Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Преди имаше неплатен отпуск от 2 до 3 годишна възраст на детето. После май го направиха да се ползва от майката и бащата по половин година до навършване на 6 годишна възраст на детето разпокъсано. Така ли е?
Длъжен ли е работодателят да ми го даде или може да ми откаже т.е. полагаем ли е? В кой закон е регламентирано? Кой изчислява колко е изразходено до даден момент?

Въобще някой от вас ползвал ли го е?
Цитирай

София

Не мога да ти отговоря на въпроса, но живо ме интересува, затова бутам темата нагоре.
  bouquet
Цитирай

София

Значи не е до 6, а до 8 годишна възраст. Пише го в Кодекса на труда, но кой изчислява колко е изразходено до даден момент не разбрах?
Цитирай

На запад...след София...в Люлин

Една година неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 годишна възраст.Има точка в кодекса на труда
До края на тази година Таткото може да ти преотстъпи неговите 6 месеца...като пише декларация, че можеш да ползваш неговите 6 месеца ...след 01.01.2007 няма да може и всеки от родителите ще трябва да си я ползва....ако иска........това важи и за живеещите на семейни начала.......по 6 месеца на всеки родител...... трябва да си подадеш молба към работодателя и е хубаво да е по-рано, за да го има предвид и после да не те изрита от работа ако все още ти се пази мястото.Ако  решиш да  я ползваш..... ползвай първо на таткото, а после си пусни твоите 6 месеца...Декларацията от таткото и молбата ти за ползване се завежда в деловодството на фирмата или при счетоводителката....ако няма отдел "деловодство"
Работодателя е длъжен да ти го даде когато го поискаш.Никой не го изчислява......взима се накуп.....6 месеца....мисля че имаше вариант за на два пъти ама не съм много сигурна.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.