Не знам какво да правя

  • 2 175
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
тойказа, че не иска да вижда детето, за да не се разстройвал както той така и бебо, за да дадял шанс на детето да живее спокойно със следващия мъж, който евентуално ще влезе в живота ми.
може да ти звучи налудничаво, но според мен, той се е опитал да направи най-доброто.т.е. да ти остави шанс за нов живот с нов мъж, да не обърква детето, за да не страда то. предполага, че си е мислел, че взема правилно решение. решил е, че това е МЪЖКОТО решение. естествено, не е на ясно с много неща...за други изобщо не си дава сметка...дано му дойде акъла в главата и да се разберете, а от тези неща да не остане и спомен  bouquet
мнного сила ти желая  bouquet

# 16
  • Мнения: X
Смея да не се съглася. Това е вечен спор, но въпреки всичко смятам, че детето ще страда повече, ако не познава баща си, отколкото ако го познава и само разбере, че не може да очаква нищо добро от този човек.
И не е никак благородно да кажеш "Детето ми е минало". Щом е толкова благороден да направи друго - защо не вземе да поеме напълно издръжката на детето си, да му осигури добър живот, пък нека не се появява известно време. Ама това "Детето е минало за да можеш ти да си живееш живота" са приказки за проветрение на устата дето се вика - и всичкото това срещу 50тина лева издръжка за нови дрехи - па иди си живей живота. Айде недейте бъдете толкова лековерни.  Hug Peace
Говорейки така те много добре си правят сметката...  Sick - сам се освобождавам от права, но по този начин си се освобождавам от задължения... хахаха. Laughing

# 17
  • Мнения: 2 863
Нищо в поста ти не говори, че си готова за крайни решения. Имате много малко детенце... Аз по-скоро горещо ти препоръчвам да седнете и да поговорите за причините за всичките тези скандали... зад тях стоят огорчение, неразбиране и бог знае още какво...  а колкото до нещата, които е казал- ами не  е нужно да ги правиш център на живота си в момента точно... щом се старае и се държи добре- опитай се и ти..е, сигурно няма да ти е  като преди, но може пък след време да стане.... има причини, за да се карате толкова- за това мисли Naughty но да въртите едно и също наистина може да ви докара до развод..."аз казах, ама той ми каза" - ОСТАВИ ВИ ГИ НАИСТИНА НАЗАД, поне за сега.... след време, като се успокоите малко,  опитайте да намерите камъчето, дето все ви бута каруцата....

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 21:23 от Jaly1

# 18
Jaly1, много ти благодаря, наистина имах нужда да чуя точно това. Докато не се разбере какво става, мисля твоят мост да ми стане като мото в живота. Наистина смятам, че това е правилното решение, което странно защо някой трябваше да ми предостави в сдъвкан вид, за да мога да го схвана, след като звучи толкова конструктивно и просто.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 19
  • Мнения: 476
Питаш: "Струват ли си такива втори шансове след като веднъж се е стигнало до задънената улица, дали така не лекъваме гузната си съвест, че сме си дали шанс, дали изобщо някое семейство е проедоляло такава криза, или всичко е само временно, докато и двамата се стараем."

Моето семейство преодоля такава криза, че и по-голяма беше даже. Моят съвет е, че трябва, задължително да дадеш шанс на брака си. Време, дайте си време. Разделете се за известен период, ако щете, но това е варианта. Нещата се осмислят и виждат най-добре, когато не си в центъра на събитията и пряк участник. Често наранени ние жените особено преувеличаваме и тълкуваме грешно. Не се укорявайте за нещата, които сте си казали, забравете ги. Каквото е казал за детето - казал го е. Ние притиснати от различни емоции в живота си казваме неща, които често не мислим, а по-късно се чудим защо така сме реагирали. Пак казвам дайте си време.
Тежко е да живееш сам, да си самотен родител, трудно е. Това, което е по-тежко обаче е, че когато си щастлив няма с кой да го споделиш. Детето ти прави първите си стъпки и няма кой да му се зарадва, излезнало му ново зъбче, а на теб ти се плаче, че няма с кой да споделиш щастието си...  Компромисите са винаги болезнени, но като решим да ги правим не бива да укоряваме нито себе си, нито човека до нас, защото ги правим в името на нещо, нали?

# 20
  • Мнения: 2 863
Jaly1, много ти благодаря, наистина имах нужда да чуя точно това. Докато не се разбере какво става, мисля твоят мост да ми стане като мото в живота. Наистина смятам, че това е правилното решение, което странно защо някой трябваше да ми предостави в сдъвкан вид, за да мога да го схвана, след като звучи толкова конструктивно и просто.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ  bouquet

Радвам се, ако съм помогнала.... почти винаги нещата са пред очите ни, сам е трудно да ги видиш, често казвам на приятелки, че имам нужда да им поговоря, та дано и аз сама се разбера:)) звучи смешно, но е истина...пиши, регистрирай се, за да можеш да си пишеш на лични с други момичета и се опитвай да си позитивна! Последното е адски важно, аз го разбрах като ми се скапа брака, ти го прави докато още имаш такъв:hug:

# 21
Ooooo, регистрирана съм, просто ми се ще да ми стане ясно какво ще стане с живота и брака ми, за да имам смелост да го напиша от регистряцията си.
Нищо не се променя, той се държи с мен, все едно съм му колежка, отговаря ми хладно и точно. Уж привидно всичко е наред, прибира се веднага след работа, оставя си всичките пари вкъщи, казва, че ме обича, ама нали знаете женското 6-то чувство, то ми казва, че нещо не е наред, една топка се е настанила в стомаха ми и не мърда от там. Съвсем различен е от човека, в когото се влюбих, нали се сещате онези дребните неща... казва ми, че ме обича, ама го няма онзи блясък в очите му, правим секс, но не е същото... Среща се с наши приятели и забравя да ми спомене, говори с наши приятели по телефона, а аз разбирам от тях. Когато искам да говоря с него и му кажа, какво ме притеснява, казва, че това са глупости Tired Не знам дали ще имам сили да изчакам да видя как ще се развият нещата...

# 22
  • Мнения: 2 863
Нямаш за къде да бързаш, просто се остави малко на нещата, понякога това носи неподозирани резултати... знам, че е трудно, аз самата още се уча на това, но виждам ползата.
Опитай, просто си кажи, че ще стане каквото има да става, че не всичко в  живота зависи от нас и нашите решения и се опитай да не дълбаеш непрекъснато. Hug

# 23
Определено има причина съпругат ти да е разсеян и да ти отговаря вяло.При мен беше така и реших ако ще се разделяме поне да направя така с живота си все едно живея днешния ден за последно.След време разбрах причината,друга жена чакаше дете от него.Знаех и мълчах до раждането.Вече той иска да сме заедно ,но не и аз.Бяхме заедно повече от15год.Даже ми постави ултиматум да се женим,но това няма да е брак.Вижда детето си от време на време/не  живее в България/

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ти не си готова за раздяла
щом и той се е навил на втори шанс - значи и той не  есигурен
ВИНАГИ може да си тръгнеш... не винаги - да се върнеш
не бързай
поживей ден за ден - както дойде, както можете
от това ще разберете какво искате и какво можете ... и ще предприемете нужните стъпки
само не бързай нито да си мислиш, че всичко е ок, нито да отписваш всичко - понякога нещата излизат от контрол а после се нареждат, а понякога се прекършват за винаги - при вас остава да видите какво е станало в действителност - но за това ви трябва време и спокойствие, което пак идва с времето и отдалечавяне от събитието

# 25
  • Мнения: 357
Аз направих хиляди компромиси, които се оказаха излишни. Но въпреки болката и огорчението, които преглътнах, мисля, че си заслужавше, за да съм напълно убедена, че съм направила всичко възможно детето ми да расте с двама родители.
Няма нищо лошо да направите компромис и опит да спасите семейството си, когато има желание и от двете страни, може да успеете. Въпроса е този опит да не се превръща в безкраен низ от компромиси от твоя страна. В момента, в който усетиш, че това се случва, тегли чертата и бягай!
Желая ти успех!   bouquet

# 26
  • Мнения: 412
първо - спри цигарите и кафетата, вземи си едн адълга вана (ако можеш) и изпий чаша чай, пробвай да се наспиш и на сутринта ще му мислиш!

Нещата рано или късно си влизат в баналните житейски релси и ......живота продължава, каквото и да стане!

Абе чак толкова лесно не е да ти кажа, ако всичко опираше до ваната и съня ехее...колко семейства все още щяха да са такива.

Кара, за съжаление се случват и такива неща. Аз не знам...в моето семейство (според моите виждания, нещата също са се изчерпали) и аз не знам какво да правя, защото не намирам сили в себе си да кажа какво всъщност ми е на душата, защото знам, че другата страна няма да ме разбере и ще станат само излишни истерии. Надявам се да намеря сили, защото в момента за мен няма смисъл да продължавам да живея с човек, който не е узрял за нещата от живота и най-вече да бъде баща и все още си е в пубертета. Две деца искам, да, но не едното от тях да е мъжа ми. Искам до себе си човек, който най-малкото да се радва на всяка минута с детето си, здраво стъпил на земята, с амбиции за семейството си или поне за себе си, абе някакво развитие, а не да се чуди как да се скатае, за да може да седне пред компютъра и никой да не го закача. За мен това не е семейство. Има и други неща, но не искам да пиша за тях, достатъчно ми е, че споделих и това Tired.
когато прочетох твоят пост първо си помислих, че тази история ми е позната
сега ми е ясно,че си плагиатка и пишеш за мен и моят живот
няма такова съвпадение просто
само,че откакто си продадохме компютъра,вниманието му е насочено към телевизора и списанията
кофти
какво правим с теб
предлагам ти брак
вече си видяла всичко в скапания живот,така че мога да те взема
пък и съм свикнала да съм мъжа в семейството Joy

Общи условия

Активация на акаунт