оставяте ли ги да поплачат

  • 4 614
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
Цитат на: Светлана
Цитат на: iv100yanova
Цитат на: Светлана
Забравих да кажа, че в началото ги давах с лъжичка с вода, но после капвах направо в устичката и гледах да капнат 3-4 max. Те са толкова безобидни, че няма нищо страшно.


Ама какви капки давахте? Аз като давах Еспумизан, дозата беше 10-15 капки.
И аз кърмех и ми казаха да ги давам 15-20мин преди хранене, капех му ги в устичката, че с лъжичка, докато я мушна....

Sab Simplex са капките. Давах ги преди всяко хранене по 3-4 капки. Така имали по-голям ефект.

Аз давам Sab Simplex по 15 капки преди ядене с лъжичка. Бебенцето си поплаква докато отброя капките и преминем към кърмемено, защото е един гладник... Вечер давам вместо вода по 100 мл. от чайчето с копър на HIPP срещу колики. Копърът преспива и ни помага да поспим и ние, но за съжаление не винаги. След две седмици ще влезем в 3-тия месец и се надявам да се отървем най-после от тези колики.

# 31
  • Мнения: 1 014
Ema, не се притеснявай, след 3-ия месец, ще почувстваш, че става  много по-лесно и като цяло обстановката е по-спокойна. При някои бебета коликите продължават до 5-6 месец, но не са чак такива, както в първите 3 месеца. Давах капките само първото тримесечие.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
[quote="boo
А твърдения от рода на "ми нека си поплаче, няма да му се развие пъпчето" ме ужасяват.
Спокойствие, търпение, ще минат коликите! Ще почнат зъбите Grinning[/quote]
Не съм я оставяла и не бих. Намирам, че подобно отношение към малкото бебе, което няма представа колко са 5 минути е излишна жестокост. То не знае, че мама ще се върне, смята, че е само и изоставено, изпада в пълен потрес и ужас.
"Ще пореве, ще пореве и ще спре" - и ще загуби полека вяра в мама, защото тя не откликва на нуждите му. Помисли как заспива само, тъжно и нещастно  #Puppy dog
Да се оставят бебетата да реват е поредната от бабините деветини  #Cussing out
Дъщеря ми е на 17 месеца и не е разглезена от носене на ръце. С любов и внимание се отглежда детето, а не с глезене.[/quote]
Поредното изказване на Буу, което ме кара да й се възхищавам  Hands Clap

# 33
  • Мнения: 3 663
И аз мисля, че не бива бебетата да се оставят да плачат. Та те в началото въобще не могат да правят причинно-следствени връзки като "аз плача => мама ей сега ще ме вземе", за да могат да привикнат към подобно нещо или да го правят нарочно. Това просто им е единственият начин за комуникация и да си кажат, че нещо не им е наред. Гушкам си Танюшката по цял ден напоследък (заради гадните колики най-вече) и на моменти вече не ми достигат сили да мърдам и цялата се схващам да си я нося и да спя с нея на корема си, но знам че който и друг да я гушне няма да я успокои така. И не мисля, че ще привикне.
И на мен ако нещо ми е зле или ме боли ще ми е добре някой (може и да не е мама:) ) да ме гушне и да ме утеши, защо да лишавам нея от подобна ласка ? Simple Smile

# 34
  • Мнения: 671
Цитат на: T o n i
Гушкам си Танюшката по цял ден напоследък (заради гадните колики най-вече) и на моменти вече не ми достигат сили да мърдам и цялата се схващам да си я нося и да спя с нея на корема си, но знам че който и друг да я гушне няма да я успокои така. И не мисля, че ще привикне.
И на мен ако нещо ми е зле или ме боли ще ми е добре някой (може и да не е мама ) да ме гушне и да ме утеши, защо да лишавам нея от подобна ласка ?
 
202uu

Аз пък все още понякога си искам мама да ме гушне Stuck Out Tongue
Няма друго като мама
мама си е мама
Да си гушкаме слънчевите душички Tada
Весели празници

# 35
  • Мнения: 6 206
Ами не го оставям да плаче. Особено като по-малък, нищо не му разбираше главичката, сега е лисичка, вика, вика, сбърчи физиономийка като стафидка, завърти очи и трябва да се гушкаме, няма как.
Макар че аз съм най-лоша от всички, които го гледат, понякога го оставям да си повика, защото ми се иска да почне вече да се занимава сам.
Но като по-малък абсурд, не бих го оставила.

# 36
  • Мнения: 7 430
Не бих го оставила да плаче - все още е съвсем мъничък newsm30  и сърцето ми се къса като се превива милото.Когато започнат коликите - той плаче и аз плача Weary - не помагат капките и чайчето, не помага нито носенето,  слагането върху корема ми, гушкането и т.н....Така ги мразя тия колики Cry и не бих си позволила да го оставя самичък да се мъчи.
Мисля, че е недопустимо е за една майка.


.....как би ми се искало и на мен като си плача от време на време мама да ме гушне....
Няма по мила и по топла прегръдката, от тази на мама!!! newsm63

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 694
честито бебче 2 в 1 !!!
Много здраве, щастие и любов ти пожелавам от все сърце!!!
Съжалявам, пропуснала съм че си се похвалила в ноемвр. бебечета. Мойто е пследно за октомври, твоето за ноември ха-ха. Вече се чудех какво става с теб и днес ти отворих профила и с изненада установих че си на линия а аз съм пропуснала.
На въпроса ти не не го оставям да плаче не защото е момче и не трябва, а просто не искам моето бебче да плаче. Но той явно е доста спокоен в сравнение с някой бебчета и не ме тормози с ревове и може би затова като ревне и тичам.
Каквото и да даваш гушкане му е майката и то от мама а не от тати. Нашия вчера гушка, гушка, гушка, а малкия паче, плаче, плаче. Гушнах го аз и веднага млъкна. Не беше гладен обаче ми се струва, че аз като го гушна и се надява на цица и веднага млъква.Купи една грейка и като го приспиш върх теб я сложи в леглото с грейката на коремчето и така ще и топличко и няма да се събуди а ти ще можеш да си измиеш очите.

Общи условия

Активация на акаунт