Задушени картофи с копър?

  • 19 076
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 550
Много ме е срам, че пускам тема за задушени картофи с копър, но съм на зор, а не знам как се правят  Blush

Моля за помощ.
Рецепта ако може и най-важното - как точно се задушават катофите  Blush Blush Blush

Благодаря предварително   bouquet

# 1
Здравей ами картофите се задушават като в сгорещеното олио сложеш малко вода и те първо се задушават а като се изпари водата се запържват леко и получават лека коричка.след като се извадят се слага копара и маргарин ако искаш.ПРИЯТЕН АПЕТИТ.

# 2
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Предполагам , че питаш за картофи "соте":

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=102145.0

# 3
  • Според сезона
  • Мнения: 297
 В херметическа тенджера се слагат обелени и нарязани картофи , сипва се една чаша вода , сол / или вегета/ , парче масло и се затваря  за 10 минути . След отварянето на тенджерата се добавя копър и чесън / по желание/ Раздрусва се ....

# 4
  • Мнения: 1 099
Аз лично ги правя нарязани на по-големи парчета. Wink

# 5
  • Мнения: 465
Аз лично ги правя нарязани на по-големи парчета. Wink
и аз така Peace

# 6
Нарязвам картофите на кубчета. Спържвам ги във фритюрника. Докато са топли ги слагам в тенджера, в която има малко масло, нарязан копър и счукан чесън. Затварям тенджерата и започвам да друсам за да се разтопи маслото.
Картофите стават мекички и много вкусни  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 672
В херметическа тенджера се слагат обелени и нарязани картофи , сипва се една чаша вода , сол / или вегета/ , парче масло и се затваря  за 10 минути . След отварянето на тенджерата се добавя копър и чесън / по желание/ Раздрусва се ....

ние им казваме друсани картофи, заради раздрусването им Laughing

# 8
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Става и в микровълнова - картофите се нарязват на кубчета и се слагат захлупени, без вода. След 7-10 мин се разбъркват, добавя се масло (маргарин или зехтин по време на пости) и се пускат още 5-10 мин.(според количеството картофи). Накрая се разбъркват още веднъж, добавя се копър и сол и се пускат за още 1 мин.

# 9
  • Мнения: 5 299
Аз ги сварявам предварително, и после ги запържвам леко. ПОръсвам с копър и чесън.
МОже да си направиш и сос към тях, вместо да слагаш копър и чесън: Разбъркваш малко майонеза с кисело мляко - добавяш чесъна и копъра - и готово. Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 1 328
В херметическа тенджера се слагат обелени и нарязани картофи , сипва се една чаша вода , сол / или вегета/ , парче масло и се затваря  за 10 минути . След отварянето на тенджерата се добавя копър и чесън / по желание/ Раздрусва се ....

След като са се сварили в херметическата се излива останалата вода, тогава се слага маслото, поразбърква се и чаааак после копър и чесън. Така с маслото се "топят" в устата...  chef

# 11
  • Мнения: 346
и аз сварявам картофите в микровълнова за 10минути със съвсем малко вода колкото да се покрие дъното,като се сварят ги изсипвам в тиган с разтопено и загрято масло запържвам с 1пил.бульон и добавям копъра към края eat

# 12
  • Мнения: 1 427
Аз ги слагам в сгорещено олио в тиган с капак.Бъркам ги често, слагам пасиран чесън и накрая поръсвам с копър. Peace

# 13
  • Мнения: 14 488
аз ги правя така:
нарязани на по едро, в тенджера с повечко олио и с половин чаша вода /за кило картофи/
засдушавам като бъркам отвреме навреме. ако са пресни ги задушавам докато омекнат до леко разкашване. накрая слагам сол и копър.
голям успех съм имала пред гости с така направените картофи за гарнитура.

# 14
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
Нарязвам картофите, изсипвам ги в тава за печене, добавям нарязан на ситно чесън, копър и сол. Заливам с вода и пека на умерена фурна до готовност.  chef Може да се покрие с фолио и накрая само да се махне да се запекат.

Общи условия

Активация на акаунт