цаца - печена

  • 9 027
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Днес купих килограм цаца, която много обичам, но избягвам да ям пържено, заради остър гастрит. Интересно ми е, дали мога да я приготвя по друг начин - например печена на фурна? Моля, не ми се смейте на глупавия въпрос, но дали ще стане вкусно?

# 1
  • Мнения: 2 550
Риба, риба, ама цаца.
Пробвай да я изпечеш с доматен сос  newsm78
И все пак, ако ще е цаца...да е пържена.
С бира, картофки и хубаво време   bouquet

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 144
Риба, риба, ама цаца.
Пробвай да я изпечеш с доматен сос  newsm78
И все пак, ако ще е цаца...да е пържена.
С бира, картофки и хубаво време   bouquet

 Simple Smile цаца, цаца, ама вкусна.
Аз също препоръчвам с доматен сос. Нареждаш в тавата, заливаш с дом. сос, поръсваш олио, чер пипер, сол, дафинов лист и печеш.
ІІ вариант - нареждаш в тавата, поръсваш повечко олио, пак същите подправки и печеш. Сервираш с лимон и гарнитурка по вкус.

Да Ви е сладко !

# 3
  • Мнения: 1 455
Благодаря за идеите   bouquet !
Днес или утре ще пробвам някой от вариантите и след това ще докладвам какво се е получило.

# 4
  • Мнения: 920
На скара или на тиган. Нанизана на класиката - клечки от метла. В наши дни трудно се намират, но нещо подобно. На барбекю - махаш решетката, мъжът ти ти издялква тънки, дълги пръчици и слагаш над жаравата. Последното го правихме, но на природа. Там не ти прави впечатление, че тук таме имало въгленче.

# 5
  • Мнения: 649
В тавичка с повечко лук, чушки и домати -става много вкусно (знам, че няма да ти допадне, но оригиналната рецепта на баща ми включва и няколко парченца сланина Laughing)

Да ти е вкусно

# 6
  • Мнения: 1 455
Благодаря и на Г-жа Смутена-Засрамена и на бг-мама за предложенията   bouquet!
Бг-мама, аз сланината няма да я уважа, но ако знаеш мъжът ми как ще й се израдва  Grinning!

# 7
  • Мнения: 1 455
Направих цацата на фурна - без да добавям друго. Стана супер, на вкус като пържената, но много по-лека, защото липсва мазнината. Вече ще правя само печена цаца.

# 8
  • Мнения: 3 550
Даниспорт, опиши все пак, че се заинтригувах, а хич ме няма в готварството. Хич ли нищичко не добави? Пече се само на водата от размразяването ли? За колко време и на колко градуса?

# 9
  • Мнения: 1 455
Steisi, нищо не добавих, дори и сол или други подправки, защото цацата си е доста осолена по принцип (дори на мен ми беше прекалено солена). Та, размразих я и я изсипах в тавата. Не съм добавяла нито вода, нито мазнина. Пече се около 20 - 30 мин. на 250 градуса.

Забравих да спомена, че все пак я изплакнах добре и може да си е останало малко вода, защото я плакнах в тавата.

# 10
  • Мнения: 3 550
Благодаря, след някой и друг ден ще пробвам!  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 7 091
В тавичка с повечко лук, чушки и домати -става много вкусно (знам, че няма да ти допадне, но оригиналната рецепта на баща ми включва и няколко парченца сланина Laughing)

Да ти е вкусно


 И аз я правя така и всички в къщи много и се радват Wink

# 12
  • Мнения: 156
Замразена риба се размразява само във вода! На цацата  махам главите и я пека във фурната с малко олио, червен пипер и много лук, ако има пресен става още по-вкусна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт