Задължителна ли е при първо раждане епизиотомия?

  • 2 870
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
  Казват , че при първо раждане не можеш да се разминеш, а все си мисля, че е ако всичко е в границите на нормалното и получаваш правилни напътствия от акушерката може и първескиня да роди без сериозни раскъсвания и съответно епизиотомия. За какво ми е да раждам нормално ако така или иначе ще ме режат??? newsm78

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Е, чак пък задължителна!  Stop

# 2
  • Мнения: 8 505
Не е.Но е честа практика.
Не е толкова страшно,спокойно!

# 3
  • Мнения: 1 937
Не, не е, но улеснява и бебето и майката.
Погледни от тази страна!

# 4
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не.Не е задължителна.Аз например нямам,както нямам и разкъсвания.Добре,че не ми и направиха.Бам бадева щеше да е.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не, не е.Кумата ми е висока 1.50, и тежеше 48 кг. Роди 2 пъти, без нито един шев.

# 6
  • Мнения: 2 274
  На мен не ми правиха, но съм тясна, а бебо беше голям и ми се разкъса и ануса дори  Embarassed! Не питай как се възстанових! Но дори и да ми бяха направили едва ли щеше да ме спаси от усложнения!

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 16:06 от benighted

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Разбира се, че не е задължителна. Ако имаш добра мускулатура, ако бебето си е тръгнало в правилната поза, ако слушаш акушерката си кога да напъваш и кога не, защо да си отварят допълнително работа. Срежат ли те после трябва и да те шият. Така, че ако се налага тогава.
При мен и при двете раждания ме рязаха, но това не е било страшното. И въпреки това, ако трябва да раждам трети път пак бих избрала нормалното раждане.

# 8
  • Мнения: 46 403
Зависи къде раждаш. В "Света София" казаха, че правят на всички с първо раждане.

# 9
  • Wonderland
  • Мнения: 702
На мен не ми правиха,първо раждане ми е,значи не е задължителна.Родих много бързо,с няколко напъна и с 3 вътрешни шева.

# 10
  • Мнения: 1 520
Е, чак задължителна - не. Но е факт че в много по-голям процент при първо раждане се налага епизиотомия.
Когато аз раждах се уцелих в стаята с 4 жени, родили първото си дете с епизиотомия, една  - без, но тя роди второ.
Не се плаши. Ако се наложи.

# 11
  • Мнения: 3 092
Задължителна -едва ли на мен ми правиха ама 4 шева голяма работа да си призная че не съм и разбрала кога ме е срязал доктора не почувствах нищо а преди да родя много страшна ми се струваше , но определено няма нищо общо с това да те режат както ти си се изразила -този разрез е толкова малък...спокойно!  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 663
И аз да се включа с отрицателен отгвор-не е задължителна!!!НА мен не ми правиха,родих много бързо и лесно,хем преди да забременея бях 48-50 кг  и съм 170 см

# 13
  • Мнения: 2 849
Не е задължително .Всичко зависи как протича раждането .Първо раждане-с епизиотомия ,при второто доктора искаше да ми направи  ,акушерките решиха ,че ще се справя и без .В резултат разкъсване-мисля перинеотомия се казва  newsm78.Доста ме позашиха .

# 14
  • Мнения: 476
Аз също съм с едно раждане и епизиотомия. Но аз го предпочитам този вариант пред разкъсването. Това е моето мнение. Знам, че преди имаше тема и повечето майки се изказаха ЗА естественото разкъсване.

Общи условия

Активация на акаунт