пак се работи с отрови, а като знам как в БГ фирмите често правят компромис с качеството, за да имат по-голяма печалба, нещо не съм готова да им се доверя.

# 23
  • Мнения: 2 672
А тоя БиоАктив по ветеринарните аптеки ли го има?

Bobka, Био Кил, че с БиоАктив може да те гледат така по зоомагазините Shocked
Joy


аз Био актив хром  - съм пила Laughing

# 24
  • Мнения: 545
Ние сме в къща...значи трябва да започнем от двора и мазетата........и накрая да изпера всичко , да изнеса нещата от стаята, да напръскам.........да изтупам дюшека........ох, ужас......ще се побъркам..........не ми се прави всичкото това........ Sad
О, да- сега гледам и котки....и тях да напръскам

......

Няма нужда от цялото това пране, тръскане, тупане. Ние миналата година покрай котката и котенцата й (хем са в двора) в чудо се видяхме - на мъжа и детето целите крака изпохапани и в рани (от разчесването, защото много сърби). Спасявахме се като ръсехме обилно подовете  с пудра против бълхи за котки и кучета - марката не я помня, но беше евтина (2-3 лв) и я имаше дори в по-големите супермаркети. Дори краката им ръсех с тази пудра. Тя мирише приятно, не са получавали някаква алергична или друга реакция.

Виждах ги като точици по балатума, който е светъл на цвят - като посегнеш да я пипнеш и тя изчезва - толкова бързо скачат - освен ако не са много гладни, тогава са със забавени реакции и могат лесно да се хванат. Но като се хванат трябва много да стискаш и бавно и внимателно да разместваш пръстите, за да я видиш - страшно са пъргави и често се изплъзват, ако не стискаш добре. Като я видех лекичко веднага с нокът между стиснатите пръсти и тя изпружва крака. Само така можеш да си сигурна, че е бълха - малко, плоско с изпружени задни крака.

Щом имаш котка - погрижи се първо за нея. Иначе бълхите умират след като пийнат човешка кръв.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 326
А тоя БиоАктив по ветеринарните аптеки ли го има?

Bobka, Био Кил, че с БиоАктив може да те гледат така по зоомагазините Shocked
Joy
по-горе момичетата говореха и за Айкън, но аз лично не съм го ползвала.


Викането на фирма ми се струва краен вариант, ако нищо друго не е помогнало - все пак се работи с отрови, а като знам как в БГ фирмите често правят компромис с качеството, за да имат по-голяма печалба, нещо не съм готова да им се доверя.

 Joy Joy Joy Joy Да бе, биокил.......къде съм бляла hahaha

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Иначе бълхите умират след като пийнат човешка кръв.

Значи трябва вече да съм ги изморила всичките

# 27
  • София
  • Мнения: 10 858
извикай си фирма да напръска.
 навсякъде е пълно с бълхи тази година. Ние си викаме фирма. бях написала телефона някъде из форума пак в тема за гадини,
0899 967 115.
Аз виках фирма, напрвъска но не става с едно напръскване. От там казаха, че за бълхи схемата е три пъти през 10 дни. Като пари ми е много и като организация също не ми се прави всичко това. Предпочтам да си взема някакви препарати и да пробвам сама.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 858
Иначе бълхите умират след като пийнат човешка кръв.

Значи трябва вече да съм ги изморила всичките

И аз Joy

Общи условия

Активация на акаунт