Мами слагахте ли възглавничка на децата си.?

  • 2 212
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
моя приятелка ходи на профилактичен преглед при ортпед/който бил ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН/ на 1 годинка , когато детето проходи.Та той казал, че било вредно детето да спи с подгънати крачета и дупето на горе - нали се сещате ,като че ли е коленичило, и тази поза била вредна за правилната стойка на детето, можело да се стигне дори до изкривяване на качетата.Възгавницата трябвало да е колкото от рамото до ухото , дебела. Така че и аз му сложих такава и да ви кажа честно спря да спи така,иначе по цяла нощ беше с дупето на горе.Аз го местех, той пак така си заставаше!Ортопеда е др. Драганов от медицинска академия - Софиянки сигурно го познават, там пращат всички бебета на1 месец на ехограф.Бил мн. добър.
Имах предвид не възглавницата да е дебела , а да е дебела колкото това разстояние...

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 21:27 от geriii

# 16
# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Слагам само калъфката на възглавницата.

# 18
# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не, не слагам.

# 20
  • Мнения: 356
     Да, слагам.

# 21
  • Мнения: 7 091
 За Калин имах нещо подобно на това, което съм купила сега за малката:


Има най-различни видове такива..

# 22
  • Мнения: 5 790
Не, няма и да и сложа скоро.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Не, не слагам. Само му надигам матрака с възглавница под него, но той моя образ спи напреки на кошарата и няма смисъл от възглавница. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 957
Слагах само докато беше мъъъничко бебенце-но не помня до кой месец.Вече е без възглавница,ама то такова въртене пада,че ако сложа  не знам къде ще я намеря.

# 25
  • Мнения: 748
не, никаква. нямат нужда до около 1-2г., а и има опасност от изкривяване на гръбнака.


...
той казал, че било вредно детето да спи с подгънати крачета и дупето на горе - нали се сещате, като че ли е коленичило, и тази поза била вредна за правилната стойка на детето, можело да се стигне дори до изкривяване на качетата.
...
това се отнася за съвсем малки бебета, и то ако стъпалата са обърнати с пръстите навътре. иначе позата си е ок и дори е полезна.

# 26
  • Мнения: 507
Не, не слагам възглавница на бебо. На каката съм и дала една много тъничка, но тя си я изпобзва предимно за гушкане.

# 27
  • Мнения: 66
Не. Само калъфка.

# 28
  • Мнения: 27 524
До 6-тия месец - твърдо НЕ! Бебетата нямат абсолютно никаква нужда от възглавничка.
След това вече си зависи от техните предпочитания. На моя слагам една малка, бебешка. Някои деца чак след годинка искат.

Аз лично спях без възглавница до 24 годишна възраст  Mr. Green Сега пък спя на много висока  Joy

# 29
  • Мнения: 1 800
Моят син пък спи с три възглавници. Grinning
Още от бебе - много повръщаше и лекарите препоръчаха да спи под лек наклон с възглавница. Другите две са гушкане и мачкане. Отскоро общо взето нито една не се оказва под главата му - не се използват по предназначение, но си ги търси, н е заспива без тях.

Общи условия

Активация на акаунт