Нормална ли е тази цена?

  • 5 068
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
За доста сложен монтаж на миялна - при вече свързана пералня, монтирана кухня и липсващи изводи за чиста и мръсна вода и факта, че не искахме да се разбива никъде удоволствието излезе към 80 лв. някъде, цената на кранове и разни врътки, които трябваше да се сложат, за да се използват вече съществуващите изводи на пералнята влиза вътре. Сметката е при брат ми, не помня точно кое колко струваше, но по-голямата част от сумата е за части, монтажът да е бил към 25 лв. някъде, не повече; при това човекът вися почти цял ден и сам ходи да си купува частите, хич не беше проста работа. А, забравих - миялната трябваше да влезе в шкаф, предназначен за съвсем друго, не за вграждане; човекът я нивелира и закрепи на нужните разстояния от стените на шкафа - иначе можеше и да тръгне да реди чиниите на отцедника Crazy. Ако беше някой кретен, можеше и да се разсее точно за това и после да се чудим откъде ни е дошло.

# 16
  • Мнения: 8 505
Олял се е много.Не зная колко взимат за това,но е поне 3 пъти по-малко.Нашата я връзва мъжът ми.

# 17
  • Мнения: 1 403
 КАРЧЕВА  що не каза по рано. Ще ти пратя мъж ми да ти я върже за 70лв. ---- ПРОМОЦИЯ  smile3508
маитапя се да не се обидиш  smile3503

# 18
  • София
  • Мнения: 3 421
 За толкова пари и аз ще дойда да я свържа. Laughing
Разбира се, че са много. Аз не съм много в час за тези неща, понеже в къщи майстор не влиза(мъжът ми е за всичко), но като обикалях по магазините и установих, че монтажа върви от 1.5 % до 5 % от стойността на покупката. Ако пералнята е 500 лева - около 25 лв е нормално.
 Така се ориентирам кое е нормално(приблизително разбира се).

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Момичета...
Бъркате доста понятията. Значи, при направени водопроводни изводи, свързването е 25лв. и то точно това означава да свържеш нов уред (махането на транспотрните планки, затягане на болтове и тест).
Но пробиване на стени и монтаж на ВиК кранове и клапи не се прави от сервизните техници. Това си е само и единствено приоритет на ВиК майсторите.

# 20
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Момичета...
Бъркате доста понятията. Значи, при направени водопроводни изводи, свързването е 25лв. и то точно това означава да свържеш нов уред (махането на транспотрните планки, затягане на болтове и тест).
Но пробиване на стени и монтаж на ВиК кранове и клапи не се прави от сервизните техници. Това си е само и единствено приоритет на ВиК майсторите.
Simple Smile Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 5 289
Шани съгласна съм с теб,въпреки,че на доста от техниците им се налага да пробиват стени,всъщност една дупка в стената.Нашия дядка иска 35лв за работата и 15лв за материала,е да ама тва не прави 100лв нали,но щеше да си вземе.Разправях се досега с него,исках касови бележки за материалите,понеже аз откъде да знам колко струват.Е бележки нямаше естествено,първо поиска 50лв,после каза 35,дадох му 35лв и повиках другия майстор.Преди малко видях,че дъртака си е взел едното материалче,което вече беше сложил и аз му бях платила,докато си е прибирал партакешите си е взел и тва.Абе нямам думи просто,друг път ще подбирам по внимателно.Благодаря ви за съветите и мненията. Hug

# 22
  • Мнения: 573
При него явно важи фразата-ден година храни #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
А забравих да кажа,че на излизане от вратата спомена:"ВИЕ НЕ СТЕ ПЪРВИТЕ,КОИТО ПРАВЯТ ТАКА!!",а аз му отговорих-явно има защо,просто потвърди мнението ми с тези си думи. Close

# 24
  • Мнения: 8 917
А забравих да кажа,че на излизане от вратата спомена:"ВИЕ НЕ СТЕ ПЪРВИТЕ,КОИТО ПРАВЯТ ТАКА!!",а аз му отговорих-явно има защо,просто потвърди мнението ми с тези си думи. Close

 Mr. Green Дядото е решил наведнъж да си изкара пенсията Wink Няма и да сте последните, "които правят така" Wink Какви 100 лв ooooh! Нашата я свърза мъжът ми Peace

# 25
  • Мнения: 1 448
Малко офф - Имахме и ние един такъв олигофрен да ни претапицира гарнитурата за 280лв, веднага последва  smile3513, после се връща 2 пъти - единия път с нова оферта, другия, защото си беше "забравил" ключовете вкъщи и между другото спомена нова цена. Уууууууу ама прости хора колкото искаш  hahaha Развалят само името на кадърните хора, баш майсторите  Laughing

# 26
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
Добре, ясно - дядката е нахален, безочлив...и т.н. Проблемът е обаче, че вие сте го цанили точно на цената, която ви е казал. Мисълта ми е, че грешката си е ваша, че първо не сте проучили цените и че не сте си потърсили сигурен майстор. Това, че човекът си слага висока цена за труда, не го прави калпав майстор. В случая вие сте имали уговорка, макар и устна  Naughty

# 27
  • Мнения: 569
  25лв. ни взимаха на нас преди време за същото нещо, но без пробиване на стената,тръбите си бяха прекарани, само трябваше да свърже пералнята. Ако не 25лв.,най- много 50лв. му дайте и до там.

# 28
  • Мнения: 4 546
за пробиване на дупка взимат от 8 до 20 лв, зависи от големината на дупката и от материалът, който трябав да се пробива. за ВИК незнам колко точно излиза, но разните му маркучета и кранчета не са скъпи. 100лв са много от където и да го погледнеш newsm78

# 29
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Малко оф: не викайте телевизионен и въобще ел. техник, на име Камен Илиев ( 0887 482 004 ). Този техник престоя в нас 4 дни, по цял ден, накрая взе 70 лева, като не свърши никаква работа, а дори съвсем развали телевизора. Накрая след като разпердушини телевизора ( буквално ) проблемът се оказа в антената ( съвсем елементарно ), но той си взе парите, а ние ще си бием в главата телевизора.
Извинявам се за оффа, ама като чуя думата техник от тогава и ми се вдига кръвното.

Общи условия

Активация на акаунт