Технически съвети - двустаен ап. с две деца /едното бебе/

  • 2 249
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 149
Както се вижда, ние сме в общежитие - в гарсониера(така се води). Решихме стаята да си остане спалня - двуетажно легло и легло-спалня. Другата стая е кухня=всекидневна=хол. Големият ми син спи дълбоко и не му е пречело буденето на малкия през нощта. Двуетажното легло е на Г и рева на малкия не е точно под главата на големия.
Винаги има начин  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 39 718
Ние сме в двустаен, 64 кв.м. Хола е преграден, зад секциите е нашата спалня Simple Smile Стаята е детска.

# 17
  • Мнения: 2 214
На ваше място бихме се преместили да спим в хола, за да имат децата детска стая.
Мисля че това е най правилното решение.

# 18
  • Мнения: 15 619
Ако имате възможност за по-голям ремонт, ето моето предложение:Спалнята става детска стая. Кухнята става спалня, а холът може да стане всекидневн с кухненски бокс /това е по-лесно, ако към него има тераса/.  Ако това не става, за по-голямото дете ще е по-добре да спи в спалнята, а вие с малкото - в хола.

# 19
  • Мнения: 1 035
и ние живеем в 2стаен -74кв.
засега сме само с едно дете,но смятаме да имаме поне още едно и сме си говорили с мъжо как ще преустроим апартамента....а именно
в кухнята имаме разтегателен диван,но е мн тесен -персон и половина и да спим там,отпада...
спалнята ще я направим детска със сигурност. мислим да купим 2етажно легло,но първите 2-3м беб4ето ще е в кошарата (ако и 2-рото ми е кротко като първото,ще се спогодят),а аз на долния етаж на 2етажното легло,а мъжо в кухнята.
хола ни е дълъг и мислим да го преградим посредата със секцията и зад нея да е спалнята ни.
а това,4е не искаш да спиш отделно от съпруга си...мисля 4е ще ти е последната грижа...все пак с едно дете е трудно,особенно първите месеци,пък какво остава с 2....самия той ще си грабне възглавницата и ще отиде в др стая да спи.....мъже са все пак  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 539
И ние сме в аналогично положение. Не ми се мисли какво ще бъде някой ден като имаме второ дете. Confused
Аз самата до 18 години съм живяла в този апртамент /2 стаи, 65 кв./ с родителите и брат ми и спяхме всички в спалнята. Никога не съм имала детска стая, но пък за сметка на това холът е достатъчно просторен и се ползва само като всекидневна.

Една идейка: Виждали ли сте тези легла, които се прибират към стената през деня и изглеждат като обикновена секция? Аз наскоро видях наживо - доста практично нещо, получава се легло 140/190 Simple Smile

# 21
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако бебето е ревливо през нощта,ще се принудите в началото да спите в различни стаи, да речем таткото с едното дете, ти с бебето. Сега не е момента да отделяте по-голямото дете само, заради ревността която ще изпитва. По нататък най-добрия вариант е вие да спите в хола, а децата да си имат детска.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 767
Сега се местим в двустаен, 84 квадрата. Едната стая е детска, там ще отделим "каката", а по-късно ще преместим и бебето. Кухнята си е кухня, но вероятно в нея ще се прекарва повечето време от деня, там ще има ТВ и кът за хранене. Бившият хол, става на спалня с  работен кът за компютъра. Хол няма, гостите ще се канят в кухнята, мястото позволява. Първоначално бебето ще спи при нас, но планирам в първия момент , вкойто спре да се буди да бъде преместено в детската стая.

# 23
  • софия
  • Мнения: 181
Аз съм в двустаен ап. ,но изцяло променен:кухнята /9кв.м/ стана спалня за родители;
терасата +стаята/5+12кв.м/ стана кухненски бокс+дневна;хола/22кв/ стана детска стая .Искам да вметна,че когато родих второто си дете живеехме в гарсониера/1 дневна и 1 стая 10кв/ ,мъжът ми си спеше на спокойствие в дневната, а аз спех и с 2 деца в стаята.Те нещата се нареждат от само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт