Крем "Клоран" против млечни корички

  • 5 625
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Здравейте мами,
Криската има млечни корички на главичката и от разискванията по тази тема - разбрах, че това е един от най-добрите /ефикасни/ кремове. Не ми е много ясно обаче как точно се използва. На опътването пише: "За лечение на млечните корички нанасяйте върху засегнатия участък вечер и измивайте с шампоан на следващият ден"
Аз мия главичката само вечер и използвам само сапун на Бюбхен.
Та въпросът ми е дали е необходимо да мия главичката и сутрин, да ползвам ли шампоан и ако трябва какъв да е той?
Помагайте да се отървем от гадните корички!
Благодаря  bouquet

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз само един път намазах детето с този крем след баня.На сутринта нямаше нито млечни корички, нито коса ShockedВсе едно му бях правила кола маска на главата ooooh!Педито каза, че е нормално, да не се притеснявам.Наистина повече млечни корички не се появиха......коса също много дълго време.Но не казвам, че крема не е хубав, да не ме разберете погрешно!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 605
Аз не помня вече как го ползвах, но също доста умувах над упътването. Май сутрин изплаквах косичката с вода и малко бебешки шампоан... нещо такова. Ефект имаше след четвърти-пети ден, но изпадаха само коричките, косичката си остана  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
намажете само върху коричките (НЕ цялата глава, както е направила мамата от горния постинг!) няколко часа преди банята.
като го къпете, измийте главичката с каквото там я миете и после нежно почеткайте малко зоната на коричките с четката му за коса.
аз правих така 3 дни и двете крусти, които Марти имаше, се отлюпиха и паднаха. вярно, закачиха и няколко косъмчета, които са били под тях. затова не се маже цялата глава!

# 4
 Моята приятелка  е много доволна само че от крема за акне на Клоран

# 5
  • София
  • Мнения: 298
Ееееее, нищо не се разбра!

Аз също имам неясноти по въпроса - мазах я веднъж, след къпане и после стоя така през целия следващ ден, докато не я изкъпах вечерта. Не забелязах особен ефект.

Не мога да схвана дали трябва да се разресва с гребенче за крусти, както когато се използват други средства (като зехтин или бебешко олио). Има майки, които казват, че само са мазали.

Естествено, че пада и коса заедно с коричките. Jam, ами ако детето има по по-голяма част от главата си крусти, трябва да се намаже.

И аз ще помоля - ако някой е използвал крема на Клоран успешно, нека да опише точно процедурата!

# 6
  • Мнения: 992
значи кремчето се намазва само там където има крустички престоява 24 часа , като през това време се разресва с много ситно гребенче в обратна посока на растежа на косъма и се измива
ефекта е страхотен на една приятелка бебето се изчисти за един ден , а имаше много
това е най добрия крем  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 605
като през това време се разресва с много ситно гребенче в обратна посока на растежа на косъма и се измива
Аз не съм разресвала всеки ден. Чак когато видях, че крустите се отлепват сами тогава с едно разресване ги махнах всичките. Не мисля, че е правилно да се бърза и да се насилват нещата.

Аз също имам неясноти по въпроса - мазах я веднъж, след къпане и после стоя така през целия следващ ден, докато не я изкъпах вечерта. Не забелязах особен ефект.
От едно мазане ли  newsm78 Аз също мислех, че няма ефект, защото кожата на главата си изглеждаше както и преди мазането. И после малката се почеса и видях, че крустите се отлепват и падат, но това беше някъде 4-5 ден. Съжалявам, че не мога да опиша точно какво съм правила, но беше преди повече от година  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт