Какво ще кажете за обръщение като "мила"?

  • 5 520
  • 88
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
"Мила", "Слънце", "Съкровище" и т.н. от роднини, приятели, колеги.

Аз лично не мога да възприема така да се обръщат към мене. Мисля, че е паразитно обръщение, а ми звучи и доста смешно.

Майка ми казва така понякога на Тити и аз й казах веднъж "Мила и майка й излизат", а тя ме попита "Коя е Мила?"  Joy

Как се отнасяте вие към такива обръщения?

# 1
  • Мнения: 46 509
Не ми правят впечатление  Wink

# 2
  • Мнения: 899
Не ми допадат. Близките ми хора, не се обръщат така към мен.
А аз го използвам рядко, само, когато някой ми е наистина много мил и искам да му кажа нещо мило (каква тафтология докарах само  ooooh!).

# 3
  • Мнения: 730
Общо взето са ми безразлични,чак да се дразня-не,ама някой да ми каже душа................направо се вбесявам!

# 4
  • Мнения: 27 524
Много зависи кой и как ти ги казва, това е  Grinning

Аз ползвам коза, крава, овца, но толкова мило и обичливо, че звучи добре, ама само като го напиша те стряска, нали?  Mr. Green

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ме дразнят. Рядко ги използвам, но се случва. Съпругът ми ги използва, когато ми се мазни. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 550
Лигави са ми и не са ми особено приятни, но който иска да си ги ползва.

# 7
  • Мнения: 465
Свекърва ми ги използва постоянно  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 495
Харесват ми.Кефя се, когато някой, без значение мъж или жена ми каже "миличка", "мацко".Мъжът ми вече три години употребява "съкровище".Иначе думата "душа" направо ме побърква Crazy

# 9
  • Мнения: 7 474
Мен не ме дразнят, когато са от много близки хора. Виж от непознати звучи тъпо Crossing Arms

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 15:52 от Leo

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Лигави и лицемерни са ми обикновено. Не, че ме дразнят - просто осъзнавам, че ги използват механично и това е показателно.
Но има хора, за които това е най-доброто обръщение и аз също го използвам от сърце и така и го получавам.Не от и за всеки обаче!

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Блях...

# 12
  • Мнения: 7 186
Не ги употребявам и не са ми особено приятни. Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 1 105
Не ме кефи, ама изобщо! Душко, душице, сестро - също

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Не ми правят впечатление. Обаче имах шеф, който в изблик на "нежни" чувства към работничките от колектива ни викаше "скъпички" и наред с това ни навикваше здраво.  Mr. Green
И аз да добавя: "рожбо".

# 15
  • София
  • Мнения: 1 352
Използвам ги, харесват ми - мила, слънце, съкровище... В работата създават по-непринудена атмосфера, особено когато искаш нещо от някоя колежка.

# 16
  • Мнения: 1 383
И аз ги използвам, но само ако са подплатени със съответното отношение. Не може да ми се обърне езикът да кажа "мила" на някоя по-далечна приятелка. Не мисля, че са лицемерни, но наистина при някои хора са паразитни.

# 17
  • Мнения: 375
Моята дъщеря се казва Мила и това страшно много ми харасва,всеки път когато някой се обръща към нея ще звучи мило...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Дразня се,когато някой ги използва за мен.Аз също си позволявам много рядко да се обръщам така, и то само към дечица. Все пак те наистина са много милички.

# 19
  • Мнения: 1 639
Нямам такива обръщения с роднини.  Wink
Специално обръщението "мила" ми е  много безлично.......едно такова хладно и отегчено ми звучи ....
пр. "Как си , мила?" => " оф, изобщо не ми пука как си и дали си някак изобщо , ама от куртоазия.."  Tired

# 20
  • Мнения: 266
Да добавя в списъка: "Муци", "Муцка",  "Маце", "Мацка","Душко", "Мило"...
Като ги чуя от колежка или от някоя продавачка, ми идва да я цапна. Много лигаво и превзето ми звучи...
Лошото е, че хората които ги използват не влагат смисъл в тези обръщения, просто са станали паразитни в речника им и ги използват наред. Дори на някои от тях са станали прякор.
Между близки хора, които влагат някакво чувство- става.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
 Много ме дразнят подобни обръщения. Аз не използвам дори за близките си подобни. Като чуя - душа, душко, муцка, муци, рожбе и подобни и направо Sick, а после Close
 

# 22
  • Мнения: 197
"Мила" и "скъпа" ми звучат повелително, а останалите - зависи от ситуацията, интонацията и т.н., но от познати определено ми звучи лицемерно.

# 23
  • Мнения: 27 524
А какво да кажа аз, дето свекърва ми ми казва "муцинка" и "муцунка"  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 930
Какво да кажа......не мога да понасям да се обръщат така към мен  Sick

# 25
  • Мнения: 2 161
Харесват ми.Само "душа" ме дразни,както и всичките й производни.

# 26
  • Мнения: 2 258
Нямам нищо против изброените обръщения,използвам ги и не се дразня,когато някой се обърне към мен по този начин.Сигурно следващата тема трябва да е "Има ли нещо,което все пак не Ви дразни?" Thinking

# 27
  • Мнения: 515
Ако е някой, за който не ми пука, няма да ми направи гадно впечатление. В останалите случаи обикновенно си казвам, че не ми харесва обръщението.

# 28
  • Мнения: 5 539
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.

# 29
  • ГО
  • Мнения: 3 955
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.
Съгласна съм,особено ако ги каже моя мъж на пример.Иначе си викаме"мило"

# 30
  • Мнения: 155
Много рядко използвам тези думи и винаги за хората, които ги заслужават. И ако и аз чуя такива от същите хора - оценявам ги. Хубаво е да ти казват "принцеса" и ти наистина да се чувстваш такава.

# 31
  • Мнения: 1 800
И мен "душа" много ме дразни и не пропускам да правя забележка, когато някой се обърне така към мен. А за обръщения като "мила" и други подобни зависи от ситуацията. Има значение от кого и как е казано, дали се влага истинския смисъл или е просто шаблонно или от лицемерие. Ако е казано от близък човек не бих се подразнила.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 797
Мен пък не ме дразят. Никога не ги употребявам лицемерно, а само към най-близките ми приятелки. На никоя позната, колкото и да е близка, няма да и кажа "мила, съкровище" и т.нат. Така че...защо да ме дразнят? На дъщеря ми постоянно викам "слънце, слънчице", на мъжа ми от време на време "съкровище". Какво странно, гадно и лицемерно има в това? Shocked
Не съм забелязала и към мене някой да ги употребява не на място или просто ей така...

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Специално думичката "мила" ми харесва. Когато се обърна към някого по този начин съм напълно искрена. Харесва ми и мен да ме наричат така.
Другите цитирани-злато, съкровище, слънце някак не са ми близки. Не ги използвам и предпочитам и мен да не ме наричат с тях.
Иначе понякога към детето се обръщам с "пиле" (нали е на мама пиленцето), а на моята майка по едно време и казвах "кузи" (от козичка, но на нея това и е любимото животно  Grinning ).

# 34
  • Мнения: 1 107
Имам приятелки, които се обръщат така към мен, нямам нищо против  Simple Smile

# 35
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
лигави и лицемерни са ми. особено-мило!

# 36
  • Мнения: 495
от чужд човек като чуя това "мила", ми идва да му плясна едно
 box

# 37
  • София
  • Мнения: 4 884
Зависи от случая, но като цяло не ме дразни нещо, което се използва добронамерено...

# 38
  • Мнения: 5 622
Нямам нищо против. Както съм казвала и преди, не си търся поводи да се дразня от щяло и нещало  Peace

# 39
  • Мнения: 1 520
Нямам нищо против. Както съм казвала и преди, не си търся поводи да се дразня от щяло и нещало  Peace

Подкрепям. Но все пак понякога имам и резерви. Зависи от чия уста излиза.

# 40
  • Мнения: 88
Не се дразня  , приемам го за нещо нормално . Не обичам лигавене и глезене , но от време ма време , защо да не се поглезим с някоя и друга думичка , стига да не е казана с лицемерие и подигравка.

# 41
  • Мнения: 5 103
Нямам нищо против. Както съм казвала и преди, не си търся поводи да се дразня от щяло и нещало  Peace

 Peace

# 42
  • Мнения: 7
Ми обръщение като обръщение.Е,вече като чуя "мило" с мазен тон наистина се дразня.Ама все пак има хора, които харесват точно този начин на общуване и няма как....

# 43
  • Мнения: 6 472
Ако са от близки хора, но когато някой непознат/а почне да ми вика скъпа, мила & Со, направо откачам. Има една мадама, с която подържаме делови отношение и всеки път като стане някакъв проблем се обръща към мен с "ами, миличка......" леле идва ми да и увия кабела на телефона около врата #Crazy

# 44
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато забелязвам, че човека, който се обръща така към мен се опитва да бъде любезен, тогава не са ми неприятни. А иначе, ако усетя малко лицемерие, както и да се обърнеш към мен, все ще ми е неприятно.

# 45
  • София
  • Мнения: 5 289
Когато близки за мен хора се обръщат към мен с такива думи,не се дразня,дори не ми прави впечатление,но непознати или просто познати ме милосват не само,че се дразня,но и ми се  струва някак подмолно.

# 46
  • Мнения: 8 917
Не ми допадат. Близките ми хора, не се обръщат така към мен.
А аз го използвам рядко, само, когато някой ми е наистина много мил и искам да му кажа нещо мило (каква тафтология докарах само  ooooh!).

 Peace

# 47
  • Мнения: 5 622
Когато близки за мен хора се обръщат към мен с такива думи,не се дразня,дори не ми прави впечатление,но непознати или просто познати ме милосват не само,че се дразня,но и ми се  струва някак подмолно.

А защо да е подмолно?  Thinking

Ако човек е мил и внимателен по принцип, то той пренася начина си на общуване и към околните. Тогава тези думи и обръщения, които излизат от устата му са толкова естествени и нормални, че аз не виждам нищо лошо или лигаво в тях  Peace

# 48
  • Мнения: 191
Аз се дразня от "душа" и "скъпа"."Скъпа" не ми хареса от едно предаване дето викаха не се сещам точно,но смисъла беше - "как ще съм ти "скъпа" като не си похарчил за мен нищо".Иначе много ме кефи "миличка" - някакси много нежно  ми звучи,а за по пряко и "мило"

# 49
  • Мнения: 1 858
Когато към мен се обърне човек който не знае името ми с "Мила" не ми пречи. Ооообаче, когато някой , който знае как се казвам започне на галено да ми вика Мила побеснявам!

# 50
  • Мнения: 288
"Мила", "Слънце" - обичам и харесвам тези обръщения! Най-много "Слънце" ... то е символ за мен на всичко хубаво и любовта в това число, а не както е общоприето сърцето за символ.

# 51
  • Мнения: 147
"Мила", "Слънце" - обичам и харесвам тези обръщения! Най-много "Слънце" ... то е символ за мен на всичко хубаво и любовта в това число, а не както е общоприето сърцето за символ.

Peace

# 52
  • Мнения: 2 784
Употребявам ги за най-близките си хора и не ме дразни, когато ги употребяват за мен. Освен, ако нямат снизходителнен или подигравателен оттенък.

# 53
  • Мнения: 494
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.
Съгласна съм,особено ако ги каже моя мъж на пример.Иначе си викаме"мило"

На мен това обръщение пък ми е супер лигаво.'' Мило'' уф ужас. noear

# 54
  • Мнения: 2 407
Не ми харесват.

# 55
  • Мнения: 3 394
аз пък използвам мила непрекъснато Simple Smile

# 56
  • Мнения: 648
 Не го използвам, неестествено ми е, наблюденията ми са, че се ползва не по предназначение Crazy, макар, че май това обръщение да няма точно предназначение Rolling Eyes Винаги звучи фалшиво, поне на мен Stop

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 23:28 от Nadejdica

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не ги харесвам тия обръщения. За мен е въпрос на възпитание и уважение да запомниш името на човека с който разговаряш.

# 58
  • Мнения: 601
Пък в нашата квартална дружинка преди няколко години започнахме да майтапим една девойка дето на всички казваше душке. Пунтирахме я и всички така си се душкосвахме известно време помежду си- в резултат на това една от девойките и мъжа и до ден днешен казват душке на един от приятелите ни . Като ги видя двамата мъже с децата в парка например и като единия се обръща към другия с душке- просто се попикавам. Поне не е двустранно .... Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 630
Мисля, че е много важно какво наистина влага човек като използва тези обръщения.
Те могат да не значат нищо, когато някой ги употребявя към всеки,
могат да са казани искренно, като израз на по-особено отношение и т.н.
Когато харесвам хората, които ги използват за да се обърнат така към мен - ок. Понякога и аз "прихващам"  Simple Smile. Иначе като цяло предпочитам да използвам името  и то не съкратено, а цялото. 

# 60
  • Мнения: 2 792
  За мен е удобен израз, в който може да се вложат хиляди подразбирания, видно е от самата тема.
Приемам го като чисто механично обръщение, лишено от лично отношение, когато е отправено от непознат човек. Честно казано, ако трябва да се дразня от начина на изразяване на всеки срещнат, ще си докарам инфаркт на 35.
 

# 61
  • Мнения: 7 430
Мен не ме дразнят, когато са от много близки хора. Виж от непознати звучи тъпо Crossing Arms

Да, но пък това ДУШа ме убива....и никак не ми е приятно да ми кажат така Crossing Arms

# 62
  • Мнения: 467
Зависи кой, кога и в какъв контекст го използва. Аааа, и от повтаряемостта зависи!
По- дразнещите са "мило" ( използвано за хора от двата пола, близки, познати и прочие) и "любов" ( това последното е особено дразнещо и май от "Сексът и градът" плъзна).

# 63
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Не понасям обръщения от сорта на "мила" и "душичка" употребени по мой адрес. Shocked

# 64
  • София
  • Мнения: 5 289
Когато близки за мен хора се обръщат към мен с такива думи,не се дразня,дори не ми прави впечатление,но непознати или просто познати ме милосват не само,че се дразня,но и ми се  струва някак подмолно.

А защо да е подмолно?  Thinking

Ако човек е мил и внимателен по принцип, то той пренася начина си на общуване и към околните. Тогава тези думи и обръщения, които излизат от устата му са толкова естествени и нормални, че аз не виждам нищо лошо или лигаво в тях  Peace
Бубе обикновенно е трябвало да им свърша някаква работа и затова ми се струва подмолно,мила съм за да направя каквото трябва за тях,та затва ми се струва подмолно. Flutter

# 65
  • Мнения: 1 165
Адски се дразня на такива обръщения ,когато са отправени от недотам близки ми хора. #2gunfire

# 66
  • Мнения: 288
Аз, пък, казвам "миличка" на момичета, които наистина са ми много мили и добри хора - приятелки са ми - в които няма злоба и без да искам нещо в замяна, освен да се запазят такива, каквито са, защото и без това този "вид" е на изчезване...
Казвам "патенце" на момичета също и на приятеля ми, защото се заразих от една приятелка и ми стана супер готино да го казвам. Сладко е, но не го казвам с лигав тон, а с нормален... и така не звучи лигаво.
Казвам "Слънце" на интимен приятел, когото обичам много и е слънчев човек. Мил и гальовен.

# 67
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Когато се употребяват твърде често, думите се изпразват от съдържание.
Почват да звучат безлично и хладно. На мен лично не ми е приятно това обръщение.

# 68
  • Мнения: 4 187
Да добавя в списъка: ""Муцка", 


Това, като го чуя и настръхвам. От устата на някой хора, не ми прави впечатление, но имам близка, която от скоро започна да се обръща така към мен, и ми е много кофти.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 654
За мен са клишета и много се дразня ако някой непознат ме нарече"мила". На близките им е простено, стига да не стане навик Naughty

# 70
   Рядко ги използвам, а към непознати само в изблик на съответното чувство.Нали знаете, емоции, понякога ни връхлитат.
  А се е случвало да ги прилагам и към личности, които са ми неприятни с цел да смекча личното си отношение към тях Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 7 837
Не го употребявам, дори за близки хора. Интонацията е важна, а не разни милосвания  Grinning

Мога да го включа в употреба, само в ехиден контекст.

Обръщението "душата" ме довежда до  Sick Арвен го използва често  Laughing

# 72
  • Мнения: 1 416
Приятелките са ми много много мили и понякога го използвам по техен адрес...  Peace Но, при всички положения, предпочитам други обръщения, свидетелстващи за обич, които са бая нестандартни за общоприетия вкус...  Wink

# 73
  • Мнения: 600
звучи ме безлично. не обичам да ме наричат така, и аз не ползвам такива обръщения. ама някои хора не мож' ги спря.

# 74
  • Мнения: 1 999
"Мила", "скъпа" и т.н. не са ми много по вкуса. Не ги употребявам.

# 75
  • София
  • Мнения: 121
На мен ми звучи малко префърцунено особено от не толкова близки хора... От приятели и роднини, да става. а какво ще кажете за Душа камбана  Laughing имам една позната, която употребява този израз и направо ви бърка незнам къде...  Laughing

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
употребявам, използвам, одобрявам.
а на вас какво пък чааак толкова не ви харесва Thinking, "кучко" по-добре ли звучи newsm78 или "парцал" Whistling?

аз пък чудно нещо не мога да приема да ме наричат "госпожо" /бунтува се нещо в мен/, а пък за "лелката / леличката" просто шумно възразявам Crossing Arms

# 77
  • Мнения: 497
За мен това са думи,които мога да ги чувам от любимия ми мъж, чак пък от роднини (пък било то и майка ми). За тях си имам име и токлова. Stop

# 78
Аз   се  дразня  на  обръщения  от  сорта на "коте/нце" , " Зайче" , " мишле" , пиле "   Rolling Eyes Shocked
Бляххх , сякаш Любовта  ни превръща  в животни ( е..не  че не  ни  превръща де tooth Grinning ама поне  да не  го  показваме )

Иначе " мила"  не  е  дразнещо , повече  ме  кефи "мило" Flushed

# 79
  • Мнения: 1 370
Не ми прави впечатление

# 80
  • Мнения: 3 423
Ако е от мъжо, нема лошо. Нема и лабаво.

# 81
  • Мнения: 408
Преди три години бях в дългосрочно командировка по София и в началото това "мила" много ме дразнеше, още повече, че идваше от хора, с които не се познаваме. Ама после взех, че свикнах и сега не ми прави впечатление Whistling

# 82
  • Мнения: 704
"Мила", "Слънце", "Съкровище" и т.н. от роднини, приятели, колеги.
Как се отнасяте вие към такива обръщения?

Не бих приела колеги да се обръщат към мен с горе-цитираните изрази  Sunglasses.

В семейството - "Любима" Heart Eyes.



# 83
  • Мнения: 535
На мен ми звучи много изкуствено и някакси подмазвачески...  Twisted EvilНе го използвам и се дразня, когато някой реши да го употребява.  StopС мъжът ми сме на "Мама" и "Тати" Peace

# 84
  • Мнения: 3 932
В нашата компания сме привърженици на душевността  Mr. Green и затова обичайното ни обръщение един към друг е "душа..." , та не ми енеприятно самото обръщение като такова, както и изброените по-горе, дразни ме смисъла, който се влага и интонацията, с която са произнесени. От едно проточено "милииичкааа..." наистина ми се обръщат червата, както и когато чета тема, започваща с "мили мами"/нищо лично към никого/

# 85
  • Мнения: 213
Аз немам против по принцип, ама онзи ден един сервитьор ме нарече "пиленце" и като се разфучах...

# 86
  • Мнения: 1 546
Мразя го! Sick Обикновено е заредено с много ирония и високомерие...
Е, изключвам случаите когато е казано от любим човек.

# 87
  • Мнения: 262
Н ги обичам и не ги използвам. Има хора, които ги използват за обръщения към всички - тъпо ми звучат.

# 88
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Преди време работих в колектив, в който шефката ни се обръщаше към нас със "СКЪПИЧКА"   или пък "МАЛКАТА". Не ми допадаха, но ми остана навик понякога да използвам подобни обръщения.
А и зависи тонът с който ще ги кажеш. Понякога звучат мило, но друг път могат да се изтълкуват подигравателно.

Общи условия

Активация на акаунт