Да преброим "бебешорите" за ясла

  • 6 237
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Идеята за тази тема ми дойде като се усетих, че само търся и разпитвам за дечица, които ще тръгват от септември на ясла. Сякаш ми олеква, като разбера, че има и други деца, които ще са на ясла, че това е съвсем нормално и естествено. А и се надявам да се запознаем с дечица, които ще са в нашата ясла. Видях и други мами да подпитват из темите има ли някой в тяхното ОДЗ.
Та...
Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3. Стискайте ни палци, ама много силно, защото досега на повече от 2 метра тя не се отдела от мен Sad Crazy Shocked

# 1
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Ами ето ни и нас , от 2 дена сме на ясла засега за по 1.30 го оставям,да видим кога ще свикне.

# 2
  • Мнения: 844
И аз се записвм в темичката. Моят син ходи по два часа за сега и изключително трудно се адаптира. Да видим как ще продължи..
Andreana, виждам че си от Стара Загора, в коя ясла ходите?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ради е от 1ви август на ясла. Досега само я хвалят госпожите колко е послушна (за разлика от къщи), но днес ревна, като я оставяхме. Довечера обаче сигурно няма да мога да я откъсна от люлките Crazy

# 4
  • Мнения: 515
И Йоана най-рано на 11 Септември тръгва. Тогава ще е на 2г.2м.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Божидар евентуално от 01.09. тръгва на ясла в Западен парк - ясла 48
Много е общителен и не е много привързан към мен, но това не ме успокоява. Направо ми се къса сърцето  Cry Дали съм само аз така ?

# 6
  • Мнения: 7 375
                   Ето ни и нас.И ние тръгваме на ясла от септември още не знаем от коя дата - просто не сме решили.И ще бъдем на 1 г 5 м. Grinning Досега сме се гледали и не знаем как ще бъде защото не признава други хора освен мама,баба,дядо и тати.Точно в този ред.Записахме се и не бяхме решили дали ще ходим,но сега ще пробваме.  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 797
  Вени ще тръгне на ясла от септември, в 40 ОДЗ "Жар птица" в "Красна поляна". Нямам представа как ще му понесе, но плюса при нас е, че яслата ни е зад блока и той е свикнал да си играе в двора и, та обстановката до някъде ще му е позната. Има ли други в нашта ясла/градина?

# 8
Ирка може би ще тръгне на ясла от началото на септември или от 1-и октомври в Ежко Бежко или 17 ЦДГ, обещаха да ни вземат и на двете места, но още не сме решили твърдо кое да изберем  Embarassed
Много ми е свито сърцето как ще се оправя моята принцеса, а и те как ще се опрявят с нея, че не е от лесните и послушните  Crazy

# 9
  • Мнения: 4 629
Сина ми тръгва в края на август. Ще ходи по 2 дни в седмицата от 8 до 14:30. Надявам се, че ще се адаптира лесно и, че ще му хареса   Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо също тръгва на ясла от 1октомври и мен ме естрах как ще свикнем и аз и той:)

# 11
  • Мнения: 409
И ние се надяваме да тръгнеме септември, даже почти нямаме друг избор  Cry понеже имаме уговорка да ни гледа БАБА до края на септември, макар че за сега няма особена светлина в тунела да ни вземат от септември, но .... се надяваме  Hug

Стискаме палци за едната детска ясла (на Белмекен, ама сега й забравих номера newsm78), където съм подала документи - там сме 5-та резерва  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 784
Калина тръгва от 7 септември за по няколко часа. Яслата е май "Чайка" зад спирка Явор, Варна. Хем ще има кой да я наглежда, защото 2 приятелки на майка ми работят там, хем ми е едно такова мъчно. Колкото и в трудна възраст да е и да и крещя през ден, предпочитам да можех да я гледам до 3 годишна. Ама трябва да си търся работа, че след ремонта съвсем ще го окъсаме. Confused

# 13
  • Мнения: 3 537
Анелия тръгва от края на август.Малко извън темата,но не разбрах кърпичките,които искат хавлиени ли да са,или памучни. newsm78И то 10-15 броя.Само разбрх че трябва да са бели,с размер 30см..На вас искат ли ви такива? Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 4 575
И моят син е записан в 17 ОДЗ, Младост 1. Но нещо не съм доволна. Пробвах го март, април и май. За 3 месеца му се събират 15 дни ходене. На всеки 5 дни се разболяваше, заразяваше и малката....ужас. Сега, септември, ще пробвам да го запиша в 1-ва група на градината. Ако успея ще го пусна там, ако не пак ще пробваме яслата.
Краси 76, на нас ни искаха 2 кърпи за лице - детски.

# 15
  • Мнения: 385
Здравейте  Hug
И аз мисля да давам малкия на ясла от края на септември или октомври. Казаха, че са го приели, но още не съм го записала, защото са лятна ваканция. Става въпрос за 37 ОДЗ. Ако има още някой за там да свирка Simple Smile. Малкия ще е на 1 год и 3-4 месеца.

# 16
  • Varna
  • Мнения: 321
 Ние сме втори ден на ясла- за по един час засега  Grinning Малката май го приема по-геройски от мен Simple Smile Плаче ми се като я оствям,притеснено ми е какво ще и се случи-много вълнения -ужас Crazy  Обаче на нея и харесва-днес им пяла песнички и разнасяше някакви играчки като отидох да я взема  Sunglasses

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Анелия тръгва от края на август.Малко извън темата,но не разбрах кърпичките,които искат хавлиени ли да са,или памучни. newsm78И то 10-15 броя.Само разбрх че трябва да са бели,с размер 30см..На вас искат ли ви такива? Rolling Eyes
На мен ми казаха само пакет мокри кърпи и 2 хавлиени за ръце.

# 18
  • Мнения: 3 356
Ние сме от 18.09 , 36 Ясла Слънчево Зайче в Изток.Ако има някой при нас-да свирка.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
И ние тръгваме на ясла от другата седмица , но сме с едно предимство имаме си батко в същата група.  Laughing Надявам се да свикне лесно  Grinning

# 20
  • Мнения: 2 784
Медицинското важи за 20 дни, така че не трябва да се правят по-рано от 20 дена преди започване на ясла. Но пък чревният тест излиза по-бавно. Ние ще ги правим 2 седмици преди да тръгне.

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 08:48 от Erica

# 21
  • Мнения: 1 403
И ние от 28 август тръгваме живи и здрави  Peace

# 22
  • Wonderland
  • Мнения: 702
И аз се записвм в темичката. Моят син ходи по два часа за сега и изключително трудно се адаптира. Да видим как ще продължи..
Andreana, виждам че си от Стара Загора, в коя ясла ходите?

Ами ние сме в 6-та ясла "Щастие",а вие в коя сте?

# 23
  • Мнения: 844
И аз се записвм в темичката. Моят син ходи по два часа за сега и изключително трудно се адаптира. Да видим как ще продължи..
Andreana, виждам че си от Стара Загора, в коя ясла ходите?

Ами ние сме в 6-та ясла "Щастие",а вие в коя сте?
В 8-ма - "Кокиче". Разказвай, как свиквате?

# 24
  • Wonderland
  • Мнения: 702
И аз се записвм в темичката. Моят син ходи по два часа за сега и изключително трудно се адаптира. Да видим как ще продължи..
Andreana, виждам че си от Стара Загора, в коя ясла ходите?

Ами ние сме в 6-та ясла "Щастие",а вие в коя сте?
В 8-ма - "Кокиче". Разказвай, как свиквате?
Ами първия ден беше най-зле.Отивам да го взимам и той милия се гушнал в една непозната лелка, с зачервени и подути очички от рев,толкова мъчно ми стана, децата играят , а той се свил в тая жена.Вчера поплакал като го оставих,но като го взимах,госпожата пееше някаква песничка ,а Плами седнал на столчетата при другите деца и се смее. Днес пак ревна като го оставях, но после го заварих да си играе с другите, дано скоро да свикне и да спре да плаче като го водя.

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 771
Дани тръгва на ясла от 1 Септември. Тогава ще бъде на точно 2 години. От яслата ми казаха първите дни да идвам и да оставам с него докато опознае обстановката, но ще решаваме на място как да процедираме.

# 27
  • Мнения: 86
Ох и ние да си изплачем мъката. Тръгваме на 1.09,живот и здраве, (тогава ще стане на 1 год и 6 мес) в 49 ОДЗ Радост в Дианабат. Ще полудея от притеснения. Ако има и друго бебче за същата група свиркайте да ги запознаем. Все си мисля че ако отиде с познато човече ще му е по- лесно

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Много умуваме още по въпроса, но най- вероятно септември и ние ще имаме малка ученичка  Confused Много ми е притеснено как ще свикнем и двете, тя не се е делила от мен...

# 29
  • sofia
  • Мнения: 482
Цитат
I NIE ot na4alto na septemvri tragvame, 50ta "Quiky"  v Zona B5. togava deteto 6te e na 2,2 g
I na men mie super stresirano...
И ние от началото на Септември тръгваме, 50-та "Куики" в Зона Б5. Тогава детето ще е на 2,2 г. И на мен ми е супер стресирано ...

-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 08:15 от Ellypr

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3...
ОФФ  Blush
Наистина ли ТАм реши да я запишеш?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 062
Ох и ние да си изплачем мъката. Тръгваме на 1.09,живот и здраве, (тогава ще стане на 1 год и 6 мес) в 49 ОДЗ Радост в Дианабат. Ще полудея от притеснения. Ако има и друго бебче за същата група свиркайте да ги запознаем. Все си мисля че ако отиде с познато човече ще му е по- лесно

И аз съм я записала там. Но понеже я местя от друга ясла, директорката ми обеща да я вземе, дано си спази обещанието. Та, ако сме там - ще се запознаем.

# 32
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
И Гого от 11.09 трябва да е ученик - на 1г.3м. Simple Smile Да видим как ще понесе яслата. Той ще е в 69-та ясла в Студентски град. Батко му беше там, кухнята яде от там, дано и няма проблеми Praynig

# 33
  • Мнения: 2 274
И моят Дани тръгва от ясла от 28 август. Притеснявам се, но няма как.
Желая леко адаптиране на всички големи бебоци!

# 34
  • София
  • Мнения: 143
и моята дъщеричка ще тръгва на ясла от есента(тогава ще бъде на 1 год. и 11 мес.). Трябва да изчакаме до края на септември, защото сме резерва в 43 ОДЗ. Там приеха и каката.
Много ми е напрегнато и мъчно и страшно се притеснявам и за двете... Sad

# 35
  • София
  • Мнения: 9 457
Лори също тръгва септември на ясла в Младосткото ОДЗ до Окръжна. Grinning
Трябва да готвим вече иzследванията, май. Wink
Какво точно ми трябва zа тях, може ли някой да ми даде насоки? Thinking

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Моето малко момченце също трябва да тръгне. Малко се тревожа, защото е записан не в ясла, а в първа група с тригодишните. Той самия е на две и три месеца. Но тъй като нямаше места в яслата, а пък исках да е на едно място с батко си - направих компромис. Смятате ли, че това ще му се отрази зле ? Да се притеснявам ли ? Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 1 817
Eria_r, и Яна ще бъде в 37-мо ОДЗ. Като видях колко сте големи и се поуспокоих. Яна ще е на 1г и 1 месец...
Някой друг в 37-мо ОДЗ?

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Моето малко момченце също трябва да тръгне. Малко се тревожа, защото е записан не в ясла, а в първа група с тригодишните. Той самия е на две и три месеца. Но тъй като нямаше места в яслата, а пък исках да е на едно място с батко си - направих компромис. Смятате ли, че това ще му се отрази зле ? Да се притеснявам ли ? Sad

dodo - не знам как е във вашето ОДЗ (или ЦДГ), но в нашето в яслата децата се гледат пО-добре.
Обаче щом ще са 2-мата заедно, дано им понесе добре ДГ.  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 896
И Ема трябваше да тръгне от 5-ти Септември, но може би с приближаването на датата аз нещо се изплаших и реших да оставим за пролетта, когато ще е почти на 2.

Знаете ли как стои въпроса с мястото и, дали ще и го пазят да речем до март-април  newsm78

# 40
  • Мнения: 4 371
Трябва да готвим вече иzследванията, май. Wink
Какво точно ми трябва zа тях, може ли някой да ми даде насоки? Thinking
Какви изследвания трябва да правите ли?
Трябва да отидеш при личния лекар, той ще ти даде насоки. Ние днес бяхме и ми каза, че трябва да купя един картон, който той да попълни, даде ми едно стъкълце с тиксо и ми заръча да си купя две шишенца. Едното за стерилна урина, а другото за ако с големината на грахово зърно.

# 41
  • Мнения: 3 537
Аз  разбрах,че трябвало нова здравна карта да купя на детето.Личната лекарка трябва ли да пише нещо в нея? newsm78

# 42
  • Мнения: 255
Бройте ни и нас,  Ангел също ще е ясленче от началото на септември, записахме го в частна забавачница.

Аз  разбрах,че трябвало нова здравна карта да купя на детето.Личната лекарка трябва ли да пише нещо в нея? newsm78

Педиатърката ни каза да купим от книжарницата "лична здравно-профилактична карта" и да й я занесем заедно с резултатите от изследванията за да подготви документите за яслата.

# 43
  • Мнения: 416
И Ема трябваше да тръгне от 5-ти Септември, но може би с приближаването на датата аз нещо се изплаших и реших да оставим за пролетта, когато ще е почти на 2.

Знаете ли как стои въпроса с мястото и, дали ще и го пазят да речем до март-април  newsm78

Ами мисля, че трябва да се обадиш, че се отказвате, за да могат да запълнят мястото и да кажеш, че искаш за началото на пролетта. Не се притеснявай, случва им се често, но трябва да ги предупредиш.

# 44
  • Мнения: 3 537
Бройте ни и нас,  Ангел също ще е ясленче от началото на септември, записахме го в частна забавачница.

Аз  разбрах,че трябвало нова здравна карта да купя на детето.Личната лекарка трябва ли да пише нещо в нея? newsm78

Педиатърката ни каза да купим от книжарницата "лична здравно-профилактична карта" и да й я занесем заедно с резултатите от изследванията за да подготви документите за яслата.

Обадих се на моята педиатърка и тя каза,че вече не искали здравна карта и да не съм и носела,директорката на яслата пък ми каза,че трябва да купя една нова карта и сега какво да правя? ConfusedКакво точно трябва да попълва педито в здравната карта,имунизацийте ли? newsm78

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И на нас ни искаха здравна карта - не е цял картон, а само корицата  Laughing Вътре педиатърът пише имунизациите и резултатите от изследванията, както и ако детето има заболявания или алергии.

# 46
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Фелипе-1 г 4 м - 01-09 тръгна на ясла до Нептун. Вече хич не съм уверена, че искам да тръгва на ясла  Cry Cry

# 47
  • Мнения: 580
И моята Дея тръгва от Септември на ясла.Вече пуснахме изследванията за яслата.Само, че доктора на мен ми даде две шишенца за ако, а не едно и скоч лепенката.По спомени от тръгването на Димитър на ясла, отидох и занесох "материала" в ХЕИ /преди само там ги правеха тези изследвания/.Обаче се оказа, че ХЕИ вече не работи със здравната каса и се наложи да платя...Сега трябва да правя таки изследвания отново на Димитър та се чудя в коя лаборатория ги правят тези изследвания чрез здравната каса newsm78.Някой да има идея?

# 48
  • Мнения: 1 722
И Митето ще е от 18-09 на ясла ... толкова ме е страх. Вижда ми се мъничък, освен това и си ми е кърмаче, как ще заспива без мен  Cry. Но пък работата ми не може да чака повече, а освен това съм убедена, че за него е добре да е сред други деца. Колко време преди датата на постъпване трябва да се направят въпросните изследвания? Аз чух, че имали давност 1 месец?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моята Дея тръгва от Септември на ясла.Вече пуснахме изследванията за яслата.Само, че доктора на мен ми даде две шишенца за ако, а не едно и скоч лепенката.По спомени от тръгването на Димитър на ясла, отидох и занесох "материала" в ХЕИ /преди само там ги правеха тези изследвания/.Обаче се оказа, че ХЕИ вече не работи със здравната каса и се наложи да платя...Сега трябва да правя таки изследвания отново на Димитър та се чудя в коя лаборатория ги правят тези изследвания чрез здравната каса newsm78.Някой да има идея?
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

Изследванията ги правихме предната седмица, преди да тръгне на ясла, и занесохме резултатите първия ден.

# 50
  • Мнения: 580
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

И в Цибалаб и в Кандиларов не работят със здравната каса по тези изследвания /т.е. всички изследвания за микробиология и паразитология се заплащат/
На вас взеха ли ви пари?

# 51
  • Мнения: 2 768
По план-график и София ще е на ясла септември. Но как ще е....само времето ще покаже. Аз малко се съмнявам, че ще успее да се отдели от мен. Смятам да пробвам без да насилвам нещата, ако не стане - здраве!
Яслата е в ОДЗ 5, "Славейче"

ако кажа, че не ми е мъчно, ще излъжа.........

# 52
  • Мнения: 2 755
Хайде бройте го и моят палавник. През септември го пускам на ясла. Не съм убедена, че е достатъчно подготвен, но работим по въпроса. С памперса, мисля, че ще се справим о време, но със самостоятелното хранене....не знам.. Thinking Много по удобно му е някой друг да го храни. Когато му връча лъжицата и го накарам да се храни сам, започват буйни протести, които при отпор от моя страна, водят до отказ за хранене. Иначе не е злояд. Надявам се, че когато види в яслата, как останалите деца се хранят сами и той да започне. Контактен е и сигурно бързо, ще намери приятелчета. Поне така си мисля, а как ще бъде в действителност..... Thinking
Относно медицинските изследвания, трябва да представя - здравна карта, имунизационна карта ( с всички задължителни ваксини до този момент ), резултати от урина, ПКК и изследване за паразити. Също така, бележка от личния лекар, че детето не е в контакт със заразно болни. От родителите се иска само Васерман.

# 53
  • Мнения: 3 537
Да ви питам още нещо.Днес сутринта залепих на дупето и тиксото,което ми дадоха от ХЕИ,но не можах да я накарам да ака. SadДо вечерта сигурно ще се изака и утре рано ще занеса стъкълцето с тиксото и шишенцата,но утре сутринта трябва май да скъсам от моето тиксо и пак да и взема проба от дупето,защото тази проба ,която и взех днес,сигурно ще е невалидна,нали? Rolling EyesДали тяхното тиксо е обикновенно или е някакво специално? newsm78Стъкълцето ще  го измия и ще залепя другото тиксо.Дали ще усетят,че е друго? newsm78

# 54
  • Мнения: 303
...Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3...
ОФФ  Blush
Наистина ли ТАм реши да я запишеш?
Шани,...по неволя Confused...Административно са ни отписали от 76та, защото 56та ни била по-близо. Като правели слисъците директорките се чували и отписвали от едното място, тези, които са подали молби в повече от 1 ясла. Такава е ситуацията засега. Във ваканция са и няма дори с кой да се разправям. Към края на август ще се пробвам да се свържа с Янкова. Случайно да й имаш GSM?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Моят младеж тръгва на 21 август. Дано да са готови чревните изследвания до тогава. Днес купих раница и лигавници, така че в Понеделник с бодра крачка се отправяме към яслата  Confused

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

И в Цибалаб и в Кандиларов не работят със здравната каса по тези изследвания /т.е. всички изследвания за микробиология и паразитология се заплащат/
На вас взеха ли ви пари?
Да, около 40 лв беше всичко  Confused

krasi 76, на мен тиксото ми изглеждаше най-обикновено. И аз не можех да я накарам обаче сутрин да ака, затова през деня й взимах акото, слагах в шишенцето и бам в хладилника до следващата сутрин Laughing

# 57
  • Мнения: 3 537
Аз за шишето знам,но тиксото и го лепнах   тази сутрин в 8 часа. В хладилника е,но не знам!Вижда ми се че много време ще е минало. newsm78Ще го занеса утре към 9 сутринта. Rolling EyesЗатова се чудя,дали сутринта да не и лепна от моето тиксо . newsm78

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Добре де, защо са ви дали тиксото вие да си го лепите?  newsm78 Ние отидохме и занесохме акото в една кутийка и там на място му взеха т.нар перинателен отпечатък.

# 59
  • Мнения: 3 537
Добре де, защо са ви дали тиксото вие да си го лепите?  newsm78 Ние отидохме и занесохме акото в една кутийка и там на място му взеха т.нар перинателен отпечатък.
ами тук явно не искат да си цапат ръцете. Laughing

# 60
  • София
  • Мнения: 143
Момичета, а как успявате да вземете сутрин акото за изследванията?
Дъщеря ми не ака сутрин-обикновено следобед или вечер. Ако го сложа вечерта в хладилника и го занесем сутринта, ще се отрази ли на резултата?

# 61
  • Мнения: 3 356
Ние сме със същия проблем-акаме когато си искаме.smile3550
Та по тоя повод питах педю.
Той каза,че стига да не е на една седмица  Laughing ,може и от хладилника да се занесе.

# 62
  • София
  • Мнения: 143
Izabela, мерси за отговора! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 537
Ние сме със същия проблем-акаме когато си искаме.smile3550
Та по тоя повод питах педю.
Той каза,че стига да не е на една седмица  Laughing ,може и от хладилника да се занесе.
Аз знам за 24 часа.

# 64
  • Мнения: 980
Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3. Стискайте ни палци, ама много силно, защото досега на повече от 2 метра тя не се отдела от мен Sad Crazy Shocked

По план и ние тръгваме на 04.09, Пловдив, ул. Лерин.

# 65
  • Мнения: 276
И ние сме от септември, но не знам още датата. За мен ще е много трудно, за нея незнам. Ще бъдем в 46 ДЯ на ул.Свети Наум.

Относно изследванията, вчера ги пуснахме. На ул.Позитано, МЦ Лора работят със здравната каса и за всичко ни взеха 1лв. - за взимането на кръв- За самата манипулация. Занесохме урина, две контейнерчета с ако и едно стъкалце.  Тел.на лабораторията е 9812115, ако някой го интересува, защото не знам позитано кой номер беше.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Днес ни беше 4-ти ден на ясла. За сега ходи до обяд. Отказва всякаква храна/днес е ял филия хляб Mr. Green/ Плаче като го оставяме, но лелите казват, че иначе е добре. Първия ден влезе със замах в групата и не искаше да се върне при нас  Laughing Утре ще се пробваме да спи там. Аз се чувствам адски странно и все ми се причува, че плаче от другата стая.  Sad

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз се чувствам адски странно и все ми се причува, че плаче от другата стая.  Sad
Аз първата седмица пазех тихо, защото все си мислех, че спи  Crazy

# 68
  • Мнения: 781
Моята дъщеря ще тръгва на ясла от октомври. Да се надявам, че няма д аима проблеми. Сега я гледа една жена и също съм доволна.
Шани, сигурно си споделяла притесненията ти относно 56 ОДЗ, но би ли го направила отново? Може и на лични. Имам възможност да запиша дъщеря си и в 56 и 76 ОДЗ. Препоръки имам за 56. Сега вече се двоумя.....

# 69
  • Мнения: 248
Да се разпиша и аз. Ники ще тръгва на ясла от 18.09. Надявам се бързо да свикне и да не боледува много.

# 70
  • Мнения: 356
Момичета, а как успявате да вземете сутрин акото за изследванията?
Дъщеря ми не ака сутрин-обикновено следобед или вечер. Ако го сложа вечерта в хладилника и го занесем сутринта, ще се отрази ли на резултата?

Аз също и взех ако след обяд.Като не и се ака сутринта няма да и правя клизма я???След това слагаш шишенцата в хладилника и им няма нищо.Така че спокойно, няма да се отрази на резултата  Peace.
За нашата ясла не са искали отпечатък от дупето.Но за други ясли са искали, но са ги вземали на място лекарите и не със стъкълце и тиксо както при вас, а с клечка за уши.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Привет!
Темата е точно като за нас!  Hug
Алекс от първи септември е на ясла!!! Вълнувам се много!!! На 15-ти август 2006 стана на 2 годинки, досега съм си го гледала вкъщи. Тръгва в 90-то ОДЗ, яслена група. Моля се да не плаче много за мен, за дома, и да не се разболява много!  Praynig Както и да свикнем бързо и двамата с голямата промяна! /аз пък тръгвам на работа от 19-ти септември/
Нас не ни изследваха за кръв и урина. Само фекална и перианална проби, и за мен - Васерман. Плюс документите, разбира се - здравен картон, лична профилактична карта и редовен имунизационен паспорт, и талон, че е клинично здрав.
Той е общително дете и се надявам да му хареса сред деца...
12 кг е и 90 см.
Пишка и ака в гърнето си, само по време на сън е с памперс.
Но не може да се храни добре сам!!! Това дали ще е проблем?!?
 newsm78  Embarassed  Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 4 371
Едва ли, Деска, е проблем. Пепи пък дори не може да ползва гърнето по предназначение, но какво да се прави Crazy

# 73
  • Мнения: 356

Но не може да се храни добре сам!!! Това дали ще е проблем?!?
 newsm78  Embarassed  Rolling Eyes

Спокойно, не е проблем Peace
Нали за това е ясла.Приемат и деца около годинката, а те даже и на гърне не ходят.
В яслата ги обличат, събличат, хранят, сменят памперси...
Иначе за градината изискват да са със изградени навици.

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, сигурно си споделяла притесненията ти относно 56 ОДЗ, но би ли го направила отново? Може и на лични. Имам възможност да запиша дъщеря си и в 56 и 76 ОДЗ. Препоръки имам за 56. Сега вече се двоумя.....

От 3-те изброени --> 76 ОДЗ с 2-3-4 ръце  Peace Peace Peace
Синчето таз година обиколи всички дежурни ДГ и като добавим факта, че и м.г. това му беше "дейността", казвам:
НЕ на 56 ОДЗ, 59 ОДЗ и със смесени чувства съм за 71 ОДЗ!

# 75
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
И моят син тръгва на ясла на 18.09..малко ме притеснява това, че за сега още не може да ходи сам. Водя го за една ръка, но той постоянно се дърпа..иска и двете ръце да са му свободни..Слагам колани от време на време..но не ми харесва как ходи с тях..накланя тялото си напред и не се учи да пази равновесие..В яслата как ще го водят..незнам..
А заколко време са готови всички изследвания?..Ще ходим при педиатърката на 04.09..смятам, че 2 седмици са достатъчни, но все пак..

# 76
  • София
  • Мнения: 1 284
И аз за бройката.
Александра ще тръгва на ясла от 11.09, ако всичко върви по план.
Не съм пускала изследванията още (какво ли чакам).

Много съм притеснена от боледуването. Все си мисля, че насила си набутвам детето в обстановка, при която често ще боледува.

Не знам и как ще се адаптира. Ако можех отнякъде да я зървам за малко. Малкото ми момиченце ще трябва да се справя само с безброй нови ситуации.

Затова нека всичките ни малки "ученици" да са ЗДРАВИ, спокойни и весели, съобразителни и...

Да им върви като по вода!

# 77
  • София
  • Мнения: 1 817
Izida, живот и здраве и Яна тръгва на 11.09. на ясла и аз имам същите притеснения като теб. Тя все още не ходи сама. Държи се за една ръка и много рядко като се заиграе се пуска, но веднага щом се усети бърза пак да се хване. Много ми се иска да проходи до тогава, но вече сериозно се съмнявам, че ще стане.

# 78
  • София
  • Мнения: 626
Калоян тръгва от 04.09 в Ясла №1. Тогава ще е на 1г. и 3месеца.

# 79
  • Мнения: 303
Зачудих се защо трябва да се съхраняват шишенцата с акитата в хладилник Rolling Eyes Нима "естествената им среда" Mr. Green не е с Т 36 градуса и нещо, т.е. нашата телесна Blush

# 80
  • Варна
  • Мнения: 340
Фелипе-1 г 4 м - 01-09 тръгна на ясла до Нептун. Вече хич не съм уверена, че искам да тръгва на ясла  Cry Cry

И Ники ще тръгва там, само че на 1.11. Обаче никой не ми каза какво да му нося. Директорката ми каза като отида с изследванията, лелите щели да ми кажат.. да ама това ще стане едва 2-3 дни по-рано. Ти имаш ли някакво инфо по въпроса какво искат за децата? - какви дрехи, лигавници, кърпи, вода..

# 81
  • Мнения: 310
И ние тръгваме на ясла от септември, а аз на работа и ми е много криво Sad Дреб е на 1г.3м.

# 82
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3. Стискайте ни палци, ама много силно, защото досега на повече от 2 метра тя не се отдела от мен Sad Crazy Shocked
Голямата ми дъщеря там започна да ходи на ясла и бях много доволна.

# 83
  • Мнения: 581
С малко закъснение - да се запишем и ние в списъка  Simple Smile
Синът ни ще бъде в 14 ОДЗ в Младост/когато свърши ремонтът/
kroha, стискам Ви мноооого силно палци за утре!!!!!!!!!

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 14:10 от breeze

# 84
  • София
  • Мнения: 2 164
Хайде и ние да се включим в списъка  Sad
Емма тръгва на 01.10. в 49-то ОДЗ "Радост" в Дианабад. Ще бъде в група "Калинка".
Много ми е притеснено, защото ще бъде на 1г.3м. Отсега ми се къса сърцето. Никога не се е делила от мен.
На всички тръгнали вече дечица пожелавам бързо адаптиране, весели игри и да са здравички  Praynig

# 85
Ние сме две - На годинка и 2 месеца и 2 годинки.

# 86
  • Мнения: 281
И ние сме от другата седмица
Тодор на 1г и 9м в ОДЗ "Ран Босилек" Варна
Душичката ми е свита от притеснение  Sad ooooh!

# 87
  • Мнения: 5 577
Оказа се, че и Иван ще е ученик - така решихме в последния момент с баща му.

Аз - върлия противник на яслите. Мислихме, и решихме да опитаме, пък ще видим.

Сега правим изследвания, и като сме готови отиваме.

Ще докладвам. Сега чета всички теми по въпроса.  Crazy

# 88
  • Мнения: 303
Мина първият ни ден в яслата Confused Всичко беше под контрол, но аз идните очаквам да е по-зле-като се освести какво става. Днес не й се вярваше май че ще я оставя Sad Не мога да ви опиша как ми е свито всичко, как място не мога да си намеря, как ми е адски неестествено да съм без нея, колко ми липсва и т.н. Тя ще свикне май по-бързо от мен Sick Sick

# 89
  • София
  • Мнения: 626
И на Калоя днес му беше първия ден на ясла. Не плака като го оставих, но после е плакал малко. Играл си е ял е хубаво и го взех на обяд. Казаха, че се е държал добре като за първи ден. Ще видя утре как ще е. Вече ще знае, че го оставям и незнам как ще реагира. Все пак си мисля, че децата свикват по-бързо от нас!

# 90
  • Мнения: 2 784
Калина я отлагаме за около седмица-две. Пъпките, които я мъчиха цяло лято се оказаха стафилококи и сега се лекуваме цялото семейство. Не искам да я пускам недоизлекувана.
Въпрос- как вземате урина на момиченца, които още не ходят на гърне. Опитах с тези пликчета за урина дето се залепват на пипето, опитах с памук и гащички, клечахме с часове на гърнето- е няма и няма, и капчица не пуска. В чудо съм се видяла, иде ми вече да се изпикая вместо нея. Close

# 91
  • Мнения: 1 629
От утре - втори опит с яслата. Стискайте палци.

# 92
  • София
  • Мнения: 626
От утре - втори опит с яслата. Стискайте палци.
newsm10

# 93
  • Мнения: 3 537
Ние лесно свикнахме,но е все болна! CryДнес ще и е седмият ден.

# 94
  • София
  • Мнения: 2 164
Въпрос- как вземате урина на момиченца, които още не ходят на гърне. Опитах с тези пликчета за урина дето се залепват на пипето, опитах с памук и гащички, клечахме с часове на гърнето- е няма и няма, и капчица не пуска. В чудо съм се видяла, иде ми вече да се изпикая вместо нея. Close
Същата работа е и при нас, но на гърне не съм опитвала още. Успех! Дано успееш да събереш!

# 95
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моето бебе вече се разболя  Confused. Проточи едни грамадни сополи и сега сме си вкъщи. А днес трябваше да ми е първият работен ден  Rolling Eyes. И последната ваксина я бавим вече 2 седмици, дано да оздравява бързо и повече да не се разболява, лекарката я иска перфектно здрава. Утре отиваме да купуваме всякакви витамини, Мултисаностоли и чудеса.

# 96
  • Мнения: 2 407
С малко закъснение - да се запишем и ние в списъка Simple Smile
Синът ни ще бъде в 14 ОДЗ в Младост/когато свърши ремонтът/
kroha, стискам Ви мноооого силно палци за утре!!!!!!!!!
И ние май сме в тази в Мл 2 от октомври.

# 97
  • Мнения: 581
И ние май сме в тази в Мл 2 от октомври.
Ако живееш наблизо може да запознаем дребосъците, а и ние покрай тях  Wink

# 98
  • Мнения: 529
И ние сме в кюпчето  Confused Тръгваме от 1 октомври и май сме най-малките в компанията. Засега се чувствам като престъпник  Cry

# 99
  • Мнения: 583
ние идната седмица започваме, но смятам в понеделник да започна с изследванията. тук искам да попитам трябва ли да са готови в деня на започването, защото в яслата така и не се намери някой да ми отговори? предварително благодаря!

# 100
  • Мнения: 3 537
ние идната седмица започваме, но смятам в понеделник да започна с изследванията. тук искам да попитам трябва ли да са готови в деня на започването, защото в яслата така и не се намери някой да ми отговори? предварително благодаря!
На нас ни ги искаха от предният ден.

# 101
  • Мнения: 1 006
Да се разпиша и аз Grinning
от 4.09. Кали е на ясла.....макар че това ни е вторият опит, го броим пак за начало, защото преди ходи 5 дена до обяд и направихме 1,5-2 месеца почивка!!
Пожелавам на всички лесно да свикнат и да са ЗДРАВИЧКИ!!!
Кали е в Слънчев рай- Тракия! Има ли и други там?

# 102
  • Мнения: 781
като ви чета, май по-добре да си седи при гледачката детето.....

# 103
  • Мнения: 3 537
като ви чета, май по-добре да си седи при гледачката детето.....
Да,но пък каква игра пада на яслата с другите деца! Wink

# 104
  • Мнения: 781
като ви чета, май по-добре да си седи при гледачката детето.....
Да,но пък каква игра пада на яслата с другите деца! Wink

Така е. Но тя си играе с деца- на детегледачката и на вън в парка. Незнам струва ли си да рискувам да е често болна....  newsm78

# 105
  • Мнения: 3 537
Да,но аз точно затова я записах срещу зимата,защото сега е топло и играе на вън.Но като се застуди? WinkПък ако постоянно ми боледува-ще я спра естественно,няма да ходи на ясла. Grinning

# 106
  • Мнения: 781
Дъщеря ми е само на 1г. и 1м. не мога да си позволя да ходи  често болна. Самата ти в съседната тема си писала това : "От 6 дни сме на ясла,още на третия се разболя.И още не мога да я оправя.Но си хода на ясла,не съм я спряла за сега."- затова нека си играе зимата само с детето на детегледачката, но ще боледува сравнително по-малко!

# 107
  • Мнения: 3 537
Дъщеря ми е само на 1г. и 1м. не мога да си позволя да ходи  често болна. Самата ти в съседната тема си писала това : "От 6 дни сме на ясла,още на третия се разболя.И още не мога да я оправя.Но си хода на ясла,не съм я спряла за сега."- затова нека си играе зимата само с детето на детегледачката, но ще боледува сравнително по-малко!
Защото в момента всички в групата/8деца бяха/ са и без това болни.А  тя е до обяд за сега,към три часа дневно е там.И при положение че нямаше кой да заразим,сестрата сметна че момента не е подходящ да я спирам,защото точно свикваше там.Вчера,мога да кажа,че с радост влезе вътре в групата и си търсеше закуската.
Всяка майка решава сама за себе си.Ние на 1 година не търсехме много деца за игра,играеше си с мама,с кака,с баба.Но на две е съвсем различно.Тя вече се заиграва с другите деца по цели часове,без да ме потърси. Grinning

# 108
  • Мнения: 583
извинявам се, че спамвам темата Embarassed, но бих искала да разбера за колко време ви станаха изследванията за ясла и преди всичко това с аналния секрет- в ХЕИ ли се носят или в лаборатория , въпросното тиксо кой го дава , на майката кръв и урина ли трябва. питам, защото съм закъсняла и ми се иска в понеделник направо да ходя при педито с урини и анални секрети. пак благодаря предварително!

# 109
  • София
  • Мнения: 626
Тиксото ни го даде личния лекар. Дадохме ги в лабораторията на поликлиниката. Не всяка поликллиника ги прави, но те си ги изпращат, където трябва. ХЕИ вече не работи със здравната каса доколкото знам. По принцип трябва да станат за 4 работни дни, но стават обикновено за седмица.

# 110
# 111
  • София
  • Мнения: 498
Калоян тръгва на ясла от 1-ви ноември в 90 ОДЗ в Надежда! Направо не го виждам, но съм длъжна да опитам! Naughty

# 112
  • Мнения: 5 577
Иван тръгва от 18.09, ей сега говорих с директорката, много е мила.

# 113
  • Мнения: 5 577
А дали е хубаво да се пият някакви имуностимулатори?

# 114
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
А дали е хубаво да се пият някакви имуностимулатори?
Зависи от детето, но това ще ти каже най-добре личния лекар Naughty

# 115
  • Мнения: 5 577
А дали е хубаво да се пият някакви имуностимулатори?
Зависи от детето, но това ще ти каже най-добре личния лекар Naughty

Знаех си, че ще забравя нещо и пак ще я посетя.

# 116
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
От 7-ми септември 2006 Алекс е на ясла в 90 ОДЗ в Надежда. Днес му беше третият ден. В коя яслена група ще е Калоян? Алекс е приет във втора яслена група. Засега всичко там ми се вижда ОК.  Simple Smile

# 117
  • София
  • Мнения: 529
Хайде и ние се разписахме в яслата! Днес ни беше първи ден и устиска точно 2 часа и половина  Rolling Eyes  Дани ходи в 32-ро ОДЗ в Люлин. Ако има мами, чиито деца ходят там, ще се радвам да обменим впечатления.  Peace

# 118
  • Мнения: 5 577
Утре е първия ден за нас. 8:15 ни искат там, да не закъсняваме.

Не са ми казвали до колко ще стои.

Пригласихме багажите и взех карамфилчета. Вълнувам се.  Laughing

# 119
  • София
  • Мнения: 1 284
И Александра утре за първи ден на ясла. В 35 ОДЗ Люлин. Притеснена ли съм??? Направо треска ме тресе. Все едно съм на изпит. Как ще се справи детето без мама?
Хайде дано да са здрави дечицата.
Успех и целувки за всички.

# 120
  • Мнения: 5 577
Яна, кога има Александра рожден ден, че не мога да сметна?

# 121
  • София
  • Мнения: 1 284
На 26.09. Аз редовно ви чрта в отчетнитетеми, но както се вижда не пиша много. само подслушвам. Сега ви разглеждах тортите за РД. Предстои ми да поръчвам поне три.

# 122
  • Мнения: 9
Ох, моята малка Елена е на ясла от 18.09.  Надявам се, всичко да е наред!!! Стискайте палци и на мен.  Praynig

# 123
  • Мнения: 1 416
Маргарита ще тръгва на ясла следващата седмица. В частна, но все пак се записвам в темичката...  Grinning
Много се радвам, че ще е ученичка вече  Wink, вярвам, че ще се чувства щастлива с връстниците си...

# 124
  • Мнения: 281
Ние сме вече "стари кучета" в яслата, ходим цяла седмица  Joy
Тодор се адаптира лесно, не е плакал, постоянно ми го хвалят  bowuu и вече има едно обедно спане с другарчетата в яслата  Heart Eyes
Цялото му това държание много ме учудва, защото вкъщи реве дори като вляза в тоалетната или просто ме изтърве от поглед Crazy

Пожелавам на всички лесна адаптация и много приятни емоции!   bouquet

# 125
  • Мнения: 1 494
Днес ние първи ден за ясла-ужас!Ще ходим малко по-късно-така ни казаха.Чудя са какво да му облека-да не му е студено,пък и да не се изпоти.Приттеснявам се дали ще го гледат добре и т. н...
Георги е на 2г. и5м.и е доста общителен,но дали ще е така и без мама?  Sad

# 126
  • Мнения: 3 356
И ние в 9ч. отиваме  Cry,стискайте палци да не плаче много.

# 127
  • Мнения: 5 577
Оставих ученика, много, много съм доволна.
Шмугна се при децата (те тъкмо закусваха, имаше три лелки да им помагат).

КАзаха ми ако искам през 15 минути да се обаждам да видя как е, но аз няма да ги притеснявам, дори забраих да взема телефона на яслата. Казах им ако има проблем, ако плаче, ако всява смут да ми се обадят веднага и ще си го прибера за 5 минути (яслата е под нас точно, виждам ги от балкона  Laughing).

Още казаха да не се притеснявам да правя забележка ако не ми харесва нещо, и да не си мисля, че отношението към детето ще се промени. И казаха, че в 11:30  ще обядват, и ще нахранят и него (нямало да се храни сам), ако има желание. 12:00 да си го вземам.

Това е от нас, моял и другите мами да пишат като си дойдат как е минало.   Hug

# 128
  • Мнения: 5 577
Офф, все да ме обвзема притеснение.  Rolling Eyes
Гледам часовника през 5 минути, Боже колко време има още?  Shocked

Трябва да се захвана с нещо, да мине времето, че  #Crazy

# 129
  • София
  • Мнения: 1 284
Заведох я Александра. Още в 8:30. Една топка ми е заседнала на гърлото. Друго си е да пишеш и да знаеш, че има и други, които те разбират. Не плака, но тя още не знае и защо да плаче. Ще си я взема в 12. Сега ще работя нещо, да не мисля, но ще остана онлайн да чувствам подкрепа.
УСПЕХ Hug Hug Hug

# 130
  • Мнения: 5 577
Az se хващам да мия печката, да се разсея.  Confused
 Не мислех, че ще го мисля, а анаправо откачих. Първия час не го мислех,даже си изтеглих филм,ама не мога да гледам.

Яна, хайде после пиши как се е представила, и аз ще пиша.  Hug

# 131
  • Мнения: 248
И на нас днес ни  е първи ден. Влязохме двамата заедно при децата. Той беше много спокоен. Даже отиде сам при  играчките и започна да си играе, докато аз разговарях със сестрите. След това, като че ли разбра какво ще последва и започна да ме дърпа да го взема. Тогава сестрата го взе и аз излязох. Последва страшно пищене. И след като излязох навън се чуваше още да плаче. Преди малко се обадих да питам как е. Казаха ми, че доста е поплакал. Неспокоен е и пак от време на време приплаква. Отказал е да закусва. В момента имало рожден ден на едно момиченце, той седял на столчето и гледал с интерес. Казаха ми в 12.30 пак да се обадя и ако се е успокоил и обядвал ще го оставят и да спи там. Чувствам се ужасно. Не мога да си намеря място в къщи, камо ли да правя нещо. Чакам с нетърпение 12.30.

# 132
  • Мнения: 3 537
Да се запишем и ние,на нас ни е 4-ти ден. Confused
Първия ден не е плакал ,защото не можа да се усети,ама другите дни е реев. CryДаже днес сутринта от много рев се задави и взе,че повърна,добре,че не беше ял много Sad Confused Tired
Но няма да се отказваме,дерзаем напред и това е WinkДано свикне бързо.Не искал да яде там,не ,че у дома яде много де Crazy, ама се надявам в яслата да прояде,като гледа от другите деца... Rolling EyesПонякога пикал и акал на гърнето,друг път пика в гащите Crazy
За сега сме до обяд,незнам до кога...госпожите ще ни кажат. Wink

# 133
  • Мнения: 5 577
Взех ученика, не е ревал - но ми казаха точно както Мимис - утре щял да бъде зора.  Tired

Хапнал, боб имало. Преобували са го гледам. Играл си, ступал малко другите деца.  Rolling Eyes

Другите ученици да пишат как са?

# 134
  • Мнения: 3 356
И аз го взех моя хубавец.Беше ревал,не е искал да яде.Като ме видя и наду гайдата с пълна сила.Прибрахме се хапна и заспа сам(рядко му се случва)седна пред телевизора.

# 135
  • София
  • Мнения: 1 284
Взех я. Не е яла. Играла си е. Към 10:30 тръгнала да си ходи при мама и рев. Не искала нищо. Като и минало пак си играла. На обяд яла хляб. Взех си я весела. Сега яде малко грах и е седнала на гърнето. Следователно аз съм изгонена от банята. Каза, че утре пак ще отиде, ама да видим как ще бъде.

# 136
  • Мнения: 248
Обаждах се наобяд. Ял е малко супичка. В момента ядял сам хляб. Бил по-спокоен и ми казаха, че ще го оставят да спи там. Ще си го взема в 3.15 часа и тогава ще пиша как е. В тази ясла практиката е, ако детето е спокойно да го оставят да спи там още от първия ден, че после свиквали, че ще ги вземат рано и неискали да спят.

# 137
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Утре ще правим изследвания и живот и здраве другата седмица ще е на ясла  Rolling Eyes

# 138
  • Мнения: 4 176
И ние тръгваме на ялса ( макар да не е много за ясла) на 30.09.
Съжалявам,ч е не го дадох по-рано, защото вече е болезнено привързан към мен. Направо се плаша. Не иска да стои с баща си дори.
Ето сега ходихме на море. Веднъж ги изпратих двамата на басейна, а аз да мога да си обърна внимание - не та не. Рев, писъци и истерии.
Направо се чудя как, ще е там. Въпреки всичко съм решила да не се размеквам и да го давам на ясла въпреки всичко. Трябва да свиква да се дели от нас от сега. Да е в своята среда, както и аз в моята.

# 139
  • Мнения: 3 537
И ние тръгваме на ялса ( макар да не е много за ясла) на 30.09.
Съжалявам,ч е не го дадох по-рано, защото вече е болезнено привързан към мен. Направо се плаша. Не иска да стои с баща си дори.
Ето сега ходихме на море. Веднъж ги изпратих двамата на басейна, а аз да мога да си обърна внимание - не та не. Рев, писъци и истерии.
Направо се чудя как, ще е там. Въпреки всичко съм решила да не се размеквам и да го давам на ясла въпреки всичко. Трябва да свиква да се дели от нас от сега. Да е в своята среда, както и аз в моята.
Виж моята на колко е,но не плаче изобщо.Плака само 5 минути първият ден.Тръгна на 28 август.Всяко дете е различно,не се обвинявай! Wink

# 140
  • София
  • Мнения: 626
Ние ходим две седмици. Плаче, когато го оставям, но си  играе  и яде! От утре ще спи там на обяд за първи път.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 15:16 от ralinikol

# 141
  • Мнения: 2 784
Бясна съм. В петък отидохме да заверим изследванията, педито ни го нямаше и ДжиПи-то установи, че сме изпуснали една ваксина. Това е, защото Джи Пи-то на Калина настояваше имунизационния паспорт да стои в нея и с педиатърката не можехме да следим ваксините. Направихме ваксината днес (ДТК) и Калина вдигна температура, не иска да яде, ужас... Педиатърката ни каза, че температурата се дължи на ваксината и, ако е добре, няма проблем да я заведем утре, но от ваксината имунитета малко пада и просто не знам... Не трябваше да става така. Ако я отложа, това ще ни е второто отлагане вече, а и психически и двете сме готови да тръгне утре. Взех си имунизационния паспорт, разбира се.
Дано утре да е добре и спокойничка. Praynig И друг път е вдигала температура след имунизация и винаги така за една вечер, на сутринта все едно нищо не е било. Ще вземе да я заведа, ако е добре. Все пак ще седи само час. Confused

# 142
  • Мнения: 7 430
Моят ВикО ходи на ясла от както направи година и 4 месеца - на първото място се приспособи много лесно - бяха 9 дечица и само един, единствен път ми е плакал Peace но на втората ясла - там са 6 деца, от които 5 момичета.
Ако го водя аз и милото ми плаче  Cry за това само си го взимам Wink
Мисля, че много добре се чувства там и съм радостна, че го дадох, макар да си мислех да го гледам до 2г Wink
Скоро ни предстои местене и дано и в Бг яслата свикне така бързо и без рев Praynig Praynig Praynig

# 143
  • Мнения: 5 577
Mamica, мисля, че трябва дас е подготвите (и то специално ти) прихически за това, което ще се случи.
Няма да ви е лесно, никак, така както описваш ситуацията. Трудно ще е - трябва да не показваш на малкия, че ти е мъчно. А ще ти бъде, много.

Аз взех и акъл да давам.  Blush

Ламтурник какво стана при вас? Дано Калина е спала спокойно и да е ученичка днес.

Другите ученици как са? Днес заведох Иван, хвана лелката (то кака, младичка) за ръка и си влезе при играчките, тя веднага затвори сратата. Забравих да им дам чая, но вярвам, че ще се сетят.  Wink

Помотах се, правих се, че оправям дрехите - не се разплака 5 минути. Той беше първи там, най-рано и се радвам, защото така са му обърнали внимание повече. Ще видим на обед дали  плакал днес, ако не е ще е много хубаво.  Grinning

Искам и с другите дечица да знам какво става?    Hug

# 144
  • Мнения: 5 577
Дидка успех и на вас. Вие сте опитни, мисля, че ще е лесно.

# 145
  • Мнения: 3 356
Ние го заведохме сутринта.Беше спокоен,обухме му пантофите и хукна да отваря шкафчетата(любимо му е).Хванах го за ръчичка и го заведох при децата(те както винаги бяха на гърне,което ме учудва-по колко ли време ги държат  Rolling Eyes).На вратата се стъписа и започна да отстъпва,но дойде една леличка(не знам каква е) и го гушна.Като тръгнахме с мъжа ми не го чух да плаче,но после сигурно е имало рев. Cry

# 146
  • Мнения: 248
Вчера като го взех беше спокоен. Спал е на обяд 2 часа без да се пробуди. Вечерта в къщи беше много агресивен. Хапеше, удряше и скубеше всички.
Тази сутрин беше спокоен. Разплака се чак като отворихме вратата и видя сестрата. Сега се обаждах. Приплаквал от време на време, но ме успокоиха, че е нормално за 2-ри ден. На обяд си хапнал много добре. Подготвяха ги за лягане.

# 147
  • Мнения: 303
При нас е нормално зле Shocked Плаче доста сутрин, жалва ми се и ревешката тича към децата. Това значи, че се е примирила, а това май е най-важно за адаптирането. По добре е отколкото очаквах. Само да кажа пак, че Вивияна е от НАЙ-тежките случаи- не искаше 2 крачки да направи без мен, не искаше дори баща й да я носи, не даваше никой да бута количката й освен аз. Очаквах да ми се обаждат от яслата да ходя да си я взимам, че се побърква от рев...За щастие, не се случва това. Почнала е да играе с децата, не реве през деня. И това, което най-ме радва е промяната в нея- придобила е самочувствие, тича сама навсякъде, доста се отделя от мен, дори се налага да я гоня, търси децата, играе с тях с часове...Преди не можех и да мечтая за това. И това е само за 2 седмици в яслата на половин ден.
Още не съм я оставяла да спи там и адски ме е страх. Така ми е хубаво сега като я взимам наобяд и се разхождаме. май ще изчакам по-лошо време, поне да имам още 1 причина да не я разхождам.

# 148
  • Мнения: 3 356
И при нас днес е било по-зле от вечра-тръшкане, реване, инати-ужас.

# 149
  • Мнения: 2 784
Да, спа спокойно и сутринта беше добре, което се и очакваше, ама... Като я заведохме и видя децата, сама се промуши под ръката на госпожата и влезе вътре. Като отидох да я взема ми казаха, че не е плакала, но после една приятелка ми каза, че като си оставяла детето, я видяла, че стои на вратата и плаче:"Мама, мама...". Cry Беше спокойна, като я взех. Е, изкриви малко устнички и пророни 2 сълзи. В къщи беше малко по-капризна, не се отделяше от мен, заспа рано на обед, явно уморена от впечатления... Simple Smile  Като за първи ден/час, мисля, че  мина нормално. Очаквам утре да е по-зле, защото вече ще знае, че я оставям. Уговорихме се с госпожата първите няколко дни да я водя за по час, после за по 2, после до обяд и чак след около 2 седмици ще я оставя цял ден. Нещо ми подсказва, че тя ще свикне по-лесно от мен... Confused
Мерси за пожеланията, Вергилия...  bouquet

# 150
  • Мнения: 5 577
Моя Иван пишкал на гърне, много съм горда.  bowuu
И много учудена, това за три дни - той в нас не е слаган никога успешно.

# 151
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Днес ни е първи ден на ясла. Останах с добро впечатление от лелята, която посрещна детето /усмихната, дружелюбна и любезна/, но да видим по нататък...сега е рано за похвали  Simple Smile

Не плака изобщо, поне докато бях отвън и попълвах в една тетрадка данните. Само чух как лелята влезна с детето и на висок глас каза:
"Това е Иван, вашият нов приятел"  Grinning
В 11:30 трябва да отида да си го нахраня и да го взема. 10 дена ще е до обяд  Grinning

п.п Тая тема що е на 6-та стр.  newsm78

# 152
  • Мнения: 38
Здравейте! Аз все още не съм се включвала по темата,но с интерес я следя.Моята дъщеря от 20 дни ходи на ясла и проблем имахме само втория ден, когато се дърпаше като я заведох и след обяд като я взимах се разплака. От там на сетне нито веднъж не се е разплакала или е проявила нежелание да влезе при другите деца.Все ми я хвалят, че нямат никакви проблеми с нея и аз съм сигурна,че е така, защото тя по-принцип е спокойно дете. Вчера обаче, ми я върнаха цялата изподрана по лицето и още от пръв поглед, по посоката на издиране, си личеше, че това е дело на някой друг.Но те се опитват да ме убедят,че сама си го е причинила докато спяла newsm78Няма пъпчици или нещо което би могло да я накара да се чеше, а освен това следите не са от почесване/разчесване,а от агресивно захващане до кръв.Нямаше кръв и под нейните нокти.Наясно съм, че това са деца и не осъзнават какво правят, но за мен е непростимо възрастен човек да се опитва да ме убеждава, че това е дело на самото дете, при това от двете страни на лицето.Още повече, как веднъж, докато си беше в къщи, не посегна да се почеше или да се дере #Cussing outЗамълчах си и с болка приех техните обяснения.Дори не попитах как така нищо не са забелязали.Започнаха да ми обясняват как това може и да е станало докато са били на гърнетата, но по вероятно било тя сама да се е наранила.Исках да попитам те къде са били, но пак замълчах.Почуствах, че не съм защитила детето си и от това още повече ме заболя.Ако се изрепча може да предизвикам лошо отношение към нея, а знам колко е крехка и как се плаши като и се вика.Замълчавала съм и за други неща, като например текло и нослето и секрета засъхнал чак до устичката/а съм занесла изискуемите носни кърпи цял пакет/;мокри панталони незнайно откога;госпожите отсъстват от работното си място и са поверени на лелята;Извинете,че писах толкова дълго, но не знам какво да правя.Дали засега да си трая и после да се обърна към директорката с молба за повишено внимание?Вие как бихте постъпили?Притеснявам се да не събудя лошо отношение към нея, а засега си ходи с желание.Благодаря ви за вниманието и успех на всички дечица, които сега тръгват на ясла.

# 153
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
panda_sis, стана ми мъчно докато четях  Confused, но това е положението за съжаление  Sad
На моя приятелка дъщерята е на 2г.1м. и когато я вземели от ясла постоянно повтаряла, "бати не, бати, няма удря" с притеснителен тон. Явно има там някакво момче/по-голямо от нея/, което я тормози по някакъв начин  Confused Ама родителя как да постъпи, като детето не може да ти каже какво точно става  Rolling Eyes

# 154
  • Мнения: 2 768
Здравейте, момичета!

След два дена мъки май приключихме с опитите да започнем ясла   Sad 
Само за един час тя пресипна от рев, нищо не е в състояние да я успокои, нито децата, нито играчките. Имам доверие в персонала, защото там беше голямата ми дъщеря на ясла, просто малката е много чувствителна и трудно се адаптира. Освен това започна да се напишва отново (от 2 месеца си казваше, обедният сън беше без памперс), явно изживява силен стрес. Като я взех разигра сцена от филма на Чаплин "Хлапето", прегърна ме силно и с една сополива от рев муцунка ме целуваше, да ти се скъса сърцето направо...... Там не знам как издържах, но снощи в къщи хубаво се наревах, май няма да мога повече....

# 155
  • Мнения: 3 537
Недей така! SadИ моята първият ден се начурка в леглото,но сега е супер всичко.Ходи и спи там с желание.

# 156
  • Мнения: 2 768
Не е случаен инцидент, тя започна да се напишва ОТНОВО.

София ми е третото дете, имам известен опит и други деца около нас и определено мисля, че тя не е за ясла.

# 157
  • Мнения: 3 537
Ти си знаеш тогава. Wink

# 158
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ето ме отново и мен. Алекс от цял месец ходи вече на ясла. Като цяло съм доволна. Последната седмица даже НЕ плака сутрин, като го оставям.  Grinning Не се е разболявал досега, да чукна на дърво, само сополи имаше около 2 седмици, но с физиологичен разтвор се оправиха.

Обаче детето стана по-нервно, непослушно и агресивно някакси. Особено вечер, когато е уморено от деня и явно съм му липсвала. Направо става дзвер!  #Cussing out Имам чувството, че подсъзнателно иска да ме накаже, че по цели дни не сме заедно вече /аз ходя на работа/, затова се държи толкова гадно. В яслата слушал, при баба си след това слушал, а мен като ме види -  Sick Много ми е гадно...

Някоя със същия проблем?  newsm78

# 159
  • Мнения: 4 176
От сряда ходи на ясла. Не ми харесва. Взимам го на обяд. В къщи му мия ръцете - кал. Защо ли не им мият ръцете се чудя направо. Базата е стара. Група 38 деца. Реве сутрин, но не е в това проблема. 2 лелки няма как да се грижат за 38 деца.
Ще го отписвам.
В момента търся частна детска градина. Моля препоръчайте някоя, но да не е 3000 Евро като ЕСПА. Интересува ме около Младостите , Изток и наоколо.

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Ти ме сбърка!  Embarassed  Rolling Eyes  Shocked
38 деца на 2 лелички???  #Cussing out  #2gunfire  Sick  #Crazy  Twisted Evil
Това е ... нямам думи просто.
В яслата на Алекс са около 20 деца на 2 жени /мед. сестра и лелка/. Общо взето винаги е нахранен, сух, чист. Не ги занемаряват. Разхождат ги в двора, пеят им песнички, понякога ги гушкат. Доволна съм. Става дума за 90-то ОДЗ, втора яслена група, в Надежда 4.
За съжаление не мога да ти помогна по твоя въпрос...  Cry

# 161
  • Мнения: 3 356
Интересува ме около Младостите , Изток и наоколо.
Защо не пробваш в 36 Слънчево Зайче в Изток.Аз съм доволна,макар,че диването реве и се тръшка.Групите са малки ,персоналът е на 2 смени ,та в зорът на обяд са повече.Персоналът е много разбран,дава пълна информация и се съобразява с особеностите на детето.

# 162
  • Мнения: 248
desykv, и ние от три седмици сме на ясла и вечер не мога да си позная детето. Стана много агресивен, реве за всяко нещо, тръшка се за щяло и не щяло. Като питам лелите как е в яслата ми отговарят, че е много послушен и нямат проблеми с него. В повечето време си седял на столчето и си играел  newsm78. А той е много палаво дете. В къщи въобще не мога да го накарам да седне. Явно там си таи емоциите и вечер в къщи всичко избива. Моля се дано това да е само период и да не трае дълго.

# 163
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
И ние от 5 октомври тръгнахме на ясла.Първият ден -добре.Влезе смело и не е плакал.Обаче аз си поплаках.Вторият ден-ужас.Тръгна видимо доволен,че отива при децата.Влезе в групата,ама като ми видя гърба-писна.Повъртях се 5 минути-той реве с пълно гърло.Тръгнах си със свито сърце.Едва дочаках да стане 11,30.Гушнал се в едната сестра на двора и не играе.Обаче като ме видя се развихри-на всичките катерушки,люлки и пързалки минахме.Нали мама е с него-страшно няма.Тук в Ст.Загора вземат децата за по 2 часа първата седмица,след това за половин ден и чак на третата седмица остават да спят в яслата.Иначе храната ти я дават в бурканчета.Ох,ще видим утре как ще бъде. Sad

# 164
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Алекс стана на цели 2 години и 2 месеца, вече повече от месец посещава яслата, а от 2 седмици даже не плаче сутрин, като го оставям. Мисля, че все повече свиква и му харесва при децата, играчките и учителките му там. Даже веднъж и театър Мечо Пух имаха. Хранил се добре, спял на обяд, все по-безпроблемно си върши малката и голямата работа в гърнето, а не в гащите пустите... При вас как са нещата? Хайде, липсвате миии...  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт