докато суче кърмата излиза през носа

  • 2 509
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Вече няколко пъти забелязах, че докато суче през носа и излиза малко кърма. Тази вечер обаче детенце сучеше спящо и като я вдигнах видях че от носа и се стича кърма а петното на леглото беше доста голямо. Случвало ли ви се е такова нещо?

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 23:47 от lady di

# 1
  • София
  • Мнения: 630
В началото на бебка и се случваше доста често Laughing. Не знам със сигурност дали това е причината, но тогава гърдите ми доста често бяха напрегнати и като че ли на бебка млякото и идваше твърде много. Този период отмина вече Wink.

# 2
  • Мнения: 481
Това става само когато лежи на дясната си страна и съответно само от дясната ноздра. Дали не е някакъв анатомичен проблем? И другия проблем е, че кърмата като засъхне в нослето и пречи, вие как почиствате ноздрите на бебчетата?

# 3
  • Мнения: 160
и на мен и се е случвало когато Кико беше на около 2-3 месеца, пак в легнало положение. не се притеснявай, едва ли е анатомичен проблем, по-скоро на детенце му идва в повече и буквално му "излиза през носа"  Laughing а и ако не се сърди и мръщи като се случва, значи дори не й е неприятно - на моят поне хич не му пукаше, въпреки, че аз като забелязах, че става така спрях да го храня легнал. сега обаче подновихме практиката и всичко е ок.
можеш да почистваш ноздричките с физиологичен разтвор - по 1-2 капки във всяка ноздричка. после тя сама ще си изкиха каквото и пречи. ако видиш, че не се получава използвай аспираторче за нос след физиологичния разтвор - не боли и върши работа. успех  Hug

# 4
  • Мнения: 47 963
и на нас ни се е случвало няколко пъти когато пепи беше по-малък Rolling Eyes
да си призная честно-не знам дали е нормално,но мисля че да Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 830
За почистването ползвай физиологичен разтвор и фитилче от памук. А иначе и на мен ми се е е случвало да им излиза през носа.

# 6
  • Мнения: 8 917
Вече няколко пъти забелязах, че докато суче през носа и излиза малко кърма. Тази вечер обаче детенце сучеше спящо и като я вдигнах видях че от носа и се стича кърма а петното на леглото беше доста голямо. Случвало ли ви се е такова нещо?
Не ми се е случвало и чувам за пръв път   Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 601
Да случвало ни се е,както и на други майки,с които съм говорила

# 8
  • Мнения: 1 030
За всеки случай я заведи на лекар да й проверят МЕКОТО НЕБЦЕ - чувала съм, че така става при бебета, които нямят меко небце. Или поне за твое успокоение, че всичко е наред иди на лекар.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е да става въпрос за две неща - за твърде силен рефлекс на потичане (най-вероятното - тогава бебето не може да се справи със силната струя и може да излиза мляко през нослето и да се дави понякога) или наистина за някакъв лек дефект на небцето. Но е малко вероятно да е второто, тъй като ако има такъв, дори да е малък, обикновено бебето не може да суче добре, тъй като не може да се образува успешен вакуум и се появяват проблеми с наддаването и с количеството кърма при майката. Но все пак е добре да заведеш да го погледне добър УНГ - като прегледът се прави не само с оглеждане, а трябва да се пипа, за да се открие ако има хлътнатинки някъде.

# 10
  • Мнения: 1 072
А, и при нас се е случвало 1-2 пъти докато бяхме малки -  в легнало положение, доста се бях стреснала, но е силен рефлекс на потичане, както каза Хедра, не се шашкай Grinning

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бебето на равно ли спи и хубаво ли засуква?
Докато кърмиш, лесно ли можеш да изкараш зърното от устата на бебето, или се налага да пъхнеш пръст, защото вакуума е много силен?
Моето бебе имаше отворче на небцето, но изобщо не правеше вакуум при сукане и много трудно  се хранехме, кърмата по-скоро потичаше, отколкото той да я засуква.
Не вярвам да има цепнатина на небцето, защото тогава няма да е лесно кърменето, макар че около една трета от мамите успяват, но много зависи от мястото на отворчето.
Внимателно разгледай устата на бебето, най-добре светни с фенерче и огледай небцето. Ако има цепнатина, ще виждаш тъмна сянка по средата.
Предполагам, всичко ще си е наред.
Ако нещо те смущава при огледа, заведи го не на УНГ, а в пластичната хирургия на Пещерско шосе (виждам, че сте от Пловдив) - там е най-добрия хирург в България. На 4 ет, търсиш доц. Анастасов. Той би могъл да каже дали има анатомичен дефект и какъв.   Приема в петък сутрин, без направления и безплатно. Тел. 032- 60 29 35 - просто се обади ден-два преди това да се запишеш.
Според мен по-скоро му няма нищо, много бебета връщат и през носа. Но е доста неприятно, защото запуши ли му се носа, после плаче.

Съветът ми е да повдигнете матрачето на креватчето около една педя откъм главата - да се получи равномерен наклон и бебето да спи така леко повдигнато.

И в случай, че сме те притеснили с тия приказки за небцето - ако бебето яде, това е дефект, който не е никак страшен, операцията се прави, за да няма говорен дефект после (носово говорене). Притеснително е, ако бебето трудно се храни. Моят пакостник е опериран в от доц.Анастасов и сега си има съвсем хубаво небце и яде като змей, че през бебешките времена доста погладува.

# 12
  • Мнения: 5 391
И на мен се е случвало, веднъж когато гърдите ми бяха адски напрегнати.И аз го отдавам на невъзможноста детето да се справи със силната струя изтичащо мляко.Повече не се е повтаряло.

# 13
  • Мнения: 481
През по-голямата част от денонощието кърмата ми шурти, а бебка прави такъв вакуум че дори и като си пъхна пръста трудно си изкарвам зърното. Тези приказки за дефекта на небцето обаче наистина леко ме стреснаха, май трябва да отидем на лекар все пак.

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ако прави такъв вакуум, не вярвам да има нещо на небцето.
По-скоро се дави от многото кърма. Опитай някаква поза на кърмене, при която бебето е по-изправено.

Общи условия

Активация на акаунт