Палачинково руло или печена палачинка

  • 22 724
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 455
Направих рулото отново и този път стана доста по-сполучливо. Определено ми отива повече брашно, но явно зависи и от лъжиците. Направих го от половината смес, а другата половина използвах за палачинки. Та, блатът беше по-тънък и този път не се нацепи при сгъването. Само дето отвътре не е пухкав, както трябва да бъде, а пак си е леко глетав, но карай - вкусно е и така. Тези дни ще направя и едно солено руло.

# 31
  • Мнения: 5 140
Лео спри се с тези страхотни рецепти.
100 кила ще станем. Mr. Green
Но тази задължително ще се пробва сега в неделя.
Нали знаеш фенка съм ти, на теб и кулинарните ти възможности. Heart Eyes Hug  bouquet

# 32
  • Мнения: 6 390
Лео о аз забелязах че само вкусотии предлагаш  Wink Grinning

А иначе тази палачинка, я знам от свекито, нормални палачинки вече не правя  Wink много трудоемки в сравнение с тази  Wink
Едно време всяка неделя сутрин я правих на скъпия за закуска  Wink Mr. Green

Иначе е чудесна и със натрошено Фета сиренце, или с руска салата - като предястие за гости Wink

# 33
  • Мнения: 5 622
Дали може да се направи с вода/кисело мляко?  Embarassed

Аз не ям прясно мляко (мразя го) и в къщи правим палачинките с вода (или кисело мляко), та да ви питам, понеже ми се прияде и на мен такова рулце, дали ще стане ако не се слага прясно мляко?

# 34
  • Мнения: 6 390
Буба
щом нормалните ги правиш с вода, и тази би трябвало да стане  newsm78
Една позната на морето правеше палачинките с лимонада - или каквото и да е газирано - стават супер мекички Wink но в домашни условия никога не съм пробвала с газирана вода например   Whistling Grinning

# 35
  • Мнения: 5 622
Буба
щом нормалните ги правиш с вода, и тази би трябвало да стане  newsm78
Една позната на морето правеше палачинките с лимонада - или каквото и да е газирано - стават супер мекички Wink но в домашни условия никога не съм пробвала с газирана вода например   Whistling Grinning

Благодаря, ще пробвам и аз тогава   bouquet

# 36
  • Мнения: 4 300
Умбра, все едно чета за моя кулинарен провал в неделя:(

По принцип рядко ми се случва да хвърля някой кулинарен запъртък, ама на......
Моя опит за руло свърши в кофата за боклук ( това което можах да остържа от тавата) и в мивката ( това, което беше залепнало).
Реших че проблема освен в гъстотата ( сложих точно 7 с.л. брашно и сместа беше като мляко горе долу) е и във вентилатора на фурната , та го спрях посредата на печенето и пуснах само на нагревател.
В крайна сметка и без това ми беше криво, та даже ревах заради тва пусто руло.
Бях направила и крем от този на Д-р Йоткер за пълнежа, който после изядох с лъжичка, поръсен с настърган шоколад ( пак приготвен за рулото).
В събота обаче ще пробвам пак! Няма да се дам така лесно Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 7 474
Помолих МОф да промени лека рецептата на 10 с.л. брашно (като боза) - така ще се ориентирате по-лесно за гъстотата.  Peace

# 38
  • Мнения: 899
r0ksi, айде в събота ще се борим заедно!
И аз ще пробвам отново, този път с повечето брашно, без вентиалтор и ще пека много Simple Smile
А мисля да сложа отдолу и фолио. Пък ще докладваме после!

А, забравих да кажа - БУБА, аз палачинките по-принцип ги правя с кисело мляко или газирана вода, та не мисля, че ще е проблем да се замени прясното мляко.

# 39
  • Мнения: 1 413
Аз се пробвах също и много ни хареса рулото, единствено ми се поразтече течния шоколад, май сложих много newsm78
А ако е солен вариант пак ли да сложа 2 с.л. захар се чудя или щипка захар-щипка сол - помагайте

# 40
  • Мнения: 7 474
Ако ще е солена щипка сол и щипка захар  newsm78

# 41
  • Мнения: 1 413
Лео, забравих да питам- как да остават краищата мекички - моите все са хрупкави и децата не ги ядат, независимо дали пека в тигана малки палачинки или във фурната твоята печена палачинка?

# 42
  • Мнения: 7 474
Лео, забравих да питам- как да остават краищата мекички - моите все са хрупкави и децата не ги ядат, независимо дали пека в тигана малки палачинки или във фурната твоята печена палачинка?

 newsm78 Не ми се е случвало newsm78 Пробвай като извадиш от фурната да намажеш с масло краищата  newsm78
Някой друг да има идеи?

# 43
  • Майничка
  • Мнения: 12 576
Краищата са хрупкави, ако там тестото е най-тънко. Ако децата ти не обичат хрупкаво, като разливаш тестото в тавата/тигана, разнеси го така, че по края да е повече. Или убеди децата, че хрупкавото е най-вкусно.  Laughing

# 44
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Моята майка ни правеше "Голяма палачинка":
1 и половина ч. прясно мляко
1 ч. брашно
3-4 яйца
1 щипка сол и сода
половин пак. масло
Маслото се разтапя в голямата тавичка на печката.Изсипва се тестото и се пече 15 мин. на 200 градуса.Става накъдрена, като лунна повъхност LaughingКато се извади и спада.Реже се на 4ри и се навиват на руло със съдържание по желание
Сега я правя само със сирене и мъжа ми си изяжда пръстите.А и не си играя да правя палачинки в тиган,които той прави по принцип Laughing
Да ви е вкусно!

В нашата къща на това му казваме Френска палачинка. Любима закуска от времето, когато още закусвах.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт