Моля за съвет...

  • 908
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 208
Забравих да ви кажа нещо доста съществено според мен...
Откакто го храня изцеждайки се и виждайки колко изяжда започна да ака по-редовно.
На хранене гледам да изяде поне 110 мл., а понякога е изяждал и по 140-150 (но много рядко). Та с кърма тези количества не мога да ги постигна Sad

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Тези количества може да ги постигнеш и с кърма Simple Smile
Когато бебето суче, винаги се отделя повече мляко, отколкото когато действаш с помпата.
Майка ми например никога не е могла да изцеди кърма, а в същото време аз и брат ми сме наддавали по килограм (не сме близнаци де, прозвуча като че ли едновременно ни е кърмила)
Моят опит с цеденето сочи, че кърмата намалява и спира. Едното ми дете си сучеше нормално и кърма си имах в изобилие. Другото не можеше да засуква, заради дефект на небцето (и от биберон не можеше) и го хранехме със сонда и с лъжица, ми, колкото и да се старах, колкото и да цедих, кърмата си намалява.

Деси ти е казала правилно, бебето се нахранило, затова не иска да яде адаптираното.
Кърми си детето, ако огладнее, ще се събуди и ще го накърмиш пак.
Излишно се тормозиш да броиш грамове и милилитри, успокой се и кърми и всичко ще е наред. 

# 17
  • Мнения: 3 595
Ако твоето бебе е недохранено, значи моето умира от глад вече 11 месеца  Joy  Елито на тази възраст беше с 1 кг по-малко от твоето бебе (роди се 3.050). Мисля, че кърмата ти е повече от достатъчна и въобще не ти трябва АМ. Но ако искаш да даваш АМ по-добре да е с по-малка дупка, за да не се откаже от гърдата, която ще пуска по-трудно млякото. По-добре да заспива и да се храните по-честичко иначе има голяма вероятност да се отбие. Определено, ако бебето след сучене не иска повече бих си помислила, че се е нахранило. А да, неакането може да се дължи и на АМ. Според мен можеш да му даваш по-начестичко да суче и така хем ще се засища, хем ще ти стимулира лактацията.

# 18
  • Мнения: 3 591
Мислите ли, че количество от 60 до 80 мл. е достатъчно за едно почти три месечно бебе?!?

Aбсолютно достатъчно!

12 хранения по 60мл са 720мл дневно! - това е супер количество за 3 месечно бебе  bouquet

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Като събера кърма само за едно хранене (поне 110 мл.) и не я изяде и нея и трябва да я хвърля и направо ще се пръсна от яд!

Сакън, недей да хвърляш! LaughingЗамразявай, прави сапун Mr. Green, ама не така!Такова безценно нещо не се изхвърля!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 162
Забравих да ви кажа нещо доста съществено според мен...
Откакто го храня изцеждайки се и виждайки колко изяжда започна да ака по-редовно.

А добавяш ли и АМ? Защото адаптето обикновено не се усвоява от коремчето изцяло и затова акат уж "по- редовно". Трябва да ти кажа, че моето бебе първият месец акаше по 3 пъти на ден, после почна по един път на 3 дена, а сега и на 7 дена. Това което са ми казвали и това, което съм прочела е, че бебето, което е кърмено може да не ака до 10 дни без притеснения. Това което е важно е колко мокри пампреса имаш, а не изцапани. Казвам ти всичко това от опит. И аз имах подобни притеснения, но всеки път като погледна порасналото си и и жизнено бебе не съжалявам, че "устисках". Grinning Пожелавам ти и на теб същото! Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 2 208
12 хранения по 60мл са 720мл дневно! - това е супер количество за 3 месечно бебе  bouquet
Ама аз тези 60 мл ги събирам за три часа и от двете гърди Sad

Тази вечер след къпането му бях събрала 100 мл. кърма - изяде я всичката и му правих два пъти по 30 мл. АМ (от последното изяде 10 мл.)....

# 22
  • Мнения: 3 591
Ама аз тези 60 мл ги събирам за три часа и от двете гърди Sad

Това колко можеш да изцедиш и колко бебето изсуква са 2 различни неща.
Ако е на гърдата няма да има проблем да ги изпие тези 60мл, че и повече- те ще се образуват докато суче бебето. С помпата няма как да имаш такава стимулация и да произведеш мляко.

Примерно аз за цял един работен ден от 10 часа изцеждам едва около 150мл, но това не ми пречи като се прибера и го сложа на гърдата то да си изсуче колкото има нужда и да си наддава превъзходно вече 7 месеца без да добавям други храни.От една седмица давам и по 1 чаена лъжичка пюре на ден - ако това се брои за хранене Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт