Нормална ли е тази цена?

  • 5 070
  • 58
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Вчера извикахме майстор да ни свърже новата пералня,един възрастен,абе направо си е дядо,който ни препоръчаха.Дойде човека и каза,че ще струва 100лв.Пробил е дупка в стената на банята,където е чешмата и от другата страна ще се пада кухнята,където е изкарал някакви тръби.Не пожела да завърши свързването на пералнята и каза,че утре т.е. днес ще довърши.При моя приятелка случайно вчера е бил техният техник за пералнята и я накарах да попита каква цена взима той за свързване на пералнята,като му е обяснила за пробиването на стената и т.н.,и човека казал,че взима 25лв Shocked и се шокирал от сумата 100лв,която искат от мен.Говорих с мъжа ми и той каза да му дам 20лв за вчерашната работа и да си извикам другия майстор.Сега чакам дядката и ще му поискам обяснение защо иска толкова много пари и най-вероятно ще го пратя да си ходи.Но кажете ми на вас какви суми са ви взимали за тази работа,понеже 100лв ми се струват много,но първоначално се съгласихме,защото нямахме представа колко струва по принцип. Thinking

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ние сами си свързахме пералнята.
Ако не е заради гаранцията, защото понякога се изисква техник да извърши свързването, направо няма смисъл и 20лв. да му давате. Попитайте го къде е документирал тарифата си и дава ли документ за работата, извършена от него.

# 2
  • Мнения: 396
Много ясно ,че цената е убийствена,егати работата,преди два дена и ние слагах ме нова пералня и въпросната дупка в стената я направи мъжът ми!!Чак пък сто лева този се е забравил направо.....
 

# 3
  • Мнения: 5 622
 Бахти безумието  #Crazy Бахти нахалният дядка  smile3513

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 307
Това ми изглеждат много пари за тази работа - виж 25 лева е нормално. Аз правя ставнение колко вземат майстори / например зидаро-мазачи, чиято работа е доста тежка / на ден - надница 30 - 50 лева, или 10 - 12 лева на квадрат измазано. Тия сто лева за две дупки и пускане на два маркуча са си направо обир  Shocked

Да добавя / някъде към средата на 2002 год. / сложихме нашата пералня, но си имаше дупки към вода и отводнение и ни взеха 5 лева за свързването.

# 5
  • Мнения: 2 494
Цената е нереална.Извикайте си другия майстор Peace

# 6
  • между град и село
  • Мнения: 212
   Егати дъртия наглец #2gunfire #2gunfire #2gunfireБезобразно много иска. Нашата си я монтира мъжа ми  и един комшия.Повече от 25 лева е прекалено много. Направо го прати да си ходи. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Така си и знаех,явно иска толкова пари понеже той не работи,ако някой случайно го викне тогава и иска да се възползва от нас.А не стига,че иска толкова пари ами и го прави 2 дни,вчера работи до обяд и край утре щял да довърши.Само го чакам да дойде и ще ви кажа как са се развили нещата. Flutter

# 8
  • Мнения: 7 186
Тоя луд ли е бе, я го разкарайте!
При положение, че пералнята струва 300- 500 лв примерно да иска още 100 лв само за свързване!? Shocked

# 9
  • Мнения: 522
И на мен ми се струма много висока цената!Нашата пералня мъжа ми я свърза и нямам представа за цената, ама 100 лв..... Naughty

# 10
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Бахти безумието  #Crazy Бахти нахалният дядка  smile3513
Та пералнята струва 300 - 400 лева, той иска да си купи при три монтажа нова!
Я го изгони!  #Crazy

# 11
  • Мнения: 2 336
За да нямаме подобен род проблеми мъжът ми си върши всичко сам-абсорбатори, перални и всичко, което не изисква монтаж заради гаранция.

# 12
  • Мнения: 5 622
За да нямаме подобен род проблеми мъжът ми си върши всичко сам-абсорбатори, перални и всичко, което не изисква монтаж заради гаранция.

И ние сме така. Добре, че мъжът ми е сръчко  Heart Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Нашата пералня не изисква монтаж заради гаранция,но мъжът ми едва ли ще може да я свърже,за такива неща винаги вика майстори да знае,че всичко е направено от един път,понеже той може да сбърка някъде. Grinning

# 14
  • Мнения: 211
100 лева??????????????????  #Crazy #Crazy #Crazy Че за 100 лева и аз ще я свържа! Само че ми я свърза мъжа ми. Иначе що за философия. Само трябва да знаеш какви фитинги ти трябват ако трябва допълнително да си купуваш. Какво толкова ! Най-важното да не забравите прословутите транспортни болтове, че като я пуснете ще хукне да простира. Успех!! И го разкарайте тоя дядка. Че така н еможе да дереш кожата на хората.

Общи условия

Активация на акаунт