Без визи до 90 дни за гражданите на UK, USA и др. от 1 септември 2006

  • 660
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 486
По силата на приетото от правителството решение, гражданите на Великобритания и Северна Ирландия, Салвадор, Никарагуа, Гватемала, САЩ, Мексико, Канада, Нова Зеландия, Австралия, Панама, Коста Рика и Хондурас притежаващи валидни обикновени паспорти, ще могат от 1 септември 2006 г. да пребивават на територията на България без визи за срок до 90 дни в рамките на шест месеца, считано от датата на първото им влизане.

http://bulgaria.actualno.com/news_72914.html

# 1
  • Мнения: 7 430
Ехе...мерси за инфото  Hug ще ми услужи и като си отида октомври няма да бързам да им вадя паспорти на дребните Wink

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ха сега да видим дали посочените страни ще ни върнат жеста Thinking

# 3
  • Мнения: 5 183
Eeeeeeeeeeee, мерси!
Миналия път искаха да глобяват 10-месе4ния Томи при излизането му от страната ...  ooooh!

# 4
  • Мнения: 940
Аз имам въпрос мъничко в страни от темата   : Елла е с американски паспорт и е регистрирана в БГ като БГ гражданин с ЕГН .
Значи като тръгваме за БГ тя  може ли само да влезне с американския паспорт и там да си и извадя БГ паспорт и после на излизане да си го ползва вече БГ паспорта-това да не обърка нещата по границите?
Щото има вариант маика ми да и го вади с пълномощно да го DHLне и така да тръгваме!

PS.Сега като се замисля за какво и е БГ паспорт сега ако това за 6 месеца влезне в сила ,какво ще стане ако тя си влиза в страната с американски паспорт само? newsm78

# 5
  • Мнения: 5 183
PS.Сега като се замисля за какво и е БГ паспорт сега ако това за 6 месеца влезне в сила ,какво ще стане ако тя си влиза в страната с американски паспорт само? newsm78

Губи се смисъла от паспорт, наистина.
По принцип тя е с двойно гражданство, но паспорт й е необходим само, за да пътува в 4ужбина. Такъв нали си има - американски. Е, тогава защо ще й е и български, при условие 4е принципно нейните връстници нямат паспорти, освен ако ще напускат страната, но тя за навън си има някакъв ...  newsm78 не знам, някой по-запознат да се изкаже, 4е аз съвсем се опетлах в разсъждения ...

# 6
  • Мнения: 3 491
Супер! Grinning

# 7
  • Мнения: 7 430
...какво ще стане ако тя си влиза в страната с американски паспорт само? newsm78

аМи нищо Laughing...щом не пресрочва 6-те месеца, не вярвам да имате проблеми  Peace
При нас е същото положението, но все пак аз ще им извадя на юнаците - ей така да си имат Wink

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Ето ме мен, пак неразбрала  Embarassed
Кое се счита за дата на първо влизане?  newsm78
Моя мъж имаше проблеми и го връщаха да си прави виза , а уж е американец. Беше в БГ април за 14 дни и юни имаше експресна виза и стоя само 10 дена... Ще му трябва ли виза при следващото идване?  newsm78

П.П Благодаря за инфото  Hug

# 9
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Ха сега да видим дали посочените страни ще ни върнат жеста Thinking

едва ли....

# 10
  • Мнения: 2 825
Ха сега да видим дали посочените страни ще ни върнат жеста Thinking

Вярваш ли ? Wink
Може 1-2 от тях да го направят, ама другите нъцки.

# 11
  • Мнения: 4 629
Кефи ме тази промяна в закона  Grinning Така ще си спестим "екскурзията" до консулството в Чикаго за подновяване на паспортите и ще можем да си караме ваканциите в България  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт