рецепти за макарони за дете

  • 8 249
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Синът ми много обича макарони, но искам да му приготвя и нещо извън обичаините със сирене, кашкавал и масло. Дайте идеи за нещо със зеленчуци, месо

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 037
със сос за спагети ,още може като мусака ,но вместо картофи слагаш макарони,на фурна с прясна мляко ,захар и яйца.Относно зеленчуците и месото импровизирай-запържи и ли задуши предварително месо -пилешко ,свинско прибави различни зеленчуци може соев сос да сложиш и прибавяш сварените макарони

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 12:03 от rosi atanasova

# 2
  • Мнения: 649
Макарони на фурна не иска да яде, но благодаря. Идеята за мусаката много ми хареса  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 668
Със смляно месо и доматен сос ( като за спагети ) и после объркваш с макароните ! Laughing

# 4
  • Мнения: 1 860
 Днес правих за Габи спагети. Соса го импровизирах. Запържих леко лук, чушка, гъби, кайма и доматено пюре. Малко подправки и се получава нещо като болонезе. Готови пюрета с макарони съм купувала с кашкавал и царевица, или карфиол, броколи и кашкавал. Можеш да импровизираш сосчетата.

# 5
  • Мнения: 5 183
Май пове4ето деца оби4ат макарони.
На Томи съм му ги давала с какво ли не, но напоследък харесва с риба тон от консерва. Рибата е с някакви подправки, харесва му тази, която е с домати. Също така, ги хапва и само със сирене или със сирене и кисело мляко, защото е голям любител на вси4ки мле4ни продукти. Веднъж бяха много горещим, а бързахме за градуина. Сложих 2 лъжици кисело мляко от хладилника, за да се охладят, разбърках ги и с натрошено сирене и стана вкусно. Сега, и без да бързам, така ги иска 4есто.
Друг любим вариант, дядо ми така си ги прави. Томи много ги хареса - сварените и отцедени макарони се връщат на котлона, като в тях се изсипва смес от яйце, разбито със сирене /коли4еството яйца и сирене зависи от това колко са макароните, естествено/. Бърка се до готовност. Така яй4ено-сиреновата смес попива добре в макароните и ги прави со4ни и много вкусни.
Ние не сме фенове на вариянтите със захар и въобще никакви сладки варианти не се хапват у нас.

Общи условия

Активация на акаунт