Колко и какво точно изтича при изтичане на водите?

  • 59 197
  • 16
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 800
Ами това е, заглавието изчерпва въпроса ми. Молбата ми е към раждалите мами да опишат какво точно-наистина ли вода или някаква друга течност-цвят, консистенция и какво количество изтича и какво е усещането. Страх ме е, че ако е съвсем малко няма да разбера, а се притеснявам, ако е обилно и съм далеч от вкъщи и съм сама Rolling Eyes Моля опишете как точно ви изтекоха водите и какво да правя когато това се случи? Ще има ли време например да си ида довкъщи, да се изкъпя, преоблека и т.н. или веднага да се отправям към родилното?

# 1
  • Мнения: 144
Това са и мойте опасения Embarassed

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как беше при мен:
Станах една сутрин, чух едно "пук" и нещо ме подля!(все едно се напикаваш)
Мокрото стигна до средата на краката ми, т.е около коляното и бегом в 00. Сложих си една превръзка, която после след съответната проба с реактив показа:"кални води", а ми оставаха още 9 дни до термина! Нямах никакви болки до 2 часа след това. След около 1 час усетих корема ми леко слязъл надолу. Мислех, че имам яко разкритие - нищо подобно, само 1.5см. Но при такова положение - на изтекли води, веднага с багажа, та в б-цата.

# 3
  • Мнения: 260
изключено е да не разберете
аз кротко си спях,когато се събудих от чувството че съм се напишкала
е не бях:)

# 4
  • Мнения: 3 200
При мен изтекоха докато пазарувах, нищо не усетих, освен, че се подмокрям много бързо, за 10 минути бях мокра до обувките вече. 3 часа след като усетих подмокрянето бях родила, много съм бърза  Simple Smile , но по принцип за първо раждане не било точно така, тъй че не съм най-добрия критерий  Simple Smile

Успех!!!

# 5
  • Мнения: 175
Ами аз си спях и като се обръщах от едната на другата страна усетих, че нещо изтече, но съвсем малко и помислих, че съм се напишкала. Станах и венага в тоалетната. Видях, че е малко, но след известно време пак се повтори. Взех си душ, приготвих се, сложих някои последни неща в багажа( имах още 2 седмици до термина) и тръгнахме към болницата. Това стана към 2.00 през нощта. Нямах никакви болки. Появиха се чак на другия ден към обед. Дотогава бях настанена в Патологията.

# 6
  • Мнения: 819
Мисля че ще имаш достатъчно време да се прибереш, изкъпеш и приготвиш за болницата. Поне при мен беше така. Седях в колата и почуствах че се подмокрям доста. Станах права за да проверя и то продължи да тече. Чак след 2 часа почна да ме боли, а за това     зреме вече бях в болницата,

# 7
  • София
  • Мнения: 11 657
Няма как да не разбереш.Аз както си седях мирно и кротко, изведнъж ме лисна нещо между краката и стигна до коленете, може и по–надолу.Вярно е че контракциите ми бяха започнали,но след изтичането им се засилиха.Тогава и тръгнах към болницата.Изтичането беше в 16.00,а в 18.30 станах майка.

# 8
  • Мнения: 1 014
Аз се събудих една сутрин с чувството, че ми се ходи по голяма нужда. Станах, но се оказа, фалшива тревога  Simple Smile . Реших пак да си полегна и след мъничко почувствах, че нещо ми мокри между краката. Отидох пак до тоалетната, но този път се окапвах по пътя. Разбрах, че водите ми изтичат. Нямах никакви болки. Обадих се на мъжа ми, взех си душ и потеглихме към родилното. Водите не изтичат наведнъж, те текат по мъничко през интервали. Аз не си сложих превръзка и докато отида до родилното се изпомокрих. Мисля, че има време да се вземе душ, но след това трябва бързо да се отправяш към родилното и да стоиш по-полегнала. Не е хубаво при изтекли води да стоиш седнала, защото буквално сядаш на главата на бебенцето.

# 9
  • Мнения: 1 517
И на мен като Светлана започнаха да ми изтичат водите по малко, няколко дена преди раждането. Беше просто като вода, безцветна течност, която потича и по краката. Отидох на лекар и той каза, че било урина и водите ми били в нормата, но явно сгреши. Защото не спряха да изтичат (като преди всяко изтичане имаше контракция), а аз мислех, че неволно изпускам урина и не мога да я задържам Embarassed , та затова не отидох веднага в болницата. И въобще не знаех, че раждането започва. Окончателно изтекоха едва след прегледа в болницата, когато все пак се наканих да отида.  Simple Smile
Ако ти изтекат всичките, веднага трябва да отидеш в болницата, защото има опасност от инфекция за бебето.

# 10
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Stuck Out Tongue  и аз да се присъединя към останалите ве4е мами , няма страшно веднага ще разбереш Simple Smile . по принцип май трябваше първо контракции да имаш и след това да ти изтекат " водите". околоплодната те4ност трябва да бъде прозра4на  (може би малко по мазни4ка бе6е или на мен поне така ми се стори ), ако е друг цвят зеленикава или кафеникава бързаи към болницата и непременно го съобщи на лекаря. това не озна4ава 4е на бебе нещо му има , но може да се наложи по бързо да роди6..
при мен първо ми изтекоха водите..еи така както си седях по4на да те4е нещо топли4ко ..моя мъж току се бе6е върнал от зъболекар Simple Smile и аз бум го изненадах. по принцип казват 4е ако ти изтекат водите преди да има6 контракции веднага трябва да отиде6 в болницата (незнам как е в БГ) и аз така направих . там ме приеха и 6 4аса след това ми по4наха контракциите. до този момент бях подмокрила сума ти си подлоги Simple Smile  не знам откъде излезе толкова те4ност Simple Smile  влязох в 13 4аса в болницата , а родих в 5 сутринта на следващия ден Simple Smile
така 4е дерзай и няма стра6но виж колко хора са минали по този път Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 014
Изтичането на водите може да предизвика, освен инфекция на детето, причинена от бактериите, идващи от влагалището, но и опасност пъпната връв да пролабира, което довежда до притискането й в момента на раждането. Това е така наречения пролапс на пъпната връв. Затова се тръгва по-бързо към родилния дом.

# 12
  • Мнения: 142
При мен се получи следното:събудих се на 22.11 сутринта(датата на термина)и чух пукане(2-3 пъти) в коремчето.След това потече малка струйка по краката ми.Течността беше точно като вода-безцветна.Почнаха контракции-през10-15 минути.Мислех да се изкъпя,но се уплаших да не би да закъснея.И добре че отложих тази манипулация-след 10мин.контракциите станаха на 5мин.(вече бях в болницата).Но всичко си е строго индивидуално!

# 13
  • Мнения: 1 793
моите започнаха да изтичат в болницата. беше все едно, че пишкам. не течаха много силно, ама намокрих 2-3 превръзки. няма как да сбъркаш, когато започнат да изтичат водите /ако изтекат де, може да ти ги пукнат при раждането/

# 14
  • Мнения: 772
При мен също изтекоха преди контракциите - към 16:30 един следобед, тъкмо се прибирах към къщи, но не се получи много неудобно - чу се наистина леко пук и първо изтече наведнъж вер около 150-200 гр, после продължи с различна скорост, дори и в болницата, където стигнахме след около час, а след прегледа станаха и леко кървави. Наистина и аз се безпокоях да не объркам, но си беше ясно и описаното горе - все едно се напишкваш, но не можеш да контролираш това - е съвсем вярно - по-добре и важно е да са бистри; наистина се препоръчва бързо отиване в болницата, а на мен ми бяха казали от друга страна да се движа по-бавно. аз родих 11 часа по-късно, но може да се чака и повече, а и доста по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт