Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 авг. 2006, 18:31 ч.

Киселини, какво да направя?

• 6 541
  • 63
  •   1
Отговори
  • гр.София
Здравейте, мами
От няколко дни ме измъчват страшни киселини в стомаха  ooooh!
Моля ви споделета как се отървахте от тях или по скоро как ги направихте по понусими.
Благодаря предварително

# 1
  • USA
Здравейте, мами
От няколко дни ме измъчват страшни киселини в стомаха  ooooh!
Моля ви споделета как се отървахте от тях или по скоро как ги направихте по понусими.
Благодаря предварително

На мен най-много ми помагаше кисело мляко.  Има мами, които казват газирана вода, при мен не вършеше работа.

П.С: преди да публикуваш съобщението си отдолу има нов бутон " Проверка правопис" Peace

# 2
  • гр.София
здравей,

опитай с ТАЛЦИД . Изписа ми го гинеколога. На мен много ми помогна. Успех!!

# 3
  • ВАРНА
При мен засега спасението е в солетите и локума, презапасила съм се в къщи и само да усетя , че започва да ми ври, изяждам пакетче солети

# 4
  • София
и аз имах зверски киселини и ми помогна "алмагел" и сода. ама като, че ли сода ми помогна повече.

# 5
  • София
На мен пък много ми помагаше колата, както и други газирани напитки

# 6
  • 7800
Аз в началото се притеснявах да пия сода, но като стана непоносимо опитах и наистина имаше добър ефект.

# 7
  • Sunshine State (of mind)
Една току що отворена газирана вода ме оправя както нищо друго, когато не мога да вземам лекарства. Установила съм, че дъвка също помага, малко по-бавно от газираната вода, но пак става. Доколкото знам, не е хубаво да се прекалява със содата за хляб, въпреки, че тя най-скорострелно помага в такива случаи.

# 8
Газирана вода  ooooh!

# 9
  • Варна
При кризисни ситуации-сода му е майката  Peace Туй киселината си е отврат  Sick

# 10
  • Нови Искър
Алмагел, само той за бременни е безвреден и ефикасен, със содата минава, но ако си с по-кекав стомах ще ти навлече проблеми в бъдеще. но след прием на алмагел поне 15 минути не се яде и не се пие нищо Peace

# 11
  • USA
Алмагел, само той за бременни е безвреден и ефикасен, със содата минава, но ако си с по-кекав стомах ще ти навлече проблеми в бъдеще. но след прием на алмагел поне 15 минути не се яде и не се пие нищо Peace

Това съм го преписала от листовката на Алмагел А който имам в къщи:

ПРИЛОЖЕНИЕ ПРИ БРЕМЕННИ И В ПЕРИОДА НА КЪРМЕНЕ
Алмагел не се прилага по време на бременност и в периода на кърмене поради съдържанието на бензокаин.

А това от Алмагел:

По време на бременност и кърмене да се прилага за не повече от 5-6 дни, под лекарско наблюдение.
Не се препоръчва при случаи на токсикоза на бременността.

Всеки си преценява риска. Аз лично мисля, че колкото и да са ужасни киселините има други начини за справяне с тях от лекарствата.

# 12
  • Бургас
Газирана вода, а когато станеше нетърпимо - сода.

# 13
  • Нови Искър
е да ,по добре е да се пие сода - тя не е вредна, никак даже #Crazy
в случая говорим за по-малкото зло, и може би не е правилна думата ми безвреден, защото няма безвредно лекарство за бременна жена, но е по-малкото зло от сода, Талцид или нещо друго.
най - добрия вариант е да намериш храна, която да ги успокоява, но ако си като мен - дори и от ябълки получавах киселини - само Алмагела помагаше Peace

# 14
  • USA
е да ,по добре е да се пие сода - тя не е вредна, никак даже #Crazy
в случая говорим за по-малкото зло, и може би не е правилна думата ми безвреден, защото няма безвредно лекарство за бременна жена, но е по-малкото зло от сода, Талцид или нещо друго.
най - добрия вариант е да намериш храна, която да ги успокоява, но ако си като мен - дори и от ябълки получавах киселини - само Алмагела помагаше Peace

Аз никъде не съм казала, че содата е безвредна. Абсолютно си права, че е пъти по-вредна от Алмагела, просто написах какво пише на листовките, защото си писала, че е безвредно. Хубаво преди човек да се хвърля на лекарства( особено ако не са му изписани от лекар, а много мами вместо да се консултират с такъв си самоизписват лекарства от форума) е добре първо да се опита да установи кои храни му причиняват киселини, да ги изолира, след това да търси други храни, които да облекчават. Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт