Дразни ли ви температурата...

  • 2 153
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 642
... в магазините и офисите през лятото? Имам предвид "бълващите" студ климатици.
Мен ме дразни и то много. Не това, че има климатик, а че е настроен да прави температура в помещението, от която се сковаваш на момента. Най-ужасно е в горещите дни. Максимално леко облечен, влизаш прегрят отвънка и попадаш рязко в обстановка с 10-15 градуса разлика. Айде  за мен си не ми е толкова притеснението, колкото за дечицата ми. Ами гледам бързо-бързо да си свърша рабтата и да изляза. И пак за магазини с хранителни стоки е долу-горе ясно защо е 19-20 градуса, но за офисите ми е просто непонятно. Там персонала си стои с ризи дълъг ръкав или връхна дреха, а ние по тениски или потници се смръзваме.
Нямам против в горещ летен ден да се озова някъде на хладинка. Но при температура 30-35 градуса навън бих била доволна да попадна на 26-27 вътре и да не се притеснявам, че бебето ми го лъха в главата.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не ме дразни. Тези, които са си вътре постоянно, са свикнали. За детето също не се притеснявам, защото болест изстудяване няма, има вируси. А за хранителните магазини е направо задължително. Повече ще се дразня на собственик, който не си е включил климатика, че стоките му ще са със съмнително качество.

# 2
  • Мнения: 2 336
И аз предпочитам да ми е по-топличко. Сестра ми даже си взима горна дреха, когато ходи на работа-влиза и се облича. То е смешно, ама какво да направи. Смятам, че трябва да се поддържа нормална температура.

# 3
  • Мнения: 46 478
Аз на под 20 не съм попадала  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И друг път съм писала едно лято как се схванах от таква темпераурна разлика. Толкова зле бях, че една седмица не можех да се наведа. Да, неприятно ми е като вляза някъде на студено (щото то си е направо студ) посред лято.

# 5
  • Мнения: 7 186
Не ме дразни.

# 6
  • Мнения: 642
да, болест изстудяване няма, но да ходиш 2-3 дена схванат само защото си чакал на опашка да си платиш gsm-а или да си внесеш вноската в банка, или прсто да разгледаш книгите в някоя книжарница...
Пък едно е да е просто 20 градуса, а съвсем друго да те обдухват с тях!

# 7
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Peace
Не, не ме дразни. Тези, които са си вътре постоянно, са свикнали.
Точно така, а освен това такива като мене, които са с ниско кръвно и събират границите от жегата доста често им се случва и да припадат Confused.
Цитат
За детето също не се притеснявам, защото болест изстудяване няма, има вируси.
Има също изнежване и сдобиване с прекалена зиморничавост, която до нищо добро не води - от първия вирус си се гътнал болен. Наблюдавам непрекъснато такива хора и не им завиждам изобщо Tired.
Цитат
А за хранителните магазини е направо задължително. Повече ще се дразня на собственик, който не си е включил климатика, че стоките му ще са със съмнително качество.
Аз се дразня и от ресторантите, които правят 'икономии' в това отношение и си тръгваш целият вмирисан освен на цигари и на целия асортимент от менюто. Изумиха ме и собствениците на фирмата ни, които се писаха евтини на брашното и скъпи на триците и построиха луксозна офис-сграда без климатизация Shocked. Е, гръмнаха няколко сървъра и сега им дойде акълът да слагат допълнително, ама доста по-скъпо им излиза.

# 8
  • Мнения: 642
Peace
Не, не ме дразни. Тези, които са си вътре постоянно, са свикнали.
Точно така, а освен това такива като мене, които са с ниско кръвно и събират границите от жегата доста често им се случва и да припадат Confused.
Цитат
За детето също не се притеснявам, защото болест изстудяване няма, има вируси.
Има също изнежване и сдобиване с прекалена зиморничавост, която до нищо добро не води - от първия вирус си се гътнал болен. Наблюдавам непрекъснато такива хора и не им завиждам изобщо Tired.
Цитат
А за хранителните магазини е направо задължително. Повече ще се дразня на собственик, който не си е включил климатика, че стоките му ще са със съмнително качество.
Аз се дразня и от ресторантите, които правят 'икономии' в това отношение и си тръгваш целият вмирисан освен на цигари и на целия асортимент от менюто. Изумиха ме и собствениците на фирмата ни, които се писаха евтини на брашното и скъпи на триците и построиха луксозна офис-сграда без климатизация Shocked. Е, гръмнаха няколко сървъра и сега им дойде акълът да слагат допълнително, ама доста по-скъпо им излиза.

Въобще не ставаше въпрос за работещите в такава обстановка. Става дума за хората (клиенти), които от 35 градуса влизат на 22 (например), след което отново се озовават на 35 навън.
Освен това едва ли ще си каля детето като го подлагам на експерименти с духащ във врата му климатик.
И пак повтарям, че не става въпрос за магазините за хранители стоки.
Ама някои май четат по диагонал...

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Имам единичен случай от който се подразних на скоро.Бях в провинцията,хранителния магазин от който всекидневно пазарувах поддържаше някаква супер ниска температура.Климатика сигурно беше настроен на възможно най-ниската Т и духаше като за световно просто.Чудех се как точно да застана,за да предпазя детето от тоя студ.Веднъж попитах продавачката не умира ли от студ,тя ми каза че е  свикнала.Кел файда от тоя климатик,като всичките им месни стоки бяха с изтекъл срок и развалени,дори веднъж се натрових.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз до сега не съм се схващала. Детето ми  също е свикнало с климатиците и то до такава степен, че докато не му го включа не заспива. Много против съм изнежването, като постоянно се навличат децата да не се "простудяли". Винаги съм гледала да са леко и свободно облечени, без значение със или без климатик. Досега малката не се е разболявала и дано скоро не се запознае с вирусите. Много често баби комшийки ми подвикват, че ми е много голо детето. То така си е свикнало, а техните, които са все навлечени и изпотени са все болни -кашлящи и смърчащи.
Малко се отплеснах, но исках да кажа, че нито аз нито децата ми се влияят от малко по-хладен климат.

# 11
  • Мнения: 6 472
Не не ме дразни. Аз на топло не издържам и направо ми е кеф, като влеза някъде където има климатик.

# 12
Не, не се дразня от по-хладното,а точно обратното от магазини, заведения и офиси, в които няма или не е включен климатика. Примерно:меря дерхи в такъв магазин и в тясната пробна при жега 30 градуса,направо се обливам в пот и ми е страшно неудобно да обличам дрехите така. Естествено не одобрявам, тези квартални хранителни магазинчета, които като сложат климатика на 15 градуса си мислят, че могат да компенсират липсата на хладилник  #Cussing out В големите магазини обаче където пазарувам температурата ми се вижда съвсем нормална (освен в Метро, където при храните влизаш в хладилника  Laughing, но там няма как иначе). Освен това в жегата с удоволствие влизам да се охладя в накой магазин или заведение Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 096
Аз пък се дразня когато вляза в магазин за дрехи и духа някакъв мижав вентилатор, който продавачката е насочила към себе си.. Как да пробваш, как да разгледаш дори.. Е не бих казала че трябва да се поддържа темп. от 20 градуса де, но  обратния вариант по ме дразни..

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Единствено се дразня на джипейката, явно е студолюбива и си е инсталирала климатик, който бичи на 17 градуса. Питам дали не пречи на децата, които могат да се простудят, защото пущината духа точно там, където преглежда, мълчание.
На останалите, минавам за кратко, на работа, ако пусна климатик, е на високи градуси, да не се мъчи.

Общи условия

Активация на акаунт