Задължителна ли е при първо раждане епизиотомия?

  • 2 888
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 156
Не не  е .Аз родих  нормално и само с няколко вътрешни шева-първо раждане.

# 16
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Според мен не би трябвало да бъде задължителна, всичко зависи от бебето. На мен ми направиха, но сина ми беше с много голяма глава и ме беше разкъсал и отвътре доста, но самата епизотомия въобще не съм разбрала кога са ми я направили, разбрах че са ме рязали едва когато почнаха да ме шият. Така че не се притеснявай! До колкото знам разкъсването е по-опасно. Поне майка ми така ми е казвала. Тя е раждала два пъти първия път с разкъсване, втория  с епизотомия. И гласува твърдо за епизотомията.
Пожелавам ти леко раждане и най-сладкото бебче! Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 3 421
  Не е задължителна разбира се. Може въобще да не се наложи.
Зависи къде раждаш. В "Света София" казаха, че правят на всички с първо раждане.

Аз съм раждала и двата пъти там, и  имаше доста "първескини" без епизотомия. Прави се когато е необходимо, а не по принцип.

# 18
  • Мнения: 2 019
Не е.Но е честа практика.
Не е толкова страшно,спокойно!
така е

# 19
  • Мнения: 6 472
Не е задължителна. И двете ми раждания са без епизотомия, упойки и шевове Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 2 162
  Не е задължителна разбира се. Може въобще да не се наложи.
Зависи къде раждаш. В "Света София" казаха, че правят на всички с първо раждане.

Аз съм раждала и двата пъти там, и  имаше доста "първескини" без епизотомия. Прави се когато е необходимо, а не по принцип.

Така е! Първият път (преди повече от 3,5 години)раждах в Шейново- дори не ме питаха. Всички в стаята бяхме с такава. Вторият път в Света София- казаха ми, че ще ми направят само ако се наложи. Не се наложи и на другият ден все едон не бях раждала.

# 21
  • Мнения: 33
Разбира се, че не е задължителна. Но е по-добре да те срежат отколкото да имаш разкъсвания. Аз съм с епизиотомия и трябва да ти кажа , че много бързо ми зарастна и вече въобще не се усеща къде е шева.

# 22
  • Мнения: 730
Не е задължителна,но раждах с епизиотомия и напълно подкрепям-много улеснява,избягват се усложнения и въобще не е страшна!

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Усеща ли се като ви шият Embarassed?

# 24
  • 7800
  • Мнения: 243
Усеща ли се като ви шият Embarassed?
На мен ми сложиха някаква местна упойка, понеже доста трябваше да ме шият и почти не се усещаше. Но съм чувала от познати, че шиенето е по-ужасно от самото раждане.

# 25
  • Мнения: 366
 А  колоко време се предполага, че се въстановяваш след раждане с епизиотомия и колко време е нормално да спре да те боли в случай със ,или в случай без

# 26
  • София
  • Мнения: 2 162
А  колоко време се предполага, че се въстановяваш след раждане с епизиотомия и колко време е нормално да спре да те боли в случай със ,или в случай без
Шиенето не е болка за умиране. И в никакъв случай не може да се сравни с раждането. А за възстановяването- предполагам че е различно. На мен ми трябваха 10 дни да спре да ме боли след епизотомията първия път- не можех нито да лежа, нито да седя; ей тая болка ми беше по- гадна от раждането. От акушерката си знам, че зарастването на разкъсаната тъкан е по- безболезнено от епизотомията, НО абсолютно съм съгласна, че последствията след време са по- неприятни- спадане на матката и т.н. Така че: ако смятате, че има риск да се разкъсате по- добре е епизотомия.

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ама абсолютно не е задължително. Преди 11 дена родих първото си бебче, 3.750 тежеше, а нямам нито един външен или вътрешен шев, нито охлузване. Важното е да слушаш наистина акушерката и става.

# 28
  • Мнения: 730
Усеща ли се като ви шият Embarassed?

Усеща се само дърпане,без болка,слага се упойка.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Благодаря за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт