Технически съвети - двустаен ап. с две деца /едното бебе/

  • 2 251
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, как решихте проблема?
Ние сме в двустаен. В момента сме все още с едно дете /3 г./, но напролет чакаме бебе, живот и здраве. Много мисля и премислям по въпроса как да организираме креватчетата, дали и двете деца да продължат да спят при нас в спалнията или...
Не съм склонна да местя детски кревати в хола, все пак и ние сме хора и искаме да имаме стая, в която да се отпуснем вечер, като заспят децата.
Как се справяхте с тази задачка? - 4 годишно /тогава дъщеря ми ще е на толкова/ и новородено в една стая?

# 1
  • Мнения: 442
двустаен значи две стаи+кухня, нали? ако да, нашият е такъв - около 74м2. направихме спалнята детска стая (когато се роди малката, голямата беше точно на 3г и 1м). докато малката навърши 5м, спах заедно с нея в хола (където имаме разтегателен диван) - тя спеше на един шезлонг върху фотьойла. когато започна да спи по цяла нощ (на 5м) я преместих в креватчето й в детската, при каката.

# 2
  • Мнения: 816
Ще се включа, макар да нямам точно този проблем, защото голямата щерка през деня спи при мен и бебето. Обедния сън имам предвид. Иначе нощно време си спи в отделна стая с баща си ( така сме разпределени, че аз съм с бебето на спалнята, а тя е с баща си в съседна стая). Обаче пролетта бяхме на почивка в Сандански, Там бяхме всички в една стая - квартира. Ми зор видях, докато приспа едната, другата вече реве и крещи. Само тв-то ме спасяваше. Пусках го и каката гледаше кротко. Иначе беше мъчение.
От една страна обаче е хубаво бебето и голямото дете да са в една стая, че да свикват един с друг, и така може това да спомогне за изграждане на добра връзка между тях, но си зависи и от детето ( голямото).
Лека бременност ти желая и после хубаво и здраво бебенце  bouquet

# 3
  • Мнения: 416
На ваше място бихме се преместили да спим в хола, за да имат децата детска стая.

# 4
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Само като идея - в хола да направите спалня за вас и двете детски креватчета,
а малката стая да я направите като дневна или малък хол, където вечер да
отпускате.
Друг вариант е след време да рекунструрирате апартемента, като кухнята става на
спалня за вас, малката - детска стая и холът си е хол.

# 5
  • Мнения: 416
Само като идея - в хола да направите спалня за вас и двете детски креватчета,
а малката стая да я направите като дневна или малък хол, където вечер да
отпускате.

Да направят хола - спалня, а спалнята - хол?  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз все още не си го представям да се лишиме от хол, просто винаги си е нужен. В някойслучаи - гости, това, онова, човек тр. да има отделна стая свободна за нещо.
От друга страна се чуда каката как ще спи, макар че засега спи сериозно и разнишумове не й пречат. Дали няма да е твърде пренаселено да спим всички в една стая /спалнията/? А варианта таткото с каката - в хола, аз с бебето - в спалнията не ми харесва, защото нито хол ще имаме /като легне каката какво, ние в кухнията ли да стоим/, а и защото няма да си спя с мъжа, а аз държа на това, не ми се променят тия неща.
Оф, голямо мислене ме е обзело newsm78
Бебетата ви пречеха ли на по-големите ви деца с нощните занимания около тях?
И наистина, не е ли по-добре тя все пак да живее от ден 1-ви с бебето, а не изведнъж да й го сервираме в стаята и т.н. Хем за нея ще е трудно, хем за порасналото бебе, а иначе то ще расте и ще знае, че в стаята спи още едно дете.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 858
Само като идея - в хола да направите спалня за вас и двете детски креватчета,
а малката стая да я направите като дневна или малък хол, където вечер да
отпускате.

Да направят хола - спалня, а спалнята - хол?  Grinning

Мислех го този вариант, и ще го обмислям като възможен, но мисълта ми е че пак ще сме четиримата в една стая. Въпроса не е ширината на стаята, а това дали ще успяваме да се гледаме без да си пречим взаимно.

# 8
  • Мнения: 7 821
На ваше място бихме се преместили да спим в хола, за да имат децата детска стая.
И ние така бихме направили. Или ще се опитаме да съберем кухня и хол накуп и две отделни стаи (майка ми така си преустроиха двустайния в тристаен).

# 9
  • Мнения: 442

И наистина, не е ли по-добре тя все пак да живее от ден 1-ви с бебето, а не изведнъж да й го сервираме в стаята и т.н. Хем за нея ще е трудно, хем за порасналото бебе, а иначе то ще расте и ще знае, че в стаята спи още едно дете.

ами, опитах така в началото, обаче малката се будеше по няколко пъти нощем, а голямата си разваляше съня, а сутрин трябваше да става рано за детска градина и .... не стана двете от първия ден в една стая. но бях обяснила на мила, защо сестра й не спи с нея в една стая и тя си знаеше, че това е `детската стая`, и когато бебето порасне, ще спи при нея.

# 10
  • София
  • Мнения: 830
Може да го преустроите на тристаен, ако имате пари. А иначе от личен опит, първата половин година може да останете в една стая, но след време на децата ще им трябва детска. Може да си купите скуп и готин диван и почти няма да разберете, че не сте на спалня.

# 11
  • В офиса
  • Мнения: 4 008
В аналогично положение сме.
Кухнята не можем да я преустройваме, така че остава вариантът със стаите.
Това, което аз мислех бе сегашната спалня да я направя детска с двуетажно легло. Кошарката също да стои там. На първо време аз да спя на долното легло до кошарката, каката на горното, а таткото на дивана в хола. Ако бебето реве много и пречи, ще преместя Цвета временно на дивана при баща й. Диванът, разбира се, ще е голям и разтегателен. Ако мъжът ми спи сам даже няма да си правим труда да го разтягаме. Честно казано изобщо няма да ми липсва, че в първите месеци няма да спим заедно с мъжа ми. Като се сетя, че нощем се чувствах като борец, изкарал 10 рунда свободен стил, само таткото ми трябва да ми се пречка.

# 12
  • Мнения: 5 877
По принцип си спим в хола, Ането и приходящите баби/дядовци - в детската. Второ дете бихме сложили пак там, а къде ще слагам гостите - вече не знам.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 858
От преустройство на двустайния в тристаен няма смисъл, защото сме под наем.  Да търсим да наемем тристаен е някакъв вариант, макар че наемът ни е добър за квартала и не ни се ще да си сменяме жилището на този етап. Ще трябва да се справим някак си така.
Благодаря ви много за съветите! Много е ценно да чуеш някой, минал по този път Hug

# 14
  • Мнения: 9 990
Аналогичен случай-само че нямаме и кухня-мнооооого модерно-хол и кухня ни е на едно.Та още преди да решим за второ-оставихме спалнята на малката, а ние разпънахме дивана в хола-кухня.Но детето трябваше вече да остане само.За сега спалнята остава, тъй като няма къде да я махнем и да направим детска, но мисля че и за мен ще е удобно, т.к. ако имаме бебе на пролет-за мен ще е удобно-може с бебето да се преселим так, а каката-в хола за малко, после смятам да ги оставям-каката на спалнята-бебето на нейното легло.След това вече-може и да се местим, не се снае-я камилата, я камиларя...
В твоя случай-преместете се в хола, разпънете дивана ако позволява.Гости много ли посрещате?
Детето остава в стаята-вие си отпускате в хола, той си остава за вас, но и там ще си спите-ние така сме решили за сега проблема, разбира се-търпи промени и развитие...

Общи условия

Активация на акаунт