Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте.
Днес не успях да намеря в търсачката и на 144 телефона на паспортната служба към РПУ-то и затова питам тук.
Как да извадим задграничен паспорт на сина ни (2г.3м)?Нямаме брак, но таткото е признал детето- и двамата ли трябва да подаваме заявление. И за таткото ще трябва да вадим паспорт. Колко е стандартния срок, какви документи трябват, снимки и пр. Моля, който скоро е минал през това или е наясно с процедурата да ми каже. Благодаря предварително! Wink
Цитирай

София

По адрес на майката.
Когато си сменях документите и вадих нови, детето го записаха с моя адрес и задграничният му паспорт е на моя адрес.
Цитирай

София

Гугъла си е голяма работа Laughing
Намерих това:
НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ИЗДАВАНЕ
НА ЗАДГРАНИЧЕН ПАСПОРТ

Заявление
Лична карта
Снимка 1бр~~~
Предишен документ от същия вид
Такса
ПРИ ПОДАВАНЕ НА ЗАЯВЛЕНИЕ ЗА
ПАСПОРТ НА ЛИЦА ДО 18 ГОДИНИ Е
НЕОБХОДИМО ЯВЯВАНЕТО НА ЛИЦЕТО И
ДВАМАТА РОДИТЕЛИ

Но все още се интересувам от сроковете на издаване и таксите. Ако някой знае-много ще ме улесни  Very Happy
Цитирай

София

Аз вадих за 3 дена и беше по скъпо, още повече че правих, лична карти 2 задгранични и беше към 100 лева.
Някъде има наредба колко струва.
Най- краткия срок е 3 дена.

Има и 24 часа, но се съмнявам че бързате толкова.

Ето
http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents_10.htm
Цитирай

София

20 работни дни, 30 или 40 лева беше таксата
Цитирай

За детето и двамата трябва да присъствате при подаване на заявлението. Таксата за паспорта на детето-обикновена поръчка е  7 лева, за таткото ще е 30 лева. Паспортите могат да се търсят след 10-15тия ден, обикновено са готови тогава. За бърза поръчка, до 3 дни, цената се удвоява. Има и експресна поръчка, където е редовната цена х5.
Снимки трябват х2.
Цитирай

Варна

Аз вадих преди няколко месеца.
Мисля, че таксата беше 21 лв. за 30 дни.
Искаха ми оригинал и копие от Акта за раждане и документ от Общината потвърждаващ местожителството на щерката (20 ст.) Не съм сигурна, но май искаха 2, а не 1 снимка. Не забравяй да вземеш собствената си лична карта (аз моята я забравих в колата)
Трябваше да присъстваме и двамата при подаването на документите. При вземането е достатъчно да отиде единият родител.
При правенето на пълномощно отива родителят, който остава в страната. Присъствието на детето не е необходимо. Таксата си е 6 лв.
Преди да издадат паспорта минават от РПУ за да проверят дали наистина детето живее на посочения адрес. Ние не живеем и майка ми е казала, че сме на разходка. Полицаят е поискал потвърждение от 2 съседи (по принцип трябва да са над 16 или 18 г., но поради липса на такива се е задоволил с потвърждението на 14 годишното съседче.
Мисля, че това беше всичко Smile
Цитирай

София

Страхотни сте! БЛАГОДАРЯ!!!  bouquet  bouquet  bouquet
(Малко ме втрещи тази проверка по местоживеене- не 4е ме притеснява, просто се изненадвам, 4е полицаите вместо да правят присъщите им дейности се занимават с глупости)

Утре ще снимаме малчо и в понеделник ще отидем да подадем заявленията, а аз в петък ще мина да ги взема от РПУ-то. БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!
Цитирай

Canada

Миналия месец вадих паспорт на малката ми дъщеря. Искат заявление (родителите се подписват на място), една снимка (при получаването на паспорта ми я върнаха), копие на акта за раждане на детето (на място го сверяват с оригинала) + моята лична карта. Тъй като при нас таткото не си беше в БГ, имах пълномощно, което приложих към документите. Таксата за бърза поръчка (3 работни дни) е 16 лв. Държаха да видят детето при подаването на документите. Не са правили посещение на домашния ни адрес (с таткото имаме брак).
Цитирай

Варна

Ех, ама съм и аз вейка отвейкова.
При подаване на документите - 2 родители + детето.

А за проверката мисля, че са прави (не знам дали има значение, но нямаме брак). Полицаят е казал, че има и случаи, когато на посочените адреси изобщо не са и чували водещите се там  бебета/деца.

Само ме озадачава разликата в таксите  newsm78
Почти едно и също време вадих паспорт и сменях книжка и може 21 лв. да е било за книжката...
Цитирай

БГ - София

Вече са ти отговорили на въпросите. Само ще кажа, че миналия месец вадихме на малкия паспорт и стана за 15 дни (обикновена поръчка - 7лв). Децата се водят по адреса на майките си (ние със съпруга ми сме на различни адреси), но не са ми искали справка за адресна регистрация от общината.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.