А какво четете на 4 годишните?

  • 1 666
  • 30
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 529
От известно време се каня да ви питам какви книжки четете на 4 годишните.
Щерката става другата седмица на 4 и ми се иска да и купя няколко книжки, но се чудя какви ще са най-подходящи за възрастта и.

# 1
  • Мнения: 2 716
Приказки - всякакви: български, африкански, руски, на братя Грим, Андерсен...
Стихчета, гатанки, разкази за деца.
Моят съвет е да й казваш винаги кой е написал "за джуджето" примерно. Децата запомнят информацията и се научават да се интересуват от авторите на по-късен етап.

# 2
  • Мнения: 3 886
Приказки - всякакви: български, африкански, руски, на братя Грим, Андерсен...
Стихчета, гатанки, разкази за деца.
Моят съвет е да й казваш винаги кой е написал "за джуджето" примерно. Децата запомнят информацията и се научават да се интересуват от авторите на по-късен етап.

   




 определено приказки  а ако се вълнува от друго  и тях например енциклопедии.и др подобни

# 3
  • Мнения: 1 608
На тази възраст четохме "Мечо Пух" и "Пинокио" пожънаха невероятен успех. Малко по-късно "Пипи" и "Робинзон Крузо".

# 4
  • Мнения: 5 877
Не е съвсем четиригодишна, но почти. В момента четем "Приказки за лека нощ" на издателство Фют (класически са, с доста чувство за хумор са разказани). Успоредно четем едни африкански приказки.
Много любими са й приказките на Биътрикс Потър, на Киплинг, "Пипи Дългото чорапче", "Мечо Пух", "Магьосникът от Оз", поредицата за Франклин беше много любима, но започна да отшумява. Новата мода е темата за динозаврите и смятам да потърся нещо такова.
Доналд Бисет. Джани Родари. Четох й Туве Янсон, но май е още малка. За "Барон Мюнхаузен" май също е малка, тя не може да отличи обичайното от необичайното приключение.

# 5
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
Цвета харесва книжки с много картинки. За това детските енциклопедии и книгите на Дисни се четат нон-стоп.
Скоро й разказвах "Тайната градина", беше възхитена, но почнах ли да й чета оригиналната, много бързо загуби интерес. От 'сериозните' книги сме чели само Пипи. Даже и Карлсон и Емил не й допадат, защото нямат цветни картинки. Сега ще пробвам с "Магьосникът от Оз", но мисля че също няма да го издържи. Още не се е научила да слуша историята ден след ден.

# 6
  • Мнения: 5 877
Аз й го четох, след като слуша приказката на запис. Гледахме заедно и оригиналния филм, с Джуди Гарланд. Не й ставаше много ясно, като прочетохме книжката, сякаш по-ясно й стана.
Мисля, че при Ането водещият принцип е да има малко дете в сюжета. Ако главният герой е момиченце, значи интересът е сигурен. Картинките може да са цветни, може да не са, не държи толкова.
"Тайната градина" и аз не съм я чела, трябва да си призная. Мой пропуск.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Проблема при нас е че като е по-дълга приказката и се отегчава и не иска да слуша.
Все още не съм пробвала да чета книга, защото не успява да следи от вечер във вечер какво е станало.
Може би пък вече е време newsm78.
От картинките не се интересува толкова.

# 8
  • Мнения: 3 271
Моите много обичат да четем и го правим всеки ден. За съжаление обаче дори синът ми, който е на 5 все още не разбира да речем моите супер любими "Приказки" на Киплинг. Затова темата са предимно Франклин и енциклопедиите. Книгите на Дисни също все още се радват на интерес, макар, че стихва постепенно. Братя Грим от класиката също е добре. Категорично не може да издържи дълга книга като Карлсон, четенето на части още не ни се отдава.

# 9
  • Мнения: 525
В момента сме фенове на Пипи Дългото Чорапче

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Пипи
Пепеляшка, Червената Шапка
Енциклопедии за деца

Много са и любими книжките със стикерите.
И на мен са ми любими, защото се занимава ного добре с тях:))))))))

# 11
  • Мнения: 545
Много харесваше (и все още харесва) приказки, в които главни герои са животни. После започнахме за принцове и принцеси, рицари - т.е. действащите лица да са предимно хора.

# 12
  • Мнения: 520
Моята дъщеря си чете сама приказките откакто е станала на 4ри ooooh!
Предпочита книжките за Франклин, а Пепеляшка , Червената шапчица, Спящата Красавица, Красавицата и звяра са и най-любими и вече може да ги разказва. Определено изданията на Дисни и харесват най-много, заради красивите илюстрации, вероятно.
Само дето аз съм притеснена какво ще прави в училище като от сега чете и смята без проблеми ooooh!, но това е друга тема...

# 13
  • Мнения: 819
Малко преди 4 г. започнах да и чета "Пипи" и това вече и е любимата книжка, няколко пъти вече сме я препрочели и не и омръзва, казва ми коя глава иска да и чета, знае ги наизуст вече. След това четохме и за "Карлсон", също и е много интересна.  Преди това- "Франклин", но вече и омръзна. А класическите приказки като "Червената шапчица", "Пепеляшка" и т.н. отдавна не ги признава / то и аз не съм им фен- някои са доста страшнички Crazy/.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 022
Последно четем за Пипи - всеки ден по 2 , 3 глави, не си ги спомня много , само някои по-интересни неща, които я впечатляват.Преди това четохме за Карлсон, ама до средата, като някой глави са й много интересни и ме кара да ги препрочитам по n пъти.Иначе от класическите приказки -Грим, Андерсен, за Мечо Пух - от тези малките книжки с по една приказка имаме 83 Shocked , и за Франклин, Каю(не знам защо ама много го харесва), от поредицата за гората , които са в стихотворна форма, български народни приказки-Болен здрав носи, Косе Босе.
Сега съм наумила да й купя някоя енциклопедия, ама не мога да реша.Сигурно за динозаврите, ако има детска, че баща й я запали покрай тези филмчета на в-к "Капитал".

Общи условия

Активация на акаунт