ТУК ПОГЛЕДНИ И УСМИВКА ПОДАРИ

  • 1 226
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Здравейте настоящи и бъдещи мами и татковци! Обръщаме се така “официално” към вас, с една молба и информация. Това не е зов за помощ, а по скоро желание да ви информираме за някои неща.
Всяка седмица група  мами от този форум посещаваме дечица в домове за деца сираци. Знам, 4е има много от вас, които биха искали да идват с нас или да помогнат на тези невинни душички, но не знаят как да го направят, не се чувстват “в свои води” в подфорума за Благотворителност или просто досега не са се сещали, 4е могат със съвсем малко да помогнат за пове4е  усмивки на децата, които си нямат никого.
Децата в домовете са в няколко възрастови групи (в различните домове) и навсякъде се нуждаят основно от едно – НЕЖНОСТ, ЛАСКА, ДОБРА ДУМА. Битовите условия, както се сещате, не са добри, всички домове имат нужда от ремонт, мебели и пр.За това, обаче са нужни много средства.
Това, което ежеседмично се опитваме да осигурим, тъй като наистина държавата не го прави са пресни плодове,някое и друго лакомство, по-малко дрехи и играчки. В ходенията всяка седмица носим на децата плодове, мляко, понякога книжки и играчки. Събираме по 5, 10, 15лв от всяка от нас. Понякога не можем да осигурим пове4е от един плод на дете, но за тях и това е нещо. За бебетата с вашата невероятна помощ успяваме да осигурим сухи дупета.   
Пак искам да кажа- не е въпроса само до средства- децата имат нужда от любов, затова колкото пове4е хора ходят- за децата е по-добре.
В различни моменти , в различните домове има нужда от различни неща. В момента в дом N7 в София (намира се в Овча Купел), където децата са м/у 3-7 години например имат нужда от конструктори и строители, децата имат плюшени играчки, но (както и моето собствено) не си играят много-много с тях. Сигурна съм, 4е както и моето дете, така и други дечица имат по пове4е от един. Нека другата седмица зарадваме малките “строители”.
В дома “Св.Параскева” са сладурчета м/у 0-3 год. Там домът е в доста по-добро състояние, но нуждата за пресни плодове, сокове и памперси е ежеседмична. В момента там има нужда от кремчета против подсичане- Бочко, Здраве или подобни.
Ако някой от вас иска да помогне- нека пише тук, в подфорум Благотворителност или на ЛС. Надявам се тази тема да не остане без посещения и ежемесечно да помогнем поне на част от стотиците дечица , забравени от държавата и изоставени от родителите си.
Гарантирам ви, 4е ако веднъж видите как грейват детските личица при всяко посещение при тях ще ги заобичате с цялото си сърце! Ако някой иска да види колко сладки са тези дечица- може да ми пусне мейл- за съжаление не е редно снимки на децата да бъдат публикувани публично по какъвто и да е било повод.
Списък с домовете, които редовно посещаваме ще намерите малко по-късно в подфорум Благотворителност. Там има и информация и отчет за всяко посещение. За всички закупени неща за децата се взимат съответните касови бележки или фактури, така че ако някой има желание да помогне с пари, а не иска лично да идва в домовете- ще предоставяме пълен отчет.
Грубо нуждите за едно посещение (плодове за 2-3 дни, вафли и сокове) до този момент са около 50 лв.(поне толкова успяваме засега да заделяме шепата мами ), надявам се да се присъедините към нас    и да можем д им подсигуряваме регулярно плодове и някои консумативи за цялата седмица.
ВЯРВАМЕ ВЪВ ВАС!

П.С. Това са домовете, в които софийските мами ходим най-често:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=119882.0
Надявам се списъкът да бъде допълнен за цялата страна.
 

# 1
  • Мнения: 997
Emi,  Hug напълно си права. Поне що се касае до мен.

Знам, 4е има много от вас, които биха искали да идват с нас или да помогнат на тези невинни душички, но не знаят как да го направят, не се чувстват “в свои води” в подфорума за Благотворителност или просто досега не са се сещали, 4е могат със съвсем малко да помогнат за пове4е  усмивки на децата, които си нямат никого.

Влизам в темата, само чета, но докато успея да реагирам ...... вече много други / по - оправни от мен / са успяли да предложат своята помощ. Има моменти, когато си мисля, че мога да помогна твърде малко......може би трябва време и опит да се осъзнае, че малко по малко става много. С удоволствие бих се присъединила. Ще ти пиша на лични.  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 629
Еми, поздравления за всичко, което правите   bouquet

# 3
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
И аз ви поздравявам с това,което правите.За съжаление не съм в София,иначе с удоволствие бих идвала с вас при дечицата.Ние имаме доста плюшени играчки в къщи и с майка ми смятаме да дадем една част от тях в детската градина в едно близко село.Нямат почти никакви играчки децата и се надявам да ги харесат.Като не можем при вас ще помагаме тук.Дано повече майки се присъединят към вас.

# 4
  • Мнения: 1 860
 Еми, поздрави и успех с всичко което правите за децата!  Hug Възхищавам ви се!
 
 Писах на Ефросина, че имам много дрешки за малки бебоци, но пусто не мога да го измисля как да ги изпратя. ConfusedПродължавам да умувам.

 niunia, в коя детска граина мислите да ги давате? Сещам се, че имаше дом за деца с умствено изоставане в Михалци. Може да питате и там, няма да ви върнат. Целувки на Мимката! Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 210
Ели с удоволствие ще се запозная с теб и ще се оргзнизираме да идем да видиш малките слънчица! Ние ходим и с децата си- вчера Rut беше с малаката Рали (1г), идва и едно социално слабо майче с 4-те!! си деца. Всеки може да помогне, всеки- те искат само малко обич- не пари, не дрехи - основно отношение.

# 6
  • Мнения: 997
Благодаря за поканата, Еми  bouquet Писах ти на лични.

# 7
  • Мнения: 153
Мили майчета,

Наистина е похвално това, което правите - едно голямо БРАВО на всички вас! А дали организирате ходене по тези домове в някои съботен ден, защото аз работя и се прибирам около 18:00 часа у нас и аз самата имам малко момиченце на 1 година и 6 месеца и ми е невъзможно през седмицата да се присъединя към вас и затова питам за събота или неделя дали организитате тези посещения.

Ще се раздвам да ми отговорите.
TzvetaM

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
Цвета, в един от бебешките домове ще се ходи тази събота и неделя, защото са с малко персонал и имат нужда някой да играе и да разходи малчовците (2-3г). Моля те свържи се с някой от Движението- 4arlin, Lavender (телефоните ги има в темата БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ) , защото лично аз няма да съм в София.
За събота- със сигурност ще ходи Дамаянти- моля те пиши и на ЛС Hug

МОМИ4ЕТА ВСИЧКИ ВИЕ СТЕ СТРАХОТНИ! ТОЛКОВА ХОРА МИ ПИСАХА НА ЛС, ВЕ4Е СЕ ОРГАНИЗИРАХМЕ ЗА ДРУГАТА СЕДМИЦА (в.ж. линка в първия постинг), ве4е има донесени и играчки и парички за плодове!!!!   bouquet  bouquet
Ще пиша подробно в неделя. ДОСКОРО И БЛАГОДАРЯ!!!!!

# 9
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984

 niunia, в коя детска граина мислите да ги давате? Сещам се, че имаше дом за деца с умствено изоставане в Михалци. Може да питате и там, няма да ви върнат. Целувки на Мимката! Heart Eyes
В с.Горна Липница е градината.Ако не там ще ги занесем в с.Михалци.Където и да е ще зарадваме малчуганите.

# 10
  • Мнения: 2 249
за всички ,които се колебаят дали да дойдат с нас до някой дом и да видят децата и им трябва малко кураж-гледайте повторението на филма в събота на 19 по БТВ РЕПОРТЕРИТЕ-"НЕЖНАТА ЛАВИНА"-там има деца от дома в Перник и Доганово Hug

Общи условия

Активация на акаунт