бясна съм на свекърва ми

  • 3 997
  • 29
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
вчера мъжът ми пътувайки за сливен среща по пътя майка си.страшно изненадан я спира и тя му казва ,че заминава на почивка,искала да вземе детето ,но аз не съм го пуснала.вечерта идва при мен и ми прави скандал защо не съм пуснала детето.а аз предния ден говорих с нея по телефона,тя дори и не намекна,че има намерение да види детето,камо ли да го води на почивка.живеем в един град,а тя вижда внучето си един път в месеца.и това при положение ,че има един син и едно внуче.та така скарахме се ние едно хубаво пред кумовете и майка ми.тя направо щеше да се разплаче като ни видя как се скарахме заради мойта свекърва.добре че кума ни успя да прекрати спора,но аз все още съм бясна,че тя пак е спретнала такава лъжа и мъжът ми  се е вързал.за пореден път се скарахме заради нея.а тя си гледа живота и хич и не и дреме за нас.сега само се ядосвам и се чудя как така всяка година ходи на почивка,при положение ,че доходите и уж са мноооооого малки,едвам свързва двата края,а постоянно си купува нови уреди дрехи ит.н.подаръци за рождени дни на никой от нас не прави,не ни помага по никакъв начин,а винаги иска да всява дразги помежду ни.
чудя се като се върне да и кажа ли в прав текст ,че страшно съм и сърдита за лъжата и,и че е премълчала от нас ,че пак ще ходи на почивка,или изобщо да не говоря с нея,защото няма смисъл.това няма да я промени.най ми е кофти ,че майка ми се разстрои и разочарова от реакцията на съпруга ми,който твърдеше,че трябвало аз да я търся и да и водя детето.а не тя да го иска.абе с една дума бясна съм smile3514

# 1
  • Мнения: 552
Здравей marianamama,
Мисля, че е редно да обясниш на свекърва си, че трябва да се съобразява със семейството ти. Ти си майка на внучето й и си отговорна за него по всяко време на денонощието. Кака че ако има някакви планове за себе си и детето ти, то първо трябва да сподели с теб, а не да решава и да не търпи отказ.
А по повод на лъжите, аз навремето обясних на свекърва ми как ако ми създава семейни проблеми, ще й се наложи сама да си гледа сина........ както и стана, между другото, така че дръж си семейството и не позволявай някой да се набърква във взаимоотношенията ви.

# 2
  • Мнения: 2 336
Такива ситуации са ужасни, а хората които ги създават още повече. Аз поне от моя мъж в това отношение не мога да се оплача. Моята свекърва постоянно иска детето, ама аз не го пускам с нея. До сега не ми е правил проблеми, а може и да си мисли, че не съм права. Аз съм майката и това е...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Твойта свекърва е като мойта. Като се роди големия ми син мъжът ми го нямаше до четвъртия месец и като се върна тя го привика и му наговори куп лъжи - как не съм им давала да виждат внука си когато поискат, криела съм го и т.т и то при условие, че ми се мъкнеха в къщи всеки ден. Идваха като спи бебето да се разходят, да пийнат кафенце....... Не искам да си спомням какви проблеми имахме след това със съпруга ми. Бяхме стигнали почти до раздяла. Те по същия начин казваха, че аз трябва да им водя детето, че сега като не искали нищо от мен не съм се сещала за тях, а какво щяло да стане като остареят и трябва да им помагаме.......

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Няма какво да се чудиш, а си изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти - да няма после - ама аз така казах, пък тя  иначе.........
Аз така постъпих и сега ми е много спокойно!
Успех!

# 5
  • Мнения: 600
на твое място ще си поговоря с нея. не мило. така, че да ме разбере със сигурност. после и с мъжа си. той на мама ли ще вярва или на този, който му пере чорапите???

и въобще, що за глупост е да ти държи сметка за нещо, което някой(пък било то и мама му) е казал, че си направила #Crazy

# 6
  • Мнения: 1 451
Не може ти да и тросваш внучето. За мен основен принцип е бабите и дядовците да го вземат, когато ТЕ поискат. И ако аз реша тогава да им го дам разбира се. Като почнеш да изискваш от тях да го гледат, почват да ти пилят, че ти помагт и ги ангажираш и какво ли не. Кажи му ги тия неща на мъжа ти следващия път. Как пък не си длъжна да и го водиш.

# 7
  • Мнения: 593
Абе каквото и да правим, никога няма да станем хубави за свекървите си, така че трябва да се примирим с тяхното отношение. Само дано занапред съпругът ти да те подкрепя повече.

# 8
  • Мнения: 2 336
както видях детето ти е на 2 години и съпругът ти е склонен да го пуска на почивка с нея? Shocked Shocked Shocked
Моето е на 6 и още не мога да живея и ден без да го видя. Не че няма да го гледат добре. Просто дам ли го за малко и действието на бабите веднага се усеща-става по-лигав, по-инат. Така че за малко при бабите, през другото време с нас и това си е.
постигнете единно мнение

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Не можеш да я промениш, но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 Егати и хората, какво им пречи ,че децата им са щастливи и без тях?

# 10
говори с мъжа си-ако те разбере добре,ако ли не-няма оправия.

# 11
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
сигурно така и ще направя.като се върне ще си поговорим сериозно всички.детето ми е почти на 3 и не бих имала нищо против да подиша малко чист въздух на планина.със сигурност ще ми е мъчно,но ние нямаме възможност да я заведем на почивка, а за нея това би било много полезно да подиша малко чист въздух.но какво да се прави като баба и не иска да си разваля спокойствието,а за сметка на това разваля нашето с лъжите си.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти

 Peace Право куме в очите.

Въпреки, че:

но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 

Тя, пак може да се измъкне с някоя друга лъжа и пак ти да излезеш виновната.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
изясни отношенията с нея и то пред мъжа ти

 Peace Право куме в очите.

Въпреки, че:

но поне си направи удоволствието да я попиташ защо лъже така нагло. И то го направи пред сина и, нека я чуе как ще реагира.
 

Тя, пак може да се измъкне с някоя друга лъжа и пак ти да излезеш виновната.
   Лелеее, ако наистина е толкова нагла да продължи да лъже и в твое присъствие, значи не заслужава и едно " Здрасти" да и казваш.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
От  моята не мога и да очаквам такова нещо,камо ли от мъжа ми
Просто ми идва на такива .....

Общи условия

Активация на акаунт