кръвна група

  • 3 942
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 87
седя си и се чудя...аз съм кръвна група А1отрицателна съпруга ми е 0 положителна,а сина ни е АВ положителна.не би ли трябвало да унаследи или моята или кръвната група на баща си newsm78?благодаря на всеки който може да ми изясни нещата...и после аз на мъжа ми  bouquet

# 1
  • Мнения: 468
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B … D1%83%D0%BF%D0%B0
Не ти помогнах май newsm78, сори...

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 15:38 от aneta lolova

# 2
  • Мнения: 87
пропуснах да добавя,че поразгледах в нета ,но пак нещо не ми е ясно...пък от една от таблиците излиза,че сина ни не е от един от двамата....а това не е така #Crazy

# 3
  • Мнения: 468
Понякога се допуска грешка при изследването за кръвна група, повторете ги.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 677
Според моите скромни знания по въпроса:
А1(-)          0(+)       

Следва:
детето може да бъде: А1(-); А1(+); 0(-) или 0(+)
 
Някъкси това АВ нещо не се връзва newsm78-просто В не знам от къде ще дойде newsm78
Но пак ти казвам- не съм експерт- това са скромните ми знания по въпроса- най добре направете отново изследването- и на мен ми се струва че нещо не е както трябва с това изследване newsm78

# 5
  • Мнения: 87
най-вероятно е така.ще повторим изследването

# 6
  • Мнения: 4 414
Според моите скромни знания по въпроса:
А1(-)          0(+)       

Следва:
детето може да бъде: А1(-); А1(+); 0(-) или 0(+)
точно така е!
просто на някого са му сбъркали кръвната група.

# 7
  • Мнения: 545
След като при съпруга ми от двама родители с В+ са излезли две деца с О+ (и той и брат му, е все пак при 6% вероятност според таблицата), защо да не е възможно, може нещо наследствено от рода да е...

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 22:25 от stef_p

# 8
  • Мнения: 272
Зависи какви са рецесивните алели. Същото е като  от  родители с тъмни коси и тъмни очи да се роди дете с руса коса и сини очи. Възможно е детенце да е АВ, но това е голяма радкост. Детенце ще е голям късметлия, да знаеш newsm10

# 9
  • Мнения: 826
седя си и се чудя...аз съм кръвна група А1отрицателна съпруга ми е 0 положителна,а сина ни е АВ положителна.не би ли трябвало да унаследи или моята или кръвната група на баща си newsm78?благодаря на всеки който може да ми изясни нещата...и после аз на мъжа ми  bouquet

На родители с А-  и 0+ детето би могло да бъде  А или О(+,-).
Ако то наистина е  АВ+,а ти А-,бащата може да бъде АВ или В(в никакъв слу4ай 0). Confused
Повторете изследването и ако  се окаже,4е детенце е АВ+,дълго ще трябва да се изясняваш на съпруга ти.  Wink
Успех!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 414
Зависи какви са рецесивните алели. Същото е като  от  родители с тъмни коси и тъмни очи да се роди дете с руса коса и сини очи. Възможно е детенце да е АВ, но това е голяма радкост. Детенце ще е голям късметлия, да знаеш newsm10
само 0 е рецесивна. не може да е АБ.
А има 2 алела А и 0
0 също има 2 - 0 и 0
и като направиш всички комбинации, няма от къде да се вземе Б-то. просто на някого са объркали кръвната група.
с косите и очите е друго - там има много гени. Wink

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
А откога знаеш кръвната група на сина си? Защото аз на моето дете не я знам...

# 12
  • Мнения: 1 409
Някак си не ми се струва възможно.Къде правихте кръвната група,защото е възможно да е станала грешка

# 13
  • Мнения: 87
аз съм А отрицателна и затова ,когато малкия се роди му правиха кръвна група,но тези ще отидем до някоя лаборатория и ще разберем със сигурност .колкото до това,че ако се окаже друга кръвна група ще има много да обяснявам-то ,ако имаше нещо за обяснение аз нямаше да питам Wink))щях да знам ,защо е така-пу пу да не дава господ такъв товар да ми ляга на плещите.та това е от мен

# 14
  • Мнения: 826
Patalinka,
явно е сбъркана кръвната група на детенце или на съпруга ти. Confused
Най-добре вси4ки вкупом да се изследвате отново. Hug

# 15
  • Мнения: 1 858
аз съм А отрицателна и затова ,когато малкия се роди му правиха кръвна група,но тези ще отидем до някоя лаборатория и ще разберем със сигурност .колкото до това,че ако се окаже друга кръвна група ще има много да обяснявам-то ,ако имаше нещо за обяснение аз нямаше да питам Wink))щях да знам ,защо е така-пу пу да не дава господ такъв товар да ми ляга на плещите.та това е от мен


Ааа не се притеснявай! Кръвната група няма последната дума. Ако мъжа ти вземе да скумросва изхода е ДНК тест за бащинство и там грешка не може да има, тъй че не се шашкай!

# 16
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
0 e рецесивен алел.
Ако родителите на мъжа ти са група В, най-вероятно и той е група В и са му я определели погрешно.
Изследването за кръвна група често дава грешки, мен например са ме изкарвали няколко пъти с А положително, а съм с отрицателна...

# 17
  • Мнения: 87
аз не съм притеснена,но виждам,че на него му ме въртях разни щуротии в главата-добре,че бебока прилича на него та не ми вади душата ,но все пак ще се изследваме пак ,защото това е важно.недай ти боже се наложи кръвопреливане...човек незнае какво го чака.аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим

# 18
  • Мнения: 22
Със сигурност не е въможно детето ти да е АВ при положение, че ти и съпругът ти сте А и 0, моят съвет е да провериш отново кръвната група на детето, ако обаче изследването потвърди че е АВ, то оттук автоматично следва, че обърканата е на съпруга ти- затова ще трябва после и той да си направи тестването- за ваше взаимно успокоение Confused

# 19
  • Мнения: 545
аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим

А няма ли я написана никъде по документите, с които те изписаха? При нас я бяха записали на епикризата от раждането.

# 20
  • Мнения: 87
нямаше я написана ,имаше само данните на бебето както си е стандартно;)))то ,ако я имаше щеше да има откъде да погледна;)))

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 282
А кога успяха да изследват и кръвната група на децата ви?! В нашата болница няма такива екстри. И какво ще рече "епикриза от раждането"?!

# 22
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има тема - нещо като "Знаете ли каква кръвна са децата ви?"
Има таблица с процентите на вероятност за кръвна група на детето според групите на родителите.
Май в пост на Никол. Розова е таблицата.

# 23
  • Мнения: 287
Родителите на моя съпруг са А+ ,но и той и брат му са О-.Разминаването на кръвните груби явно не е чак толкова необикновенно явление.Интересно ми е с каква кръвна група ще е нашето ,като също ни се дублират. newsm78 Grinning

# 24
  • Мнения: 287
Току-6то и аз разгледах таблицата на Никол.Няма какво да добавя,достатъчно е изчерпателна!А ,разбрах ,че нашето бъдещо детенце( дай Боже скоро време да ни сполети това щастие!) ще е 100% с нашата кр.група.  loveuuu

# 25
  • Мнения: 1 517
А кога успяха да изследват и кръвната група на децата ви?! В нашата болница няма такива екстри. И какво ще рече "епикриза от раждането"?!
Ами на мен ми дадоха един лист, на който беше описано как е минало раждането. Би трябвало навсякъде да дават.

# 26
  • Мнения: 660
Ако повторните изследвания потвърдят, че ти си А, бащата О и детето АВ, ако е сигурно, че вие двамата сте биологичните родители на това дете, тогава най-вероятно става дума за следното рядко явление:

Групите А, В и АВ (фенотип) се определят от наличието на едни белтъчни молекули по повърхността на еритроцитите /червените кръвни клетки/, които се синтезират при наличие на гени А, В или А и В в генома на човека (генотип). При липса на гени А и В не се синтезират тези белтъчни молекули и кръвната група е О. Синтезът на белтъците А и В, обаче, освен от гените А и В, се обуславя още от опосредничеството на един друг белтък, който се кодира от гена Н - при наличието му фенотипът съответства на генотипа. При рецесивен ген Н го няма белтъкът, който участва в синтеза на антигените /белтъчните молекули/ по повърхността на еритроцитите и така фенотипно човекът може да се прояви с кр.група О, дори ако носи гени А и/или В в генома си - това е така нареченият фенотип Бомбай.
Следователно - ако бащата носи ген В, но няма ген Н, той се проявява като кр.група 0, но е напълно възможно да предаде гена В в поколението и, ако от майката дойде доминантен ген Н, в детето да се прояви фенотипно антиген В.

Опитах да го обясня максимално просто, не знам дали съм успяла.

# 27
  • Мнения: 87
уха....благодаря за информацията.всичко това ми звучи толкова невероятно,че се чувствам като неандерталка;)))сигурно е че всичко ще бъде наред в крайна сметка-няма как иначе;)))поздрави  bouquet

# 28
  • Мнения: 408
аз след операцията не бях много на себе си та може да са казали А е положителна пък аз да съм чула АВ...ще видим
Боже, аз родих по нормален начин, ама като извадиха Юлия чувам "Ръката се скъса" и какво ли не си представих за секунди, а докторите казали "С ръката я разкъса". Така, че всички дружно на изследвания и всичко ще си дойде на мястото newsm10

# 29
  • Мнения: 4 406
може ли да не си чула добре- на мен А 2 ми звучи почти като АВ...

# 30
  • Мнения: 272
Ако повторните изследвания потвърдят, че ти си А, бащата О и детето АВ, ако е сигурно, че вие двамата сте биологичните родители на това дете, тогава най-вероятно става дума за следното рядко явление:

Групите А, В и АВ (фенотип) се определят от наличието на едни белтъчни молекули по повърхността на еритроцитите /червените кръвни клетки/, които се синтезират при наличие на гени А, В или А и В в генома на човека (генотип). При липса на гени А и В не се синтезират тези белтъчни молекули и кръвната група е О. Синтезът на белтъците А и В, обаче, освен от гените А и В, се обуславя още от опосредничеството на един друг белтък, който се кодира от гена Н - при наличието му фенотипът съответства на генотипа. При рецесивен ген Н го няма белтъкът, който участва в синтеза на антигените /белтъчните молекули/ по повърхността на еритроцитите и така фенотипно човекът може да се прояви с кр.група О, дори ако носи гени А и/или В в генома си - това е така нареченият фенотип Бомбай.
Следователно - ако бащата носи ген В, но няма ген Н, той се проявява като кр.група 0, но е напълно възможно да предаде гена В в поколението и, ако от майката дойде доминантен ген Н, в детето да се прояви фенотипно антиген В.

Опитах да го обясня максимално просто, не знам дали съм успяла.
Бравос, най-накрая някой, който да разбира за какво иде реч. Много добре обяснено. Ха сега да видим всички разбирачи до тук какво ще кажат Simple Smile Едва ли нещата са толкова прости, че да са обяснени в биологиите за 10 клас

Последна редакция: вт, 15 авг 2006, 13:41 от Biridonchella

# 31
  • Мнения: 4 414
Бравос, най-накрая някой, който да разбира за какво иде реч. Много добре обяснено. Ха сега да видим всички разбирачи до тук какво ще кажат Simple Smile Едва ли нещата са толкова прости, че да са обяснени в биологиите за 10 клас
ми да беше го обяснила ти, като си много в час... защото твоето обяснение за рецесивните алели не показваше да разбираш за какво иде реч Crossing Arms
чувала съм за фенотип Бонбай, но не знаех какво точно представлява. благодаря на biboshka за обяснението.  bouquet

# 32
  • Мнения: 272
Бравос, най-накрая някой, който да разбира за какво иде реч. Много добре обяснено. Ха сега да видим всички разбирачи до тук какво ще кажат Simple Smile Едва ли нещата са толкова прости, че да са обяснени в биологиите за 10 клас
ми да беше го обяснила ти, като си много в час... защото твоето обяснение за рецесивните алели не показваше да разбираш за какво иде реч Crossing Arms
чувала съм за фенотип Бонбай, но не знаех какво точно представлява. благодаря на biboshka за обяснението.  bouquet
Може и да не съм разбирала за какво точно иде реч, но и не съм се заблуждавала, че нещата при определянето на кръвната група са толкова прости и  само О да е рецесивен, а видиш ли при косата и очите да е суупер сложно.

# 33
  • Мнения: 4 414
Може и да не съм разбирала за какво точно иде реч, но и не съм се заблуждавала, че нещата при определянето на кръвната група са толкова прости и  само О да е рецесивен, а видиш ли при косата и очите да е суупер сложно.
виж какво, ако си търсиш с кого да се заяждаш, не си познала! нямам навика да водя безсмислени спорове. казах: "не съм била наясно с фенотип Бонзай. благодаря за информацията!"
злобни забележки в стил "натрихме ви носа!" и то от хора, които също не са били наясно /или с нищо не са показали, че са били/, са меко казано безсмислени!
айде весел ден и иди пийни една бира, че много си се разгорещила  bouquet

# 34
  • Мнения: 1 586
И аз се бях засилила да пиша за  фенотип Бомбай, но гледам вече сте го разнищили Simple Smile. Това е много рядка кръвна група и въобще не знам дали има такива случаи в България. Но ако наистина бащата е с фенотип Бомбай, добре е това да се изясни, защото едно евентуално кръвопреливане на кръв от друга кръвна група ще има фатални последици за него. На такива хора може да се прелива кръв само от същия фенотип и съответно такива донори на кръв са изключително ценни.

Ето още малко инфо за тоя рядък фенотип:
http://brie.medlabscience.med.ualberta.ca/de/abo/70abo-oh.html

Все пак вероятно се касае за грешка в изследванията Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 272
Може и да не съм разбирала за какво точно иде реч, но и не съм се заблуждавала, че нещата при определянето на кръвната група са толкова прости и  само О да е рецесивен, а видиш ли при косата и очите да е суупер сложно.
виж какво, ако си търсиш с кого да се заяждаш, не си познала! нямам навика да водя безсмислени спорове. казах: "не съм била наясно с фенотип Бонзай. благодаря за информацията!"
злобни забележки в стил "натрихме ви носа!" и то от хора, които също не са били наясно /или с нищо не са показали, че са били/, са меко казано безсмислени!
айде весел ден и иди пийни една бира, че много си се разгорещила  bouquet
Не съм имала намерение да се заяждам, съжалявам че си го изтълкувала така. Виж за бирата съм съгласна, айде и на теб весела вечер    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт